Connect with Us

Shpërthim eksplozivi pranë një banese/ Policia jep detajet

Kronika

Shpërthim eksplozivi pranë një banese/ Policia jep detajet

Publikuar

-

Tritoli trondit Tiranën/ Shpërthim pranë një banese, alarmohen familjarët

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur gjatë natës në Fushë-Krujë.

Sipas uniformave blu ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:15, pranë banesës së shtetasit E.K. 22 vjeç, ndërsa fatmirësisht nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.

“Më datë 15.07.2020, rreth orës 02:15, jashtë rrethimit të banesës së shtetasit E.K., 22 vjeç, në Fushë Krujë, ka shpërthyer një sasi lëndë plasëse, nga e cila ka vetëm dëme të vogla materiale.

LEXO EDHE:  Sherr mes adoleshentëve në Berat/ Plagoset me thikë një person

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.”-thuhet në njoftimin e policisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Shënohet vikitima e dytë nga stuhia ‘Ianos’/ Humb jetën fermeri shqiptar në Greqi

Publikuar

-

Nga

Shënohet vikitima e dytë nga Stuhia ‘Ianos’/ I merr jetën fermerit shqiptar në Greqi

Është shënur  viktima e dytë në Greqi, si pasojë e stuhisë që godit Greqinë natën e shkuar.

Viktima është një fermer 63-vjeçar, trupi i të cilit u rrëmbye nga uji për shkak të shirave.

Sipas mediave greke është arritur të gjendet trupi i pajetë i shqiptarit, por identiteti i tij nuk dihet.Po ashtu, raportohet se nga shirat e rrëmbyeshëm është ndërprerë edhe energjia elektrike.

LEXO EDHE:  Greqia vendos rregulla për lëvzjen e shqiptarëve/ Çfarë do ndodhë nga nesër në pikat kufitare

LEXO EDHE:  Sali Berisha reagon për dhunën e Enver Bashës

Gjithsej janë konfirmuar 2 viktima , ndërsa një grua rezulton ende zhdukur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosi para 1 viti tre persona/ Arrestohet 43-vjeçari në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Plagosi para 1 viti 3 persona/ Arrestohet 43-vjeçari në Elbasan

Policia ka arrestuar një 43-vjeçar, pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen e 3 personave.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur më 2 gusht të vitit të kaluar në një lokal në një lagje të Elbasanit.

Shtetasi me iniciale G.M akuzohet për veprën penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit”, ndërsa ndaj tij Gjykata e Shkallës Parë Elbasan ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”.Ai akuzohet se në bashkëpunim me shtetasin I.B., që ka rënë më parë në prangat e policisë, se në ambientet e një lokali gjatë një konfliktit për motive të dobëta plagosën me armë zjarri dy shtetas si dhe me sende të forta një shtetas tjetër.

LEXO EDHE:  Të dehur dhe me shpejtësi në timon/ Rezultatet e frikshme të Policisë

LEXO EDHE:  Sali Berisha reagon për dhunën e Enver Bashës

Pas veprimeve  hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është i përfshirë edhe në ngjarje të tjera kriminale të ndodhura më parë në Elbasan, ku vijon puna për zbardhjen dokumentimin ligjor të impkimit të këtij shtetasi.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet në mes të natës e moshuara në Gjirokastër/ Ja për çfarë dyshon 75-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Dhunohet në mes të natës e moshuara në Gjirokastër/ Ja për çfarë dyshon 75-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjirokastër ku një e moshuar është dhunuar gjatë natës, nga një person akoma i paidentifikuar .

Bazuar në rrëfimin e 75 vjeçares  me inicialet P.Q, ajo ka qenë duke fjetur në shtëpinë e saj, ndërkohë një person i është futur brenda dhe e ka rrahur. E moshuara dyshon se personat përgjegjës janë të njëjtët që i kanë vrarë bashkëshortin para 3 vitesh.

LEXO EDHE:  I dehur në timon/ Arrestohet 30-vjeçariAjo është transportuar në menjëherë në spitalin e qytetit, por ka dëmtime të rënda, farktura në disa pjesë të trupit dhe goditje në fytyrë.

LEXO EDHE:  Sherr mes adoleshentëve në Berat/ Plagoset me thikë një person

Ndërkohë policia po punon për kapjen e autorit dhe zbardhjen e shkakut./CNA.al

LEXO TE PLOTE