Connect with Us

Vlerësim i jashtëzakonshëm, Gatuzo gradon Hysajn kapiten

Seria A

Vlerësim i jashtëzakonshëm, Gatuzo gradon Hysajn kapiten

Publikuar

-

Këtë verë i duhet të zgjedhë nëse do të rinovojë me Napolin, apo do të vendosë të provojë një tjetër eksperiencë, pas pesë sezonesh në “San Paolo”. Me ardhjen e Gatuzos në krye të stolit të Napolit, Hysajt po i bëhet çdo ditë e më vështirë të marrë një vendim, duke parë se trajneri po i jep shumë besim dhe po mundohet t’i kthejë mendjen.

Ditën e sotme te Napoli mungon kapiteni Insinje dhe shiriti i është besuar shkodranit të kombëtares sonë. Një veprim shumë domethënës ky i Gatuzos, që dëshiron të tregojë çdo ditë e më shumë se Hysaj i përshtatet karakterit të tij dhe e do në skuadër për të synuar objektivat e sezonit të ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Debutim ëndrrash për Pirlon, Juventus shkëlqen në javën e parë

Publikuar

-

Nga

Juventusi nisi sezonin e ri në kampionatin italian me fitore 3-0 ndaj Sampdorias. Kulusevski, Bonuçi dhe Ronaldo realizuan fitoren e parë të kampionëve të Italisë.

Trajneri i ri i Juventusit Andrea Pirlo nisi kapitullin e ri në Torino.  Përveç golave, Juventusi bindi dhe në lojë duke prodhuar volum loje me trysni të lartë ndaj rivalit.


FT| Juventus-Sampdoria 3-0

 

Kulusevski 14′, Bonuçi 79′, Ronaldo 89′Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Dy debutues dhe 1 futbollist nga të rinjtë, Pirlo i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Sampdoria për javën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Dejan Kulusevski dhe Ueston MekKini do të debutojnë zyrtarisht sot me fanelën e kampionëve të Italisë. Në formacionin zyrtar të takimit është dhe i riu Xhanluka Frabota dhe Aron Ramsej, ndërsa blerja e merkatos Artur Melo është lënë në stol.

Tekniku Andrea Pirli debuton në këtë sfidë si trajner i Juventusit.Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Një tjetër shqiptar në Serinë A, Parma grumbullon në ekipin e parë një 19-vjeçar

Publikuar

-

Nga

Parma do të startojë ditën e sotme kampionatin teksa pret në shtëpi Napolin. Në organikën e dy skuadrave janë disa shqiptarë, teksa përveç Hysaj e Rrahmani për Napolin dhe Dermakut për Parmën, bie në sy prezenca Redi Kasës.

19-vjeçari është pjesë e skuadrës emiliane, ndërsa është aktivizuar më parë me ekipin e Parma U19 dhe U17, aty ku është formuar si futbollist. Mesa duket shqiptari ia ka dalë të bindë trajnerin Liverani për t’i dhuruar grumbullimin me ekipin e parë duke u bashkuar për herë të dytë me ekipin A.Një arritje e madhe kjo për mesfushorin i cili do të ketë mundësinë të fitojë një eksperiencë të konsiderueshme, ndërsa debutimi do të ishte një ëndërr. Gjithsesi për këtë ka kohë në vazhdim dhe Kasa duket në rrugën e duhur për t’ia arritur falë punës dhe aftësive të tij. Më parë Kasa ka qenë i grumbulluar edhe me Shqipërinë U17.

LEXO TE PLOTE