Connect with Us

“Bomba” që pritet të plasë shumë shpejt/ Ronaldo akord verbal me klubin e ri

Premier Liga

“Bomba” që pritet të plasë shumë shpejt/ Ronaldo akord verbal me klubin e ri

Publikuar

-

Kristiano Ronaldo po kalon një sezon pozitiv, (dhe më të mirë se i vjetshmi) duke qenë se ia ka dalë të shënojë 28 gola në kampionat dhe është në garë me Imobilen për golashënuesin më të mirë të Serisë A. Portugezi nuk i ndjen 35 vitet mbi shpinë, duke qenë lojtari kryesor i bardhezinjve. Mirëpo, luzitani mund edhe të largohet në sezonin pasardhës pasi në horizont është shfaqur Njukasëll.

Klubi historik i Premier League pritet së shpejti të ndryshojë pronësi dhe t’i kalojë një fondi arab. Pikërisht, me këta të fundit sipas “Don Balon”, CR7 ka gjetur akordin verbal dhe është gati të rikthehet në Premier League për të zhvilluar vetëm një sezon me “qymyrxhinjtë” e më pas të transferohet në SHBA për të mbyllur karrierën e lavdishme.

Mbetet për t’u parë nëse ky lajm do të konfirmohet, duke qenë se Ronaldos do t’i duhej që më pas të hiqte dorë nga Liga e Kampionëve, një kompeticion që e ka shumë përzemër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

E bujshme/ Liverpool “hap thesin” për merkaton, transferon kampionin e Europës

Publikuar

-

Nga

Liverpool ia doli vjet të fitonte titullin kampion, ndërkohë që më parë kishte triumfuar edhe në Champions League. “The Reds” kanë një skuadër të kompletuar, por kjo nuk u përjashton ata nga merkato në hyrje.

Sikurse raporton gazetari i The Athletic, James Pearce, Liverpool ka bërë ofertën e duhur për mesfushorin Thiago Alcantara, kampion Europe me Bayern Munich sezonin e fundit futbollistik.Spanjolli ka edhe një vit kontratë me bavarezët, por bisedimet për rinovimin e marrëveshjes nuk shkuan si duhet dhe mesfushori u bëri me dije drejtuesve të klubit gjerman se dëshironte të provonte një eksperiencë të re.

Asnjë kundërshtim dhe qartësi për shumën që çdo klub duhet të paguante për të. 30 milion euro dhe Liverpool pasi tentoi ta merrte për më pas e ka plotësuar kërkesën e Bayern Munich dhe tani pritet që Alcantara të zyrtarizohet si afrimi më i ri në skuadrën e Klopp.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Arrihet akordi, Tottenhami merr futbollistin e Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Totenhem ka arritur marrëveshje totale me Real Madridin për mbrojtësin Serxhio Reguilon. Klubi anglez do paguajë 30 milionë euro për spanjollin.

Marrëveshja pritet të zyrtarizohet të enjten. Në kontratë ka një klauzolë që e lejon Real Madridin ta marrë mbrapsht mbrojtësin për 35-40 milionë euro.Për Reguilon në garë ishte edhe Mançester Junajtid.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klubi i Premier Ligës i surprizon të gjithë, arrin akordin me futbollistin e Realit

Publikuar

-

Nga

Mançester Junajtid u duk se ishte shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Realin për Regiulon, por duket se ndërhyrja “blic” e Totenhem e ka nxjerrë jashtë lojë klubin e “Djajve të Kuq”. Londinezët kanë arritur të hyjnë në mes dhe të marrin Regiulon.

Gazetari i njohur, Fabricio Romano raporton se Totenhem ka gjetur akordin me Realin dhe mbetet vetëm zyrtarizimi i yllit të “Los Blancos”. Operacioni i mbrojtësit të majtë arrin 30 milionë eurot, me Regiulon, që ka gjetur gjithashtu dakordësinë me klubin për kontratën.Mbetet të shihet nëse Real Madrid ka arritur të përfshijë klauzolën e të drejtës së riblerjes, e cila ishte edhe ngërçi prej disa ditësh mes tyre dhe Mançester Junajtid. Totenhem duket se ka qenë më i hapur në tratativa dhe ka mundur të marrë mbrojtësin e talentuar spanjoll, i cili sezonin e fundit ishte i huazuar te Sevija dhe tregoi një nivel shumë të lartë.

LEXO TE PLOTE