Connect with Us

Një “zjarr” i vërtetë në shtrat/ Zbuloni dy shenjat më të nxehta të horoskopit

Horoskopi

Një “zjarr” i vërtetë në shtrat/ Zbuloni dy shenjat më të nxehta të horoskopit

Publikuar

-

Një "zjarr" i vërtetë në shtrat/ Zbuloni dy shenjat më të nxehta të horoskopit

Peshqit

Të lindurit e kësaj shenje janë romantikë të pashpresë, kjo është arsyeja pse ju nuk do të mendoni se ata do të jenë dashnorë dinamikë. Peshqit mund të mos jenë nga ata idealët për seks të ashpër, por ata që lindin nën këtë shenjë kanë tendencë të jenë shumë më të zjarrtë në dhomën e gjumit nga sa prisni. Në vend se të vullnetarizojnë fantazitë e tyre, Peshqve zakonisht u pëlqen të veprojnë me partnerët dhe për ta, asgjë nuk është më e nxehtë se sa dominimi.

LEXO EDHE:  Këto janë “gjurmët” që lejnë pas shenjat e horoskopit pasi tradhëtojnë

Demi

Si një nga shenjat më sensuale të Zodiakut, nuk duhet të jetë befasuese se si Demët janë në seks. Demët nuk janë ata që inicojnë lëvizje të reja, por kur bëhet fjalë për lidhjet me partnerët e tyre, ata janë të lumtur të shkojnë së bashku në këtë udhëtim erotik. Demët janë kërkues të kënaqësisë dhe asgjë nuk u sjell kënaqësi më shumë se fantazia e tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Dashi

Ditën e sotme Hëna dhe Venusi do të jenë në favorin tuaj. Sidoqoftë, duhet të thuhet se në nivelin e punës mbesin disa tensione dhe mosmarrëveshje ; mbase po përpiqeni të realizoni një projekt por ka çështje juridike dhe financiare për të zgjidhur apo ndonjë thashetheme. Jo gjithçka është shkatërruar papritur, por disa siguri që duket se kishin mbërritur midis shkurtit dhe marsit tani janë duke u rishikuar. Në një nivel sentimental, keni nevojë për një person të fortë në anën tuaj .

Demi

Java e kaluar ka qenë e rëndë deri të paktën të enjten, por tani është koha për t’u çlodhur . 2020 është një vit interesant për ju dhe vera do t’ju sjellë diçka të re, por është e natyrshme që mund të ketë ditë më të vështira se të tjerët. Që nga java e kaluar, ju mund të jeni duke luftuar me një problem fizik që ju ka futur në kornizë.

Binjakët

Me Hënën në anën tuaj nuk ka mungesë të kënaqësisë dhe sot mund të gjeni forcë, forcë, avantazhe dhe zgjidhje .Dashuria është ende e favorshme për ju dhe ata më të lumtur tashmë kanë referenca të rëndësishme krahas atyre që kohët e fundit rivlerësuan, siç janë familja dhe fëmijët. Shtë gjithashtu gjithmonë e rëndësishme për ju të jetoni dashuri të reja.

Gaforrja

Ju po ndiheni pak të shqetësuar dhe dita e sotme mund të jetë e rëndë, si fillimet e javës që lamë pas. Disa emërime mund të kalojnë dhe ju mund të bëheni shumë nervoz . Ndoshta në dy ditët e fundit ju i keni dhënë vendin një personi për të justifikuar largimin e tij, por tani jeni akoma i zhgënjyer sepse pritjet tuaja janë tradhtuar.

Luani

Dita e sotme do të jetë shumë energjike për ju dhe këshilla është ta kaloni atë mes njerëzve. Për më tepër, Venusi në favor i bën takimet e periudhës të rëndësishme. Përballë Saturnit akoma mund të krijojnë disa tensione ose probleme në një nivel relacional dhe personal, por ju mund të vazhdoni më tej! Nëse nuk e keni njohur mirë një person, do të ishte më mirë të mos e lartësoni shumë një dashuri.

Virgjëresha

Ju keni çliruar veten nga kundërshtimi i Hënës dhe sot ju fton të relaksoheni sa më shumë që të jetë e mundur. Sidoqoftë, mendja juaj nuk mund të pushojë dhe është gjithmonë aktiv edhe gjatë natës! Shpesh merrni gjumë të keq sepse mendoni për gjithçka që duhet të bëni ditën tjetër. Nuk duhet të privoni veten nga disa lajme të mira.

Peshorja

Ju dukeni shumë të zhytur në mendime sot dhe tashmë mund të sulmoni dikë nga mëngjesi. Zakonisht kur silleni si kjo është sepse jeni të zhgënjyer nga sjellja e dikujt që ndoshta ju është drejtuar në një mënyrë jo të civilizuar dhe jo elegante. Ju për nga natyra gjithmonë kërkoni shumë sjellje edukuese nga të tjerët.

LEXO EDHE:  Zjarr në Elbasan/ Karburanti rrezikohet nga flakët

LEXO EDHE:  Flakët përfshijnë shkurre e ullinjë në Patos/ Rrezikohen banesat

Akrepi

Ju jeni pak më pak të fortë se dy ditët e fundit, por sot është një ditë që lejon një rikuperim të mirë. Nga gjysma e dytë e këtij muaji mund të filloni të mendoni për diçka të re dhe një risi siç është një kontratë ose një marrëveshje mund të arrijë falë Mërkurit akoma e favorshme deri në korrik. Kështu që ka disa javë për të ngritur shpatin. Jo për polemikat me disa anëtarë të familjes pak a shumë ndërhyrës.

Shigjetari

Dita e sotme duhet të jetohet në maksimum dhe për këtë arsye me shoqërinë e njerëzve diellorë. Ju nga natyra e doni lirinë dhe për këtë arsye tashmë keni qenë më të mirë pasi kufizimet u liruan. Tani duhet të përpiqemi të kapërcejmë disa pengesa , megjithëse jo të gjithë mund ta përballojnë atë. Dashuria dhe problemet familjare gjithashtu duhet të zvogëlohen në drejtim të parave.Do të jetë gjithashtu e rëndësishme të filloni rinisjen e kontakteve me realitetin , ndoshta thjesht duke dalë për shëtitje të bukura.

Bricjapi

Ju ndjeheni veçanërisht të shqetësuar dhe dita e sotme nuk është shumë zhytëse, kështu që këshilla është ta kaloni atë në paqe . Ndoshta disa gjëra për të cilat keni menduar të bëni nuk janë të realizueshme, por me shoqërinë e njerëzve të këndshëm gjithashtu mund të jetë mirë të qëndroni në shtëpi.Edhe nëse tani po kërkoni kontakte dhe lajme pas kufizimeve për shkak të pandemisë, duhet thënë se për ju lajmet gjithmonë maten shumë.

Ujori

Dita e sotme ju shikon shumë të fortë dhe ka perspektivë të shkëlqyeshme. Tani është sikur të keni ndjerë nxitjen për të përfunduar disa projekte dhe për të transformuar jetën tuaj . Në fakt, brenda ditëve të ardhshme shumë Akuariume mund të ndryshojnë pamjen e tyre apo edhe qytetet: në çdo rast, tani ju vendosni! Në një nivel sentimental mund të ketë lajme, kështu që këshilla nëse jeni vetëm është të shoqëroheni me njerëzit.

