Connect with Us

“Ciao po të lë”/ Bes Kallaku dhe Anila Mimani risjellin hitin e viteve 2000′

Showbizz

“Ciao po të lë”/ Bes Kallaku dhe Anila Mimani risjellin hitin e viteve 2000′

Publikuar

-

"Ciao po të lë"/ Bes Kallaku dhe Anila Mimani risjellin hitin e viteve 2000′

Kur dëgjoni: “Ti më dukesh i mërzitur nuk je më si në fillm” ju shkon mendja menjëherë tek Anila Mimani, një prej këngëtareve më të dashura të viteve 2000′, e cila është rikthyer së fundmi pas një shkëputjeje të gjatë. Teksti është i shkëputur sigurisht nga kënga “Do digjesh zjarr”, një prej hiteve të padiskutueshme të asaj kohe, që tani është rikthyer për publikun shqiptar në një version të ri nga Bes Kallaku dhe vetë Anila.

Ky version i ri i publikuar sot mban emrin “Ciao po të lë” dhe në fakt nuk ka ndryshuar shumë nga kënga origjinale, të paktën në muzikë e ritëm. Edhe pse duket më e përshtatur në atë që publiku shqiptar preferon këto ditë. Pjesa e Anilës është e njejta, me fjalët e famshme që i dinë 80% e shqiptarëve. Ndërkohë Besi është djali të cilit Mimani i drejtohet në këngë, pra ai që po le.

LEXO EDHE:  U ankua sa deshi, pastaj Bes Kallaku tha fjalët më të ëmbla për Ajkën që na prekën në zemër

Besi, në stilin e tij të përhershëm, i lutet që të mos largohet dhe i thotë që të presë, ndërkohë që bën edhe një lidhje me Londrën. Më mirë dëgjojeni vetë:

Kjo nuk është kënga e parë shqiptare e viteve 2000′ që ripërpunohet, megjithatë është e para e Anilës, duke e rikthyer këtë të fundit si protagoniste në treg. Ndërkohë që Besi duket se do të konkurojë Xhensilën dhe gjithë artistët e tjerë për hitin e verës 2020. Nëse shqiptarët do ta duan aq sa duan këngën “e vjetër”, është në rrugë të mbarë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Forma bombastike dhe poza provokuese/ Kjo është modelja që po pushton Instagramin

Publikuar

-

Nga

Forma bombastike dhe poza provokuese/ Kjo është modelja që po pushton Instagramin

Bukuroshja tepër seksi, Jessica Cribbon, nuk di të ndalet me fotot provokuese dhe të nxehta në rrjetet sociale.

Modelja australiane në një intervistë të gjatë ka zbuluar, se sporti i saj i preferuar është basketbolli. Jessica është tepër aktive në Instagram ku numëron mijëra ndjekës dhe nuk mungojnë komentet pozitive për të.Më poshtë mund t’i shikoni disa foto ‘hot’ të modeles seksi me forma bombastike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Duke mbajtur gjoksin me dorë/ Erjona Sulejmani nuk i lë vend imagjinatës me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Duke mbajtur gjoksin me dorë/ Erjona Sulejmani nuk i lë vend imagjinatës me fotot e fundit

Erjona Sulejmani është shumë e njohur për shqiptarët pas ndarjes nga futbollisti Blerim Xhemaili. Pasi u nda ajo deklaroi se “futbollistët nuk të kënaqin në shtrat”, duke iu referuar edhe martesës së saj me Blerimin.

Ajo vijon të jetë tejet e komentuar në mediat rozë për linjat e saj trupore dhe fotot provokuese. Së fundi ajo ka publikuar disa foto ku shihet topless në një pozë mjaft të nxehtë nga jahti.Bukuroshja shkodrane nuk i ka lënë vend imagjinatës gjithashtu duke pozuar pothuajse e zhveshur pranë bregut të detit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një nga modelet më të bukura në “Miss Universe”/ Shqiptarja që mahnit me pamjen e saj

Publikuar

-

Nga

Cindy Marina është një modele shqiptaro- amerikane e cila fitoi konkursin e Miss Universe Albania 2019.

Ajo përfaqësoi Shqipërinë në Miss universe ku u rendit në top 20 femrat më të bukura. Ajo u shpreh se ndihet shumë krenare dhe e privilegjuar që iu dha mundësia për të përfaqësuar Shqipërinë në kompeticionin e rëndësishëm të bukurisë.

LEXO EDHE:  Çifti Kallaku publikon fotot e para/ Fillon zyrtarisht dasma e tyrePërveç modelingut Cindy është praktikuese e sportit të volejbollit për femra. Cindy nisi të luante volejboll që në moshën 14 vjeçare dhe ka patur shumë sukses.

LEXO EDHE:  Bes Kallaku i nxorri fotot e 20 viteve më parë, reagon Sinan Hoxha

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE