Connect with Us

Rindërtohet shtëpia e kreut të PD në Farkë/ Rama e viziton: Sa më shumë na shani, aq më shumë na motivoni

Aktualitet

Rindërtohet shtëpia e kreut të PD në Farkë/ Rama e viziton: Sa më shumë na shani, aq më shumë na motivoni

Publikuar

-

Rama thumbon Metën/ Mëso nga presidenti bullgar Ilir se s'të ka borxh Shqipëria

Kryeministri Rama dhe kreu i bashkise se Tiranes, Veliaj, kane qene sot ne Farke, ku ka nisur rindertimi i banesave individuale te shkaterruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjatë inspektimit të punimeve, ata u ndalen ne familjen e madhe të kreut të PD-së, dega Farkë, ku katër kurora mbetën të pastreha nga tërmeti.

Sipas premtimit, çdo kurorë do të ketë edhe një banesë të sajën personale. Gjatë bashkëbisedimit nuk munguan edhe batutat mes Ramës e Veliajt me kreun e PD.

Veliaj: Edhe pse keni qenë katër kurora në një shtëpi, do merrni katër shtëpi. Çimi është dhe kryetar i Partisë Demokratike. Me Çimin në fushatë jemi përfballë, kurse në tërmet jemi bashkë për të ndërtuar.

LEXO EDHE:  Nga Andi BUSHATI/ Luli dhe Monika si freshistë të devotshëm

Çimi: Demokracia kështu e ka.

Rama: Demokracia ka dhe një gjë, ju na shani, ne ndërtojmë për ju. Po s’na shatë ju ne nuk e mbledhim dot mendjen fort. Sa më shumë që na shani ju, aq më shumë na motivoni kështu që nga një shtëpi, katër shtëpi. Koalicion shpish. Mos u ankoni se nuk lejohen koalicionet, koalicionet lejohen. Të gjithë bashkë, por secili në çatinë e vet që të mos krijohet sherr brenda për brenda.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Plas sherri në “Opinion”/ Marku-Shehajt: Matrapaz, je standard i ulët krahasuar me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate në emisionin “Opinion” mes demokratëve Agron Shehaj dhe Mark Markut.

Agron Shehaj e ka cilësuar Mark Markun me një standard të ulët në krahasim me Bashën. Ai më tej i tha se Markut nuk ia mbajti dhe prandaj iku nga Partia Demokratike.

Shehaj: Unë mendoj se Berisha nuk do të tërhiqet do vazhdojë në rrugëtimin që ka vazhduar, Basha nuk besoj se do të tërhiqet. Kur dëgjoj se nuk do mblidhet asnjë forum. Unë habitem që vihet në dyshim mbledhja e Kuvendit, minimalisht të thoshin që Berisha do i mbledhi firmat, pasi me sa kemi parë është marrëzi të thuash se nuk ka për ti mbledhur, po të thoshin që firmat janë flas të gjenin një kleçkë.

LEXO EDHE:  Mbesa e Martin Camaj tregon bisedën me Ramën: Ai më foli keq…

LEXO EDHE:  Mafia e koncesioneve i "pret kokën" Braçes?/ Zbulohet pse e largoi Rama

Marku: Unë ishe për një Kuvend Kombëtar për ndryshimin e PD. Tani të mbash një Kuvend Kombëtar për shkak se Berisha ka një problem të vetin persona, më vjen keq. Ti s’guxove të ishe kundërshatr i Bashës, nuk mbajte një fjalim.

Shehaj: Kur unë kundërshtoja Bashën ti bëje fushatë.Marku: Unë isha për ndryshim për mirë jo për keq, që të shkonte nga Basha tek ti. Unë mendoj që një matrapaz nuk mund të bëhet kryetar.

Shehaj: Je mirë nga mëndja ti.

Marku: Ti je standard i ulët krahasuar me Bashën

Shehaj: Standard i ulët je ti që le mandatin se nuk ta mbajti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD duhet të kalojë nga demokracia”/ Shehaj: Berisha nuk do të tërhiqet

Publikuar

-

Nga

Agron Shehaj: PD duhet të tregojë burimin e financimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha, edhe pse është shprehur si pro-amerikan, nuk është një i tillë.

Ai ka thënë se nuk ndodh në Amerikë që kryetari të marrë një vendim i vetëm.

Shehaj ka theksuar se lidhur për përjashtim e ish-kryemistrit Sali Berisha, duhet ishte pyetur anëtarësinë e PD.

“Parashikimi i mundshëm në Shqipëri nuk është optimist. Nuk ndodh në Amerikë që kryetari të marrë një  vendimin i vetëm. Nuk ndodh që fati i partisë duhet të vazhdojë në duart e tij”.Ai ka thënë më tej se PD duhet të kalojë nga demokracia dhe të mos mendojë gjithsecili për interesin e vetë.

LEXO EDHE:  Mbesa e Martin Camaj tregon bisedën me Ramën: Ai më foli keq…

LEXO EDHE:  Ish-ministri i LSI iu përplas faktet Ramës e Metës/Qeveria më e mirë?! Ja rezultatet

“PD duhet të kalojë nga demokracia. Unë mendoj që Bersiha nuk do të tërhiqet. Kur dëgjoj që sdo mblidhet asnjë forum i PD, mendoj që gjithsecili do mendojë për inetresin e vetë, do fillojnë do të kapën”, ka deklaruar ai.

Shehaj ka thënë se modeli që duhet ndjekur është ai perëndimor.

“Thjesht ne shikojmë perëndim, pyetën anëtarët, forumet, kjo duhet të ndodhë në PD, shumë parti kanë patur të njëjtin problem. Ne themi nuk e mbledhim kuvendin se u mblodh para dy muajsh, por kur u mblodh nuk ishte marrë ky vendim”, ka thënë Shehaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Dënimi është selektiv”/ Gjata krahason Llallën me Prelën: Pse ajo u la në detyrë nga KPK!

Publikuar

-

Nga

‘Do rikthejë check-balancën’/ Gjata: Ndryshimet në Kushtetutë nevojë imediate

Sekretari për çështjet ligjore të PD-së, Çlirim Gjata ka komentuar vendimin e fundit për dënimin me burg të ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Gjata e ka vlerësuar si një rast selektiv, duke rikthyer në vëmendje edhe rastin e Prokurores së Krimeve të Rënda Prela, e cila u konfirmua në detyrë nga KPK.

“Nuk e di dosjen sepse që të flasësh për një çështje të caktuar duhet të kesh marë pjesë dhe ta njohësh në detaje dosjen, të dish gjithçka në lidhje me çfarë ka kaluar. Thembra e Akilit në rastin e Adriatik Llallës mund të jetë fajtor dhe stërfajtor. Mund të shkojë në burg çfarë të vendosi gjykata, nuk kam kompleksitet. Mendoj se duhet trajtuar pak si Adriatik Llalla, si problem qytetar se ndoshta  mund të ketë shfrytëzuar postin, jo se i ka marë lekë njerëzve. LEXO EDHE:  Nga Andi BUSHATI/ Luli dhe Monika si freshistë të devotshëm

LEXO EDHE:  Mbesa e Martin Camaj tregon bisedën me Ramën: Ai më foli keq…

Ndryshe nëse ka ndërhyrë për të liruar kriminelë nga burgu.

Ajo që po vlonë me këtë ngjarje është selektimi. E meriton vendimin të shkojë në kokërr të burgut.

Nëse e meriton le të shkojë në burg. Ju thatë se apartamenti 40 milionë të vjetra dhe e ka blerë për 20. Kur ne bërtisnim për Prelën e Krimeve të rënda kur vetingu dhe KPLK e konfirmoi në detyrë me pasuri, me tokë më shtëpi me kontrata dhe personi që kishte në hetim ia kishte shitur. Ajo u la në detyrë nga KPK. Askush ska dalë të kërkojë falje për këtë vendim”, u shpreh Gjata në syri tv./CNA.al

LEXO TE PLOTE