Connect with Us

Horoskopi i ditës, 15 korrik 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 korrik 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift nuk do ketë aspak probleme sot. Mirëkuptimi dhe harmonia do mbizotërojë ne çdo moment. Beqaret do jene me te privilegjuarit nga te gjithë. Ata do kenë takime interesante qe ne mëngjes dhe pas mesditës do mendojnë te hedhin edhe disa hapa. Buxheti do jete goxha i mire kështu qe mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me shume.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ata qe janë ne një lidhje duhet te gjejnë mënyra nga me te ndryshmet për ta bere atmosferën edhe me emocionuese. Rutina do jete tejet shkatërruese. Për beqaret do ketë dashuri me shikim te pare dhe gjithçka do ndryshoje rrënjësisht. As nuk e kishin menduar ndonjëherë se gjerat do ndryshonin kaq papritur. Buxheti për fat te mire do vazhdoje te mbetet i qëndrueshëm.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do kërkoni perfeksionin sot ju te dashuruarit dhe kur kjo qje te mos ju plotësohet, do mërziteni pa mase. Ne fakt këto janë mendime te gabuara dhe do e kuptoni me vone qe keni humbur kohen kot duke menduar te tilla gjera. Beqaret do kenë takime, por jo lidhje. Buxhetin do e mbani gjate gjithë kohës nen kontroll dhe nuk ka për t’iu dale asnjë e papritur e pakëndshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni shume xheloze ndaj partnerit tuaj sot dhe kjo mund te krijoje probleme te njëpasnjëshme me te. Ndryshoni sjellje sa pa qene shume vone. Beqaret do marrin disa vendime te rëndësishme dhe do ndihen me te plotësuar. Ne planin financiar do i rregulloni te gjitha problemet qe keni pasur dhe kjo fale ndihmës se te afërmve tuaj.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite pozitive ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do kaloni aspak kriza ne çift, por do flisni edhe për disa tema delikate qe nuk kishit mundur t’i zgjidhnit. Beqaret do jene përzgjedhës dhe te paqëndrueshëm, duke humbur kështu mundësi te jashtëzakonshme. Ne planin financiar do jete dielli ai qe do ndikoje pozitivisht dhe do i përmirësoje gjerat.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Kombinimi i yjeve është mjaft e favorshëm sot për lumturinë ne çift. Do ndiheni me te vërtetë shume mire dhe gati për t’i çuar gjerat me tej. Beqaret nuk do e ndryshojnë dot statusin e tyre edhe sikur te bëjnë sakrifica te mëdha. Nuk është dita e tyre me fat. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe kujdes me çdo shpenzim qe do kryeni.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do ndiheni me te lumtur se me pare sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënien tuaj ne çift kane për ta pasur zili qe te gjithë. Beqaret do marrin goxha propozime, por nuk duhet ne asnjë mënyrë te nxitohen. Le te njihen me mire me personat qe do ju qëndrojnë pranë para se te hedhin hapa. Gjendja e financave ka për te qene e kënaqshme. Nuk do keni vështirësi ne këtë sektor.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do e përmirësoni ndjeshëm jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne mbrëmje do jeni me te qete se me pare. Emocionet dhe kënaqësitë do shtohen ne mënyrë te menjëhershme. Beqaret duhet te sqarojnë njëherë me veten atë qe duan te bëjnë e me pas te hedhin hapa. Financat do jene goxha delikate, kështu qe tregohuni te kujdesshëm me shpenzimet qe do kryeni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite mjaft e bukur dhe e mbushur me emocione do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ja kaloni me se miri. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë për ta ndryshuar statusin e tyre dhe do i refuzojnë te gjithë llojet e ftesave qe do ju bëhen. Për financat do jene dite e kënaqshme. Do keni energjinë e duhur dhe do luftoni fort për ta përmirësuar gjendjen.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nuk duhet kurrsesi te ndërmerrni rreziqe sot ju qe jeni ne një lidhje dhe as ta teproni me xhelozinë. Merreni çdo gjë me qetësi dhe mendoni edhe për te ardhmen. Beqaret do jene te arsyeshëm dhe do dine cilin person te joshin. Ne planin financiar tregohuni sa me te matur qe te mundeni dhe gjendja do mbetet e mire. Shpenzimet e panevojshme lërini për me vone.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jetën tuaj ne çift ka rrezik ta pushtoje monotonia sot. Nuk do përjetoni asnjë emocion dhe do mërziteni pa mase. Nëse nuk bëni sa me shpejt ndryshime keni për t’u ndare nga ai qe keni ne krah. Beqaret do fillojnë një histori te bukur dashurie e cila ka për t’ua ndryshuar jetën përgjithmonë. Buxheti do jete goxha me i mire se disa dite me pare.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite e mbushur me bashkëpunim ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni mire ne çdo moment. Beqaret nuk do jene aspak ne humor për te bere ndryshime te statusit dhe do preferojnë ta kalojnë kohen e lire me miqtë. Te ardhurat do fillojnë te përmirësohen dalëngadalë nëse vazhdoni te shpenzoni me maturi si kohet e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi

Keni pasur probleme të mëdha, jeni zvarritur tashmë për ca kohë për çështjjet ligjore apo edhe ato sentimentale. Disa prej shenjave e kanë jetuar muajin gusht shumë keq, shenjat me afinitetin më të vogël ishin Dashi, Gaforrja dhe Peshorja. Impulsiviteti juaj shpesh e ndërlikon gjendjen tuaj, të jesh shumë i drejtpërdrejtë nuk është gjithmonë një avantazh.

Demi

Dita e sotme do të jetë një ditë interesante, ju jeni protagonistët e një të qeshuri të shkëlqyeshme, edhe nëse ka disa tensione që duhen rregulluar ose rregulluar. Shumë të dashuruar mund të duhet të merren me disa tensione, ndoshta partneri është i largët ose nuk ndan pikëpamjen tuaj për gjërat. Në çdo rast, ju jeni ndër të preferuarit e yjeve dhe keni mundësitë e duhura për të provuar vlerën tuaj.

Binjakët

Ky ka qenë një vit i ndërlikuar për të gjithë, por vitin tjetër ne do të rizbulojmë kënaqësinë për të bërë edhe gjëra të vogla. Siklet dhe kufizimet që duhej të mësonim të menaxhonim gjithashtu përfaqësojnë mundësinë e rizbulimit të kënaqësisë për të bërë gjëra që mund t’i kishim marrë si të mirëqena. Të jetosh në një mënyrë tepër kaotike ndoshta ka sakrifikuar në shumë mundësinë e vlerësimit të një ekuilibri të brendshëm të përbërë nga gjëra të vogla.

Gaforrja

Ju keni dy muaj që merreni me Satunin në një aspekt të veçantë, por tani ka ardhur koha ta heqni qafe atë! Vetëm nga dhjetori do të mund të merni frymë lehtësimi, por tashmë në këto ditë do të vini re zhvillime të ndryshme. Diçka ndryshon për mirë, do të ketë ndryshime bindëse dhe ju mund të mbështeteni në një përmirësim të madh.

Luani

Afërdita në shenjë është në një aspekt të favorshëm, ju lejon të përfitoni nga një fat më i madh. Ky është një moment i rëndësishëm, ju jeni më të dashur, doni të bëni gjëra më shumë, edhe nëse gjithmonë duhet të keni kujdes në lidhje me financat.

Virgjëresha

Zakonisht të lindurit e shenjës duan të jenë të suksesshëm mbi të gjitha nga pikëpamja profesionale. Shumë kanë nevojë të arrijnë kënaqësi së pari nga këndvështrimi i punës, në mënyrë që të jetojnë me një qetësi më të madhe, më shumë se ndjenjat dhe aspektet e tjera të jetës. Horoskopi Paolo Fox nesër dhe në ditët në vijim rekomandon që të mos ndaleni tani, yjet janë në anën tuaj.Peshorja

Gushti ishte një muaj veçanërisht i rëndë dhe i vështirë, gjatë të cilit nuk ishte aspak e lehtë të arrije të mbash një ekuilibër të caktuar në marrëdhëniet ndërpersonale. Shtatori është akoma një muaj i veçantë, por kur përqendrimi i planetëve në shenjën e Ujorit ndodh në muajt e ardhshëm , atëherë ju mund të ndjeni një pikë kthese të shkëlqyeshme. Ju do të përfitoni nga ndryshimi pozitiv. Ata që kanë pasur probleme në të kaluarën duhet të mendojnë për altenativa të mira për ta, zgjidhje të reja, të ndryshme nga ato të zgjedhura tashmë, dhe që i lejojnë ata të gjejnë rrugën e tyre.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 12 shtator 2020

Akrepi

Muajt e ardhshëm nuk do të jenë të vështirë, por këto ditë ju jeni të detyruar të merreni me një Venus të kundërt. Qëndrimi juaj shpesh është provokues, ju u jepni më shumë rëndësi disa problemeve sepse doni të shihni reagimin e partnerit. Ju shpesh provoni marrëdhëniet tuaja, por në këtë moment nuk ia vlen të merni një qëndrim të ekzagjeruar, sepse Hëna është gjithashtu në një aspekt të veçantë.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se ju jeni një shenjë e përgjegjësisë së fortë, në këtë moment duhet të mbështeteni në potencialin tuaj. Kjo është koha e duhur për të lëvizur, për të parë larg dhe për të shqyrtuar me kujdes të ardhmen për të kuptuar se cila është zgjedhja më e mirë për të bërë. Ju duhet të veproni në një mënyrë konkrete dhe pragmatike, të qëlloni shigjetën tuaj për të goditur objektivin që dëshironi më shumë. Dhe me Venusin të favorshëm kjo mund të jetë koha e duhur për të fituar në dashuri. Ju duhet liri dhe projekte të reja.

Bricjapi

Vera ka qenë një sezon shumë me fat për shumë prej jush, të cilët kanë pasur reagime të mira si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo profesionale. Ndërsa kishte shkurtime ose heqje dorë, ato në fund të fundit u treguan çliruese, dhe për disa duhet të ketë qenë si heqja e një palë këpucë të ngushta. Ju jeni gati të hapni mëngët, për të filluar punën për realizimin e një projekti të ri, duke marrë parasysh se ka kushte më të mira për ta bërë këtë.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox në këtë periudhë ju jeni me kokën në re. Për shkak të shpërqendrimeve tuaja, shpesh ndodhin edhe telashe, të cilat vënë në dyshim cilësitë tuaja. Këto gabime ju penalizojnë, madje duke e vënë në pikëpyetje profesionalizmin tuaj. Gjithçka që ju dukej e duhur vitin e kaluar nuk ju intereson më. Ky tension duhet t’i jepet perspektiva e duhur. Horoskopi i nesërm ju sheh duke luftuar me një ditë të ngarkuar, e cila është gjithashtu një burim i stresit të madh. Duhet shumë maturi, madje edhe për të kapërcyer tensionet që mund të grumbullohen në dashuri.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se pjesa e parë e vitit ishte e vështirë për shkak të disa dhimbjeve të dashurisë që pësuat. Ka nga ata që kanë bërë sakrifica, kanë rënë dakord të bëjnë një sakrificë, por tani ju jeni duke pritur për shpërblimin e drejtë. Përjetoni romancën në një mënyrë shpesh dramatike, sepse e lini veten të dashurohet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Në dashuri do të jeni energjik dhe gjatë kësaj dite, do të arrini të bëni një listë me gjërat që doni të bëni me njeriun e zemrës. Edhe në punë, do të ketë zhvillime pozitive.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju duhet të rregulloni disa gjëra të mbetura pezull. Ka diçka që në dashuri nuk shkon siç duhet. Sa i takon punës, yjet do të jenë në anën tuaj. Do të keni mundësi që të mbyllni një biznes me rëndësi dhe të kapni fluturimthi një rast.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Në dashuri do të jeni mjaft të favorizuar dhe sfera sentimentale paraqitet mjaft pozitive. Edhe sa i takon punës nuk mund të ankoheni, pasi idetë e mira nuk do të mungojnë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Çiftet që duan të ndërtojnë diçka të bukur dhe të qëndrueshme mund ta bëjnë, pasi situata në dashuri është mjaft pozitive. Sa i përket punës, do të jeni optimist, edhe nëse nuk do të arrini një marrëveshje. Keni dëshirë për ndryshim dhe ndoshta mund të jeni duke e bërë diçka të tillë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Hëna është në shenjën tuaj dhe dashuria është mjaft e favorizuar, ndaj përfitoni. Situata paraqitet tejet pozitive edhe sa i takon punës. Do të keni mundësi që të projektoni diçka të re.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna rikthehet sërish në shenjën tuaj dhe dashuria do të njohë përmirësim. Sa i takon punës keni kaluar një periudhë të vështirë dhe tani ndiheni të pavendosur. Nuk e dini ende nëse duhet të pranoni një propozim, apo të nisni një projekt të ri.PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni vetëm, nuk do e keni të lehtë që ta lini veten të lirë në sferën sentimentale. Javët e kaluara kanë qenë të mbushura me nervozizëm dhe dyshim. Ndërsa në punë do të jeni të vendosur dhe nuk do të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Kujdes duhet treguar me shpenzimet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Hëna dhe Venusi do të kenë ndikim të kundërt, ndaj e marta nuk do të jetë shumë e lehtë në dashuri. Edhe në punë mund të përballeni me momente tensioni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Në dashuri, pavarësisht problemeve të vogla, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, shkruan noa.al. Edhe sa i takon punës, mund të rrini të qetë, pasi mundësitë e reja nuk do të mungojnë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive për dashurinë, ku do të keni mundësi që të merrni një përgjigje. Edhe në punë duhet të ndiheni pozitiv, pasi shumë shpejt do të keni mundësi të rinisni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Hëna do të ketë ndikim të kundërt, duke ju krijuar probleme. Disa lidhje nuk do të funksionojnë më. Sa i takon punës, nëse po mendoni për një ndryshim, ruani qetësinë dhe bëni kujdes.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Në dashuri do të keni mundësi të rinisni. Kush nuk besonte tek ndjenjat, tashmë do e rigjejë besimin, veç bëni kujdes. Në punë, do të keni mundësi që të nisni një projekt të ri me afrimin e tetorit.

LEXO TE PLOTE