Peshqit

Ndonjëherë konfuzioni mbretëron suprem në jetën tuaj dhe madje nëse jeni shumë të mirë për të dhënë këshilla për të tjerët, nuk jeni aq të mirë me veten tuaj. Ndoshta në kohët e fundit keni situata të privilegjuara që ju dukeshin të rëndësishme dhe që nuk janë më të rëndësishme dhe kur humbni vëmendjen e një qëllimi nuk është kurrë e lehtë të filloni një të ri! Midis këtij dhe muajit tjetër mund të ketë një fazë të akomodimit ose planifikimit .Në një nivel sentimental është e nevojshme të kuptoni me kë mund të jeni: shumë kohë ka humbur dhe në disa marrëdhënie është e nevojshme të kapërceni disa dyshime./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 12 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta sentimentale e çifteve nuk do jete shume e mire gjate kësaj dite. Partneri nuk do iu gjendet pranë atëherë kur duhet dhe kjo mund te ndeze debate te zjarrta. Beqaret do jene te pavendosur dhe nuk do përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen për takime. Ne planin financiar klima do jete konfuze. Kujdes me shpenzimet e tejskajshme nëse nuk doni te ngeleni pa para.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ambienti ne çift do jete mjaft pasionant dhe i kënaqshëm gjate kësaj dite. Te dy me partnerin do tregoheni te gatshëm te bëni edhe çmenduri te vogla vetëm për te përjetuar emocione te reja. Beqaret duhet te tregohen me te vëmendshëm me personat qe do iu gjenden pranë. Njeri prej tyre do jete ai me te cili mund te lidhin jetën. Financat duan ende përkujdesje. Shmangni shpenzimet e tejskajshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta ne çift do jete me e animuar gjate kësaj dite. Nëse keni pasur mosmarrëveshje me pare do i zgjidhni ato një nga një dhe do ndiheni me te qete. Ne mbrëmje nuk do mungojnë as momentet pasiononte. Nga ana tjetër, nëse jeni beqaret përgatituni për ndryshime pozitive. Me financat duhet te bëni kujdes. Nëse nuk kujdeseni për shpenzimet atëherë situata do ndërlikohet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Mos bëni gabim te verboheni nga pasioni i madh gjate kësaj dite sepse do bëni gabime. Dashuroni qetësisht dhe mos u nxitoni te merrni vendime. Beqaret do jene mjaft tërheqës dhe joshës. Te shumte do jene personat qe do iu vijnë nga pas. Shfrytëzojeni këtë mundësi! Ne planin financiar do jete dite e mire për investime dhe transaksione. Këshillat e një specialisti iu kane bere mire.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite e qete dhe pa probleme kjo e sotmja për jetën ne çift. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje do vendosin gjithçka ne vije. Perspektivat për beqaret janë te mira. Mos humbni asnjë takim qe do iu kërkohet dhe mendojini seriozisht propozimet qe do iu behën. Te ardhurat do vijnë duke u përmirësuar nëse vazhdoni ta menaxhoni me kujdes buxhetin.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do jeni optimiste dhe plot energji pozitive gjate kësaj dite. Te gjitha këtë do ia transmetoni edhe partnerit, çka do iu beje te ndiheni me mire. Asnjë problem nuk pritet ne jetën ne çift. Beqaret do kenë shume mundësi te takojnë personin e ëndrrave dhe te fillojnë një histori dashurie serioze. Financat do jene te mira. Mund te kryeni investimet e menduara prej kohesh dhe te hiqni disa lek mënjanë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Besnikëria ne çift nuk do jete pika juaj e forte sot. Nuk do i rezistoni dot sharmit te personave qe do iu ndodhen pranë dhe do tentoni për aventura. Beqaret, ndryshe nga ata qe janë ne një lidhje, do e dini mire çfarë do bëjnë. Takimet interesante nuk do mungojnë. Ne planin financiar gjerat do shkojnë mire dhe do kryeni transaksione mjaft te rëndësishme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Disa probleme te hershme do dalin serish ne drite për ju qe jeni ne çift. Pranojini gabimet tuaja dhe mos ia hidhni gjithë fajin partnerit. Dashuriçkat e beqareve nuk do jene te privilegjuara. Prisni edhe pak për te takuar atë qe iu përshtatet me tepër. Buxheti do jete me i qëndrueshëm se me pare dhe nuk do keni as problemin me te vogël. Vazhdoni te bëni kujdes me shpenzimet.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ambienti yjor do jete i përshtatshëm për jetën ne çift. Ju dhe partneri do jeni si një ekip i forte qe mund te përballoni çdo lloj sfide. Bravo për bashkëpunimin e forte. Beqaret me shume gjasa do e gjejnë shpirtin e tyre binjak dhe do ndihen me te qete. Ne planin financiar gjerat do shkojnë me se miri. Edhe pse do shpenzoni pak me tepër nuk do keni asnjë tronditje.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse pranoni te bëni lëshime ne jetën tuaj ne çift dhe tregoheni me te kuptueshëm me partnerin tuaj, gjerat do shkojnë me se miri sot. Ne te kundