Connect with Us

Horoskopi javor 20-26 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Horoskopi

Horoskopi javor 20-26 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Publikuar

-

/
Horoskopi javor 20-26 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, ju keni një javë përpara, në të cilën vëmendja juaj mund të angazhohet me një ofertë të re pune, një angazhim të ri profesional ose të keni klientë të rinj, oferta të reja biznesi. Gjatë javës, jini të gatshëm të realizoni sa më shpejt të jetë e mundur mundësitë e reja që do t’ju japë fati. Kjo nuk është një javë në të cilën ju mund të humbni kohë, edhe nëse keni një pushim veror. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të planifikoni orarin tuaj ditor paraprakisht dhe të mos shtyni detyrat e sotme për nesër. Kjo do të sjellë një përfitim të madh për ju dhe do të keni shanse reale për sukses dhe realizim të suksesshëm.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, këtë javë do të takoni njerëz që do t’ju bëjnë të ndjeni një ndjenjë të sinqeritetit ose mosbesimit për ju. Sidoqoftë, për arsye të ndryshme, do t’ju duhet të mbani një marrëdhënie të mirë me ta. Këto kontakte mund të jenë një provë për ju, mendërisht mjaft stresuese, për shkak të nevojës për kontroll të vazhdueshëm mbi fjalët dhe emocionet tuaja.

Binjakët

Shmangni konfliktet dhe mosmarrëveshjet, sepse ato do të jenë humbje energjie, forcë dhe mbi të gjitha kohërat. Mendërisht, ju gjithashtu mund të jeni shumë të rraskapitur para fundit të javës.

Një udhëtim i papritur mund të kërkohet këtë javë. Do të jetë e lidhur me angazhimet tuaja personale ose me të afërmin tuaj. Në përgjithësi, ju keni një javë interesante dhe dinamike të komunikimit me të afërmit dhe miqtë afër dhe larg.

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni surpriza të këndshme në lidhje me njerëzit që jetojnë ose punojnë në një lokal tjetër.

Gaforrja

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, do t’ju kërkohet të mendoni dhe veproni shpejt këtë javë. Vetëm kështu do të keni mundësi të përfitoni nga mundësitë e reja që do të shfaqen tani.

Fatkeqësisht, shumë do të kenë frikë të ndërmarrin rreziqe. Ju mund të keni nevojë për më shumë kohë për të menduar në situata specifike. Nuk ka asgjë të keqe me këtë, megjithëse ekziston mundësia që për shkak të vonesës të humbni shanse interesante në jetën tuaj personale dhe profesionale.

Gjatë javës do të mund të përmbushni një premtim ose marrëveshje tjetër me miqtë. Miqësia juaj do të zhvillohet sipas planeve tuaja.

Luani

Gjatë javës mund të udhëtoni për punë ose në lidhje me angazhimet urgjente të familjes.

Gjatë javës do të keni takime ose kontakte me njerëz që do të vuajnë nga një humor i keq ose do t’ju ngarkojë me ankesa. Burrat Leo do të kenë një periudhë shumë të fortë për zhvillimin e mundësive personale ose profesionale, për paraqitjet dhe shfaqjet publike.

LEXO EDHE:  Duan prova për dashurinë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që pëlqejnë të luajnë me partnerët e tyre

Virgjëresha

Gjatë javës do të përjetoni ngjarje dhe situata të papritura në punë ose në biznesin tuaj.Kontaktet dhe angazhimet tuaja shoqërore ose politike do të kenë një zhvillim interesant.

Peshorja

Java sjell mundësi që lidhen me një propozim për një punë të re, më premtuese.Këtë javë do të përjetoni disa situata të shkurtra stresuese që do t’ju mësojnë diçka.

Surprizat këtë javë mund të lidhen me njohje të reja që do të krijoni në botën reale dhe virtuale. Ata do të kenë kuptimin e tyre dhe nuk do të jenë aksidentale.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, këtë javë do të përjetoni një ngjarje në lidhje me disa ndryshime në punën tuaj, aktivitetin e ri ose zhvendosjen.

Kjo javë do të jetë interesante për ju për shkak të ngjarjeve që do t’ju mbushin me pritje dhe humor për ngjarje të reja në gusht. Përgatitjet për disa prej tyre mund të fillojnë këtë javë. Këtë javë do të përjetoni shqetësime të shkurtra për miqtë, fqinjët ose kolegët.

Shigjetari

Këtë javë, disa nga planet tuaja të rëndësishme do të lidhen me fëmijët. Kjo do të jetë një javë e mbarë për punë në lidhje me fëmijët.

Këtë javë do të keni marrëdhënie më të vështira me gra mbi 35 vjeç, të cilat do ta kenë të vështirë të ndryshojnë mendime dhe do ta kenë të vështirë të pranojnë këshillat ose sugjerimet e njerëzve të tjerë.

Disa nga surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen me një kontratë ose një dokument.Gjatë javës mund t’ju duhet të ndryshoni planet tuaja për një udhëtim ose vizitë të ardhshme.

Bricjapi

Kjo javë mund të tërheqë vëmendjen tuaj me angazhime të humbura ose të pazgjidhura. Kini kujdes kur punoni me para ose dokumente financiare. Këto ose vështirësi të tjera të reja gjatë këtyre shtatë ditëve nuk duhet të krijojnë humor depresiv, sepse do të ketë surpriza të këndshme këtë javë. Ata do të kontribuojnë në mënyrë të favorshme në realizimin e planeve, ideve ose dëshirave tuaja.

Ujori

Planet e udhëtimit tuaj do të kenë një zhvillim të mirë këtë javë. Ky do të jetë një kohë e mirë për të kaluar në një qytet apo vend tjetër për shkak të fillimit të një karriere të re, duke filluar një familje të re dhe më shumë.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë do të jetë e rëndësishme për ju të gjeni një rrugëdalje dhe të dilni nga problemet që keni marrë me një gënjeshtër ose mashtrim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi 28 janar 2022/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Gjatë kësaj dite nuk do ju mungojë aspak vendosmëria dhe kjo gjë do ju ndihmojë pamasë. Nëse keni një lidhje, çdo gjë që do dëshironi yjet do ua plotësojnë. Do ndiheni me fat dhe emocionet do shumëfishohen sidomos pas drekës. Nëse jeni beqarë duhet të prisni edhe pak kohë para se të hidhni hapa. Sot nuk do jete dita e tyre më me fat. Në punë përfitoni nga personat që do iu afrohen për të lidhur kontrata të reja shumë më fitimprurëse se ato që keni. Buxheti do jetë i mirë, por për të bërë investimet e menduara më mirë prisni edhe pak. Ditët e mëvonshme do jenë të favorizuara.

Demi

Shumë gjëra do qarkullojnë në mendjen tuaj gjatë kësaj dite. Shpesh do ndiheni të ngarkuar psikologjikisht. Për ju të dashuruarit e sotmja do jetë e mbushur me ngjarje të rëndësishme. Do jeni më të hapur me partnerin dhe më në fund do vendosni edhe disa pika mbi “i”. Sido që të shkojnë gjërat pas pak ditësh do ndiheni më të çliruar. Ju beqarët do mbështeteni nga miqtë e ngushte dhe do e gjeni më në fund një person të përshtatshëm. Në punë do shihni se jo të gjithë kolegët ju duan të mirën. Mundohuni të tregoheni më të largët dhe më të fshehtë me veprimet që keni ndërmend të bëni. Financat nuk do jenë aspak të mira. Kujdes me çdo lloj shpenzimi.

Binjakët

Gjatë kësaj dite do keni nevojë të mësoni pikëpamjet e të tjerëve dhe kjo do iu turbullojë disi mendimet. Nëse keni një lidhje, në orët e para të mëngjesit do ndiheni të qetë, por pas mesdite situata do ndryshojë tej mase. Do mësoni disa gjëra të gabuara që ka bërë partneri dhe do debatoni shumë ashpër me njëri-tjetrin. Ju beqarët duhet të prisni edhe pak për të kërkuar dashurinë sepse sot nuk është aspak momenti i përshtatshëm. Në punë do kuptoni se keni bërë mjaft gabime dhe do mundoheni të zgjidhni gjithçka sa më parë të jetë e mundur. Në planin financiar do jeni me shumë fat.

Gaforrja

Sot do jeni të qetë deri në momentin që dikush t’iu kundërshtojë hapur. Vetëm ashtu nuk do e përmbani dot veten. Për ju që keni një lidhje, e sotmja do jetë mjaft sharmante. Do argëtoheni e do dashuroheni pafund me atë që keni në krah. Ju beqarëve do ju krijohen të gjitha kushtet e nevojshme që të realizoni takimet e ëndrrave dhe të gjeni dashurinë. Në punë tensioni do jetë i madh deri në mesditë, megjithatë kjo nuk duhet të jetë arsye që ju të ndaleni. Në planin financiar fati do jetë sërish me ju dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Mundohuni vetëm të mos jepni hua.

Luani

Ankthi i mëparshëm nuk do ekzistojë më gjatë kësaj dite dhe ju do merrni frymë më lirisht. Për ju që keni një lidhje e sotmja do jetë jo vetëm e bukur, por edhe e mbushur me shumë pasion. Në çdo moment do përjetoni emocione të forta. Ju beqarët do takoheni rastësisht në ambiente pune me disa persona dhe do ndiheni mirë pranë tyre. Tani për tani do keni vetëm një marrëdhënie shoqërore. Në punë do vlerësoheni mjaft për mënyrën tuaj të të vepruarit dhe mund të merrni edhe propozomë akoma më të rëndësishme. Financat do përmirësohen falë një shpërblimi në punë.

Virgjëresha

Do jeni shumë solarë gjatë kësaj ditë dhe çdo gjë do e shihni me pozitivitet. Nëse keni një lidhje, pas një periudhe jo fort të mirë, gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do fillojnë të stabilizohen. Do i kuptoni gabimet e bëra dhe do kërkoni falje me mënyrat e duhura. Ju beqarët do keni plot takime, por ende nuk do ndiheni gati për të hedhur hapa. Në punë do jeni të ndërgjegjshëm për hapat që duhet të hidhni dhe do i ndreqni disa gabime që keni bërë më herët. Tashmë ndiheni edhe vetë më të pjekur. Në planin financiar do keni gjithë kohës mbështetjen e të afërmve dhe miqve prandaj nuk do gjendeni në vështirësi.Peshorja

Ditë mjaft dinamike dhe e mbushur me ngjyra ka për të qenë kjo e sotmja. Për ju që keni një lidhje, Marsi do jetë planeti që do iu bëjë më të logjikshëm dhe do ju ndihmojë t’i zgjidhni një e nga një të gjitha problemet që keni pasur. Ju beqarët do merrni deklarata të forta dashurie prej të cilave duhet të përfitoni gjithë kohës. Në punë do jeni vizionarë dhe do bëni gjëra që do i habitin eprorët. Pa dyshim që keni për të marrë goxha shpërblime për këtë gjë. Financat nuk do jenë shumë të mira, kështu që në disa momente do ju duhet edhe të kërkoni lek borxh për të kryer shpenzimet e nevojshme.

LEXO EDHE:  Punojnë sepse duhet/ 3 shenjat më dembele të horoskopit

LEXO EDHE:  Të ëmbël, por të rrezikshëm! 4 shenjat më manipuluese të horoskopit

Akrepi

Do mundoheni fort ta kontrolloni veten gjatë kësaj dite dhe nuk do bëni aspak gabime. Jeta juaj ne çift do ketë me shume gjallëri dhe alegri sot. Nëse keni një lidhje, rutina nuk do ketë vend tek ju dhe do ndiheni përgjithësisht mjaft mirë. Nëse jeni beqarë do kërkoni vetëm emocione të forta dhe do jeni gati edhe për lidhje afatshkurtra. Për ju e rëndësishme është të mos ndiheni vetëm dhe të buzëqeshin gjithmonë. Në punë do viheni në provë. Nëse do ja dilni me sukses keni për të marrë edhe më shumë vlerësime. Bëni kujdes me çdo hap që do hidhni. Për te menaxhuar me kujdes financat duhet t’iu besoni këshillave të familjareve.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do jeni në humor shumë të mirë dhe do jeni të gatshëm të ndërmerrni edhe rreziqe për ta ndryshuar për mirë çdo gjë. Për ju që keni një lidhje, qielli i dashurisë do ndriçohet gjatë gjithë kohës nga Dielli. Do ndiheni mjaft mirë në çdo moment dhe emocionet do jenë akoma më të forta se më parë. Toleranca dhe mirëkuptimi do mbizotërojë në çdo moment. Ju beqarët duhet t’i mendoni gjërat m më shumë seriozitet pasi në të kundërt do lëndoheni. Në punë duhet të ecni vetëm me plane që të mos gaboni, në të kundërt gjërat do marrin tatëpjetën. Perspektivat financiare duken goxha të mira kështu që shfrytëzojini sa më tepër këtë ditë.

Bricjapi

Hëna dhe Urani do ndikojnë mjaft në jetën tuaj dhe do ua bëjnë gjërat më të thjeshta. Për ju të dashuruarit Jupiteri do jetë planeti më i favorshëm i sistemit tuaj diellor, i cili do e mbrojë dhe do e favorizojë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift. Ju beqarët do ndiheni plotësisht të qetë dhe te kthjellet. Ata do hedhin hapat e duhura qe jeta t’iu ndryshoje rrënjësisht. Në punë mos u tregoni individualistë sepse do bëni gabime të pafalshme. Mendohuni mirë para se të hidhni hapa dhe do ndiheni akoma më të qetë. Financat ndryshe nga sa mund ta mendoni do jenë goxha të favorizuara. Kryejini pa frikë të gjitha shpenzimet që kishit menduar.

Ujori

Gjatë kësaj dite do jeni më optimistë dhe do e shihni botën me një sy tjetër. Do jeni edhe më të hapur. Për ju të dashuruarit, për fat të mirë, jeta sentimentale do jetë shumë herë më e animuar. Nuk do e gënjeni më për asgjë partnerin tuaj, do i qëndroni besnikë atij dhe mund të mendoni më tepër edhe për të ardhmen. Ju beqarët mund të filloni më në fund një lidhje e cila do iu emocionojë gjatë gjithë kohës. Në punë do jeni edhe më të duruar kështu që pak e nga pak keni për të arritur atë që doni. Buxhetin do e mbani nën kontroll dhe nuk do keni as problemin më të vogël në këtë sektor.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do bëni çfarë të doni dhe si të doni prandaj mundet edhe të gaboni. Ju të dashuruarit, po u treguat të arsyeshëm dhe po ruajtët një marrëdhënie më të mirë me partnerin, lidhja me të ka për të qenë e jashtëzakonshme. Nëse jeni beqarë do entuziazmoheni më shumë nga sa duhet pas një takimi që do realizoni dhe ka rrezik të hidhni hapa të pamenduara mirë. Në punë do jeni luftarakë dhe të pandalshëm. Edhe sikur t’iu dalin pengesa dhe vështirësi, ju nuk do dorëzoheni lehtësisht. Financat do jenë të shkëlqyera dhe do i kryeni pa frikë të gjitha shpenzimet dhe investimet e mëdha.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 Janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Dashi

Lëreni gjeniun brenda jush të dalë dhe të luajë. Ju mund të ndiheni si një lloj shpikësi që ka ide të egra që mund të ndihmojnë për të revolucionarizuar të ardhmen. Konceptet e fundit ka të ngjarë t’ju tërheqin më shumë në aspektin profesional.

Demi

Mos u mërzitni me veten për shkak të gjërave që nuk mund t’i ndryshoni. Sigurohuni që të lini kohë shtesë për të bërë gjërat që dëshironi, sepse pengesat do të vazhdojnë gjatë gjithë ditës.

Binjaket

Sot është një ditë për të qenë individual në të gjitha aspektet e fjalës. Provoni se jeni duke bërë diçka të papritur që trondit turmën. Bëjeni veten të dalloni mbi të tjerët në çfarëdo mënyre që ju duket më e rehatshme.

Gaforrja

Mos u habitni nëse ju qortojnë njerëz që janë të mërzitur për mënyrën se si po i trajtoni disa gjëra në jetën tuaj, Me shumë mundësi, njerëzit që ju kritikojnë më shumë janë ata që ju kuptojnë më pak.

Luani

Mund ta gjeni veten duke fluturuar lart pa ndonjë arsye të veçantë. Nëse nuk jeni, ndaloni dhe shqyrtoni situatën. Me shumë mundësi, çdo shqetësim emocional që ndjeni është për shkak të mungesës së lirisë personale në një mënyrë ose në një tjetër.

Virgjeresha

Kjo është një kohë e mirë për ju që të abonoheni në një lloj reviste ose buletini që do t’ju mbajë të informuar për ngjarjet dhe zhvillimet aktuale në një fushë ose hobi që ju intereson. Mbajeni mendjen tuaj të freskët me lajmet që ngjallin interesin tuaj.Peshorja

Diskutimet mund të hyjnë në disa fusha shumë metafizike në lidhje me marrëdhëniet tuaja të ngushta personale. Aspekti i rëndësishëm planetar i ditës zbulon se mund të ketë shumë më tepër në anijen e partnerit tuaj (aktual ose të ardhshëm) sesa duket. .

LEXO EDHE:  Duan prova për dashurinë/ Njihuni me shenjat e horoskopit që pëlqejnë të luajnë me partnerët e tyre

LEXO EDHE:  Nuk  reziston dot askush/ Këto janë shenjat më joshëse të zodiakut

Akrepi

Aspekti i rëndësishëm planetar i ditës ju bën shumë të vetëdijshëm për atë që kërkoni në të vërtetë nga një partner. Papritmas ju vlerësoni me qartësi të vërtetë, atë kombinim të tipareve të personalitetit dhe aftësisë për të shprehur një sërë ndjenjash që vërtet ju ndezin.

Shigjetari

Mendoni për mënyrat në të cilat mund të jeni më efikas. Mos ngurroni të investoni në ato gjëra që do t’ju ndihmojnë ta bëni jetën tuaj më të lehtë dhe më të rehatshme. Me shumë mundësi, rrjedha natyrale e ditës do t’ju çojë pikërisht atje ku duhet të shkoni.

Bricjapi

Pini shumë ujë në mënyrë që të mbani sistemin tuaj të hidratuar siç duhet. Uji është pjesa më e rëndësishme e dietës suaj dhe ka të ngjarë që ju të mos pini mjaftueshëm. Distancohuni nga njerëzit që përpiqen të injektojnë negativitet në jetën tuaj.

Ujori

Ka të ngjarë të arrini një pikë magjike me dikë sot në të cilin pothuajse mund të lexoni mendimet e njëri-tjetrit. Ju mund të dini saktësisht se çfarë do të thotë ai person përpara se ta thotë atë. Ju gjithashtu mund të zbuloni se mendja juaj po funksionon shumë shpejt.

Peshqit

Është koha për të lënë mënjanë ndjenjat sentimentale për ditën dhe për të kaluar në diçka të re, Kjo është një ditë për të parë nga e ardhmja dhe për të planifikuar përvoja të reja që mund të shijoni me njerëzit që doni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 25 janar 2022

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi

Eksploroni mundësi të reja investimi që ju vijnë sot, por angazhohuni vetëm pasi të keni studiuar realizueshmërinë e këtyre projekteve. Një lajm i mirë i papritur gjatë pjesës së fundit të ditës do të sjellë lumturi. Do të ndjeni dashurinë e partnerit/partneres suaj rreth jush sot. Do të jetë një ditë e bukur në përgjithësi.

Demi

Mos i detyroni njerëzit të bëjnë gjëra për ju. Dikush që njihni mund t’ju kërkojë një hua ose favor mesatarisht të madh sot. Probleme të vogla mund të tensionojnë marrëdhënien tuaj me të dashurin/dashurën tuaj.

Binjakët

Përfshijeni veten në aktivitete që janë argëtuese dhe relaksuese. Bëni kujdes nga ajo që thoni, pasi mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Ju mund të mos e falni veten sot, nëse nuk i shfrytëzoni mundësitë në jetën profesionale.

Gaforrja

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mirë dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj. Sot do të dëshironi ta kaloni kohën tuaj në një vend të qetë, larg shpërqendrimeve.

Luani

Fokusoni mendimet dhe energjinë tuaj në atë që dëshironi të arrini. Hiqni nga mendja të gjitha problemet tuaja dhe përqendrohuni në përmirësimin e pozicionit tuaj si në shtëpi ashtu edhe mes miqsh. Sot mund t’ju mungojë të keni dashuri të vërtetë në jetën tuaj.

Virgjëresha

Natyra ju ka dhuruar një besim të madh dhe një intelekt të mprehtë. Do të gjeni miq që t’ju mbështesin, por bëni kujdes nga ato që thoni. Të qenit i sjellshëm dhe i dashur do ta bëjë këtë një ditë të qetë dhe të kënaqshme.

PeshorjaLEXO EDHE:  Zbuloni cilat janë 3 shenjat më të bukura dhe me tërheqëse të horoskopit

LEXO EDHE:  Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 21-28 Qershor 2021

Kjo nuk është një ditë e mirë për të ngritur çështje që mund të shqetësojnë ata që janë pranë jush. Mund të ndërmerrni një udhëtim romantik të shkurtër, por të ëmbël. Aftësia juaj për të reaguar me shpejtësi ndaj problemeve do t’ju sjellë rezultat.

Akrepi

Një mbledhje familjare do t’ju vërë në qendër të vëmendjes. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë plot me pasion të thellë. Mund të dëshironi të relaksoheni, të lexoni një libër në kohën tuaj të lirë. Megjithatë, mund të shqetësoheni vazhdimisht nga anëtarët e tjerë të familjes.

Shigjetari

Sot do të jeni plot energji dhe duhet ta përdorni këtë për të përfunduar detyrat në pritje. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë sot.

Bricjapi

Duket se e dini saktësisht se çfarë kanë nevojë dhe çfarë duan njerëzit nga ju. Mundohuni të siguroheni që planet tuaja për ditën të jenë realiste, në mënyrë që të arrini t’i zbatoni ato. Një mesazh i komunikuar gabimisht mund të rezultojë që kjo të bëhet një ditë e mërzitshme për ju.

Ujori

Shëndeti i prindërve tuaj do të kërkojë më shumë vëmendje. Do të ketë një ndjenjë dashurie kundrejt një mikut/mikes suaj. Në vend që të shqetësoheni për të ardhmen, do të ishte më mirë për ju të bëni një plan konkret veprimi.

Peshqit

Sot mund të shpenzoni para për riparimin e një pajisjeje shtëpiake me defekt. Bashkëshorti/bashkëshortja dhe fëmijët tuaj do t’ju kushtojnë më shumë kujdes dhe vëmendje sot. Dashuria juaj e padiskutueshme do të ketë një fuqi magjike, kuruese për të dashurin/dashurën tuaj.

LEXO TE PLOTE