Connect with Us

Denoncimi “bombë”/ Miku i Ben Blushit bën kërdinë në Dardhë, zapton pyllin dhe tokën e varrezave

Denoncim

Denoncimi “bombë”/ Miku i Ben Blushit bën kërdinë në Dardhë, zapton pyllin dhe tokën e varrezave

Publikuar

-

Denoncimi “bombë”/ Miku i Ben Blushit bën kërdinë në Dardhë, zapton pyllin dhe tokën e varrezave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh që mbart një denoncim të fortë për biznesmenin Nikoll Pacili.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë se biznesmeni po bën kërdinë në Dardhë duke prerë pemë dhe po ndërton një stallë mbi varezat e fshatit.

Ish-kryeministri pretendon se ai ka ndërtuar edhe një hotel në Dardhë në një tokë që e ka zaptuar.

Sipas tij, Pacili ka lidhje të ngushta me Partinë Socialiste dhe është mik i Ben Blushit.

“Në fshatin Dardhë e grinë pyllin fare, dhe atë pak pyll me pemë të vjetra që ka mbetur po e presin. Një biznesmen me inicialet N.P. që ka lidhje të ngushta me Partinë Socialiste dhe mik i Ben Blushit i cili ka ndërtuar edhe një lokal/hotel në Dardhë ku përveçse ka zaptuar mijëra metra katrorë tokë, babëzia e tij shkon deri aty ku nuk le rehat as të vdekurit të prehen të qetë, në varrezat e fshatit ka ndërtuar stallë për bagëtinë dhe e ka zaptuar vendin. Kjo nuk ndodh në asnjë vend të botës doktor, të ndërtosh stallë bagetie në varreza”, shkruan ai.

Më tej, në mesazh thuhet se policia nuk ndërhyn dhe e lajmëron të largohet nga aty sa herë që dikush e denoncon dhe i shkojnë për kontroll.

“Ky person e griu pyllin e Dardhës, në mënyrën më barbare dhe të paskrupullt, policia nuk e prek, jo vetëm kaq por në disa raste kur telefonon për denoncim Policinë e Shtetit, ata e lajmërojnë dhe i thonë ik se po vijmë dhe kështu shpëton sa herë. E kanë kapur disa herë përpara disa vitesh në flagrancë dhe përsëri ka dalë pa lagur, vazhdon punën i qetë duke shkatërruar atë bukuri të rallë që i ka mbetur Dardhës. Ka 3 kafshë dhe me kafshët i nxjerr drutë deri te rruga e vjetër e ushtrisë, aty i merr me kamionin e tij tip Benz dhe i shkarkon aty ku ka ndërtuar lokalin/hotelin, pastaj natën një pjesë të druve i zbret në Korçë.

LEXO EDHE:  “Zënka po degradonte në një luftë burrash të vegjël”/ Rama tregon si debatoi me Thaçin për Berishën

Këtë punë e bën pothuajse çdo ditë, ka lidhje të ngushta me Policinë e Shtetit dhe Partinë Socialiste të cilët e mbrojnë. Në fshat kanë frikë të telefonojnë edhe policinë sepse dekonspirohet denoncimi. Me Ben Blushin hanë e pinë bashkë çdo ditë. Që kur ka ardhur ky person N.P. në Dardhë na e shkatërroi pyllin të cilin e kemi mbrojtur me aq fanatizëm”, vijon mesazhi.

Ndërkohë, Berisha ka publikuar edhe pjesën tjetër të mesazhit, kur qytetari dixhital thotë se: “Z.Berisha kjo është vetëm për ju jo për publikun, emrin e plotë për arsye etike po ja u jap juve ta dini, nuk e futa në denoncimin më lart. Ai quhet Nikollë Pacili i njohur si Kola, ka një hotel pranë varrezave në Korçë, pas ardhjes në pushtet të PS në 2013 ka fituar tendera për mirëmbajtjen e varrezave të dëshmorëve në Korçë.

Është mik i ngushtë me Ben Blushin, madje hotelin që ka ndërtuar me emrin Nova thonë se prapa fshihet Ben Blushi me një mik të tij dhe e kanë vënë në emrin e Nikollë Pacilit. Pra ka biznes në Korçë, hotel dhe në Dardhë, ka ndërtuar një hotel/lokal me emrin Nova Dardha, momentalisht po bën disa punime të reja me mur tulle, tulla në Dardhë nuk lejohet për ndërtim, por Kola bën përjashtim se është pjesë e Rilindjes”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Skandali-/ Ben Blushi bëri vajzën pronare duke i falsifikuar firmën (fakte dhe dokumente)

Publikuar

-

Nga

Skandali/ Ben Blushi bëri vajzën pronare duke i falsifikuar firmën

Ish-deputeti socialist dhe ish-kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, sot drejtor i Top Channel, është përfshirë në një skandal.

Falsifikohet firma e vajzës së tij në transaksionin e shit-blerjes së një pasurie në Korçë.

CNA.al ka sjellë një ditë më parë të dhëna zyrtare për një pasuri prej gati 500 milionësh, e blerë për një vlerë vetëm 30 mijë euro. Dhe kjo në emër të vajzës së Ben Blushit, Natali Blushi. Shuma e parave për këtë transaksion, sipas të dhënave të deklaruara nga vetë zoti Blushi në deklaratën e pasurisë, të vitit 2015, ishte paguar prej tij.

Dje ne midis rrjeshtash konstatuam se firma e Natali Blushit, e cila gjendet në kontratën e shitjes së objektit prej 133.8 metër katëror dhe në kontratën e shit-blerjes së garazhit 60 m2 në funksion të njësisë tregtare, nuk ishte e njëjta me atë që duket në firmën e hedhur nga Natali Blushi, në deklaratën e pasurisë të zotit Blushi, në vitin 2015.

      Prona në Korçë

Ne shkuam më tej, por çfarë zbuluam?

Sipas të dhënave zyrtare që ne kemi siguruar nga TIMS, pra nga sistemi i hyrje-daljeve nga Shqipëria, rezulton se Natali Blushi nuk ka qënë në Shqipëri gjatë kohës që është firmosur kontrata e shit-blerjes mes shtetasit Andon Dhima dhe shtetases Natali Blushi.

Sipas të dhënave të siguruara zyrtarisht nga CNA.al rezulton se shtetasja Natali Blushi ka dalë nga Shqipëria në datën 5 prill 2015, me linjën ajrore Al Italia drejt Romës.

Kjo është lëvizja që ka bërë drejt Italisë në muajin prill Zonjusha Natali Blushi dhe daljen e dytë e ka më pas në datën 24 korrik, po të vitit 2015.

Dalja e Natali Blushit nga Shqipëria, sipas TIMS

Pra, Natali Blushi ka dalë në 5 prill të vitit 2015, drejt Romës nga Aeroporti i Rinasit, dhe sipas të dhënave të sistemit TIMS, zonjusha është rikthyer në Shqipëri, me linjën e avionit British Airways, nga Londra në datën 19.06.2015, në orën 21:14 minuta.

Kthimi i Natali Blushit në Shqipëri, sipas TIMS

Pra, sipas të dhënave të siguruar nga TIMS rezulton se ka hyrë në Shqipëri në datën 19 qershor, pasi ishte larguar më parë në datën 5 prill. Pra, më shumë sesa dy muaj më parë.

Por, çfarë ndodh?

Sipas dokumentave të mëposhtme, të cilat ne i kemi publikuar ditë pas dite rezulton se Natali Blushi, duke mos qënë në Shqipëri, por duke qënë jashtë është bërë pronare e një pasurie rreth 133.8 metër katëror dhe rreth 60 metër garazh, të cilat janë kthyer më pas në ambiente shërbimi të njësisë tregtare.

LEXO EDHE:  Blushi zbulon skenarin e Ramës/Dërgonte gratë e PS të më sulmonin, por …!

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Deputeti socialist i përfshirë në korrupsion

Sipas vetë të dhënave të deklaruara nga vetë Zoti Blushi, babai i Natalisë, rezulton se vajza e tij studion në Londër, ç’ka korrespondon me të dhënat e fluturimeve, hyrjet dhe daljet që ajo ka pasur në Shqipëri, kryesisht nga Rinasi, nëpërmjet Italisë, por edhe direkt nga Londra.

Pra, në atë kohë në muajin pril, maj dhe qershor, Natali Blushi, vajza 20-vjeçare e Ben Blushit, ka qënë në Londër në shkollë apo me provime. Ndërkohë tek noterja Violeta Sulkaj në datë 28 maj dhe 29 maj kanë firmosur dy kontrata shitje, nga shtetasi Andon Dhima për Natali Blushin. (Lexo këtu)Për këtë shit-blejre, për këtë akt noterial, janë bërë edhe transaksionet përkatëse. Sipas deklarimeve të vetë Blushit, i cili thekson se i ka paguar ai paratë.

Por, në të dyja aktet e shit-blerjes është emri dhe firma e vendosur nga Natali Blushi.

Pra, si ka mundësi që Natali Blushi sipas të dhënave në TIMS, ajo ndodhej në Londër, dhe nga ana tjetër në Shqipëri firmosej një kontratë shit-blerje?

TIMS, Natali Blushi

Kush e ka falsifikuar firmën e Natali Blushit?

Ne kemi raportuar sesi firma e Natali Blushit, në të paktën dy dokumente ishte e ndryshme. Dhe i hymë më thellë investigimit tonë dhe rezulton se në ditën që është bërë shitja e pasurisë nga shtetasi Andon Dhima në drejtim të Natali Blushit, kjo e fundit nuk ka qënë në Shqipëri dhe akti i shit-blerjes ka ndodhur pikërisht kur ajo ndodhej në Londër, gjë të cilën e konfirmon edhe sistemi TIMS.

Ben Blushi, Eva Blushi

Ben Blushi, noterja, bashkëshortja e Benit? Kush e ka falsifikuar firmën e Natali Blushit në aktin e shit-blerjes?

Prokuroria tashmë ka një fakt dhe kjo e pakontestueshme. Falsifikimin e firmës së Natali Blushit. Provat janë të thjeshta. Sistemi TIMS dhe akti i shit-blerjes.

Tani nuk ngelet gjë tjetër, veçse Ben Blushi të shkojë në prokurori, apo bashkëshortja e tij, apo vetë noterja e cila është pjesa më skandaloze e këtij akti falsifikues, të mbajë përgjegjësi para ligjit për një kontratë shit-blerje fiktive, me firmë falso, me një vlerë qesharake, për një pasuri që vlen të paktën 500 milionë lekë, në qendër të Korçës./ CNA.al

Pyetje publike për Ben Blushin/ Kush i falsifikoi firmat e vajzës së tij?

Ekskluzive-Zbulohen dokumentet/ Si Ben Blushi bleu për 30 mijë euro, pronën 500 milionëshe

Ekskluzive-Zbulohen të tjera dokumente/ Si gënjeu Ben Blushi për pronën 500 milionëshe, vjehrri e nxjerr “zbuluar”

LEXO TE PLOTE

Denoncim

“Rikthehen fenerët dhe llampat e vajgurit!”/ Ishulli i Lezhës çdo ditë pa drita!

Publikuar

-

Nga

Rikthehen fenerët dhe llampat e vajgurit!/ Ishulli i Lezhës çdo ditë pa drita!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili ngre shqetësimin për mungesën e energjisë elektrike në Ishull-Lezhë.

Sipas qytetarit, dritat fiken çdo ditë, pa asnjë shpjegim me orë të tëra, ndonëse paguajnë.

“Ky eshte turizmi i territ!
Rikthehen feneret dhe llampat e vajgurit!
Ishulli i Lezhes çdo dite pa drita!LEXO EDHE:  “Zënka po degradonte në një luftë burrash të vegjël”/ Rama tregon si debatoi me Thaçin për Berishën

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”, shkuan Berisha krahas denoncimit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

‘Plas’ korrupsioni në Ambasadën shqiptare në Londër/ 300 paund rryshfet për të marrë një dokument

Publikuar

-

Nga

‘Plas’ korrupsioni në Ambasadën shqiptare në Londër/ 300 paund rryshfet për të marrë një dokument

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili akuzon për korrusion Ambasadën shqiptare në Londër.

Sipas denoncuesit njerëzit po paguajnë nga 300 paund për tu futur me mik dhe pa rradhë për aplikimin e pasaportave apo marrjen e një dokumenti.

“Akuzon per korrupsion ne ambasaden tone ne Londer!Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

pershendetje SALI BERISHA UROJ TE JESH MIR ( po shpreh nje shqetsim ne ambasaden shqiptare ne ANGLI se pari kan krijuar ni kaos te pa imagjinushme sepse puntoret jan te paket (POR SE FUNDEMI KA FILLUAR NJE KORRUPSION I PA PAR NDONJE HER NJERZIT PO PAGUAJ NGA £300 per tu fut me mik pa radhe per aplikimin e pashaportave ose te nje dokumenti tjeter (ME PAK FJAL ASHTU SIC KA DEGRADU QEVERIA E KRIMIT NE SHQIPRI KA DEGRADUAR AMBASADA KETU !!!!”/CNA.al

LEXO TE PLOTE