Connect with Us

Rudina Magjistari “arratiset” nga Shqipëria/ Publikon videon nga aeroporti, mesazhi për qytetarët

Showbizz

Rudina Magjistari “arratiset” nga Shqipëria/ Publikon videon nga aeroporti, mesazhi për qytetarët

Publikuar

-

Rudina Magjistari “arratiset” nga Shqipëria/ Publikon videon nga aeroporti, mesazhi për qytetarët

Moderatorja Rudina Magjistari ka publikuar mbrëmjen e kaluar disa video ku shihet në aeroportin “Nënë Tereza.”

Moderatorja ka ndarë me ndjekësit videot ku shihet se pavarësisht pandemisë dhe shtimit të rasteve dita ditës, njerëzit sërish udhëtojnë.

Rudina është shprehur nëpërmjet storyve të saj se nëse njerëzit zbatojnë dhe respektojnë portokollin antiCovid, do të jetë e mundur që të vazhdohet më tej, duke ruajtur veten dhe të tjerët.

Nga pamjet  në video duket se kanë qenë të shumtë njerëzit që kanë udhëtuar dhe sigurisht moderatorja tregon se po i zbaton rregullat pasi shfaqet me maskë në  fytyrë.

“Mendoja që ishin shumë pak ata që udhëtonin në këtë periudhë. Dhe kurioziteti në këtë fluturim të parë është i madh.

LEXO EDHE:  Doni ta kaloni Shën Valentinin jashtë Shqipërisë?/ Ja vendi më i afërt ku mund të shkoni

Në normalitetin  e ri duhet të mësohemi me kushtet e reja dhe thjesht të jemi të kujdesshëm për veten.

Në aeroport e avion sigurisht gjithë kohës me maskë. Mendoj që frika nuk mund të na mbyllë më në shtëpi dhe nuk është kjo zgjidhja. Por vigjilenca, respektimi i protokollit antiCovid, do të na mundësojë të vazhdojmë të gjitha aktivitetet tona, duke ruajtur njëkohësisht veten dhe të tjerët”, shkruan Rudina Magjistari në storyt e saj në Instagram./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Pas 4 vitesh i rikthehet muzikës/ Zaimina Vasjari zbulon më shumë detaje rreth këngës

Publikuar

-

Nga

Pas 4 vitesh i rikthehet muzikës/ Zaimina Vasjari zbulon më shumë detaje rreth këngës

Pak ditë më parë, Zaimina Vasjari bëri të ditur lajmin se pas 4 vitesh i është rikthyer sërish muzikës.

Këngëtarja ndau me ndjekësit disa nga veshjet dhe vendet ku do të realizohej klipi, ndërsa së fundi ka zbuluar më shumë detaje rreth këngës.

Ajo ka treguar nëpërmjet një video se kënga mban titullin “Vetes” dhe ka ndarë një pjesë të shkëputur nga klipi teksa krahas shkruan: “Së shpejti”.

LEXO EDHE:  Video/ I moshuari shtëtit me armë në krahë koridoreve të bashkisë

LEXO EDHE:  Më 27 prill fillojnë punë gjykatat/ Xhafaj: Shpresoj të shoqërohen me masat e duhura

Në këtë pjesë ajo shfaqet tejet seksi e veshur me të zeza dhe bishtin gërshet të gjatë, i cili së fundi është kthyer në një trend.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᴢᴀɪᴍɪɴᴀ ᴠᴀsᴊᴀʀɪ (@zaimina_vasjari) on

LEXO TE PLOTE

Showbizz

E përjashtuan nga seriali se dhunoi të dashurën/ Aktori bën veprimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Mediat turke pak ditë më parë raportuan se aktori turk Ozan Guven ka dhunuar të dashurën e tij. Aktori i serialit “Sulejmani i Madhërishëm” i ka mohuar akuzat, duke thënë se ishte e dashura e tij ajo që e kishte dhunuar.Të dy publikuan foto ku tregonin shenjat e shkaktuara nga dhuna fizike.

E dashura e aktorit deklaroi se shkak për sherrin e tyre ishte bërë xhelozia ndërsa aktori akuzoi se ajo e kishte kërcënuar se do i shkatërronte karrierën.

LEXO EDHE:  10 gjërat më të çuditshme që janë harruar në aeroportPas skandalit që pushtoi mediat, kompania e serialit “Babil”, ku Ozan Guven luan, ka vendosur ta shkëpusë kontratën me aktorin.

LEXO EDHE:  VIDEO-Rënia e natës në Uran dhe perëndimet e diellit në planetët e tjerë/ NASA tregon pamjet

Mirëpo ky i fundit nuk ka pranuar dhe ka kërkuar një shumë të majme për t’u larguar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rrëfimi i tifozes seksi: “Si e kalova kanalin e Otrantos 25 vite më parë”

Publikuar

-

Nga

Rike Roçi është një nga modelet dhe tifozet më seksi  të shoëbizit shqiptar. Rike u bë e njohur për publikun shqiptar kur u bë pjesë e realityshoët “Big Brother” ku tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me pamjen e saj.

Së fundi bukuroshja është bërë shumë nostalgjike dhe ka kujtuar udhëtimin e 25 vjetëve më parë kur udhëtonte si emigrante në Itali, përmes kanalit të Otrantos.Ajo rrëfen se ka udhëtuar me një varkë, që ka kaluar në kanalin e Otrantos dhe gjatë gjithë kohës shtrëngonte dorën e motrës, pasi kishte frikë nga thellësia dhe deti.

“Histori e shkurtër 25 vjet më parë, nga Shqipëria kalova në kanalin e Otrantos në mënyrë të paligjshme si një emigrante e vogël me gjithë familjen time … Unë mbaja dorën e motrës time fort nga frika e detit të thellë dhe errësirës … sot pas 25 vjetësh u ktheva me familjen time duke kujtuar atë udhëtim kaq të frikshëm … por që më bëri të kuptoj se ia vlente dhe se falë këtij udhëtimi, edhe pse ilegalisht dhe plot frikë, sot jam këtu si turist në një varkë me familjen time.  Më pëlqen jeta ashtu siç e kam dashur gjithmonë, e lumtur dhe e shëndetshme … E dua Italinë dhe nuk do të ndalem kurrë së falenderuari, është vendi që më ka dhënë gjithçka”, tregon Rike Roçi në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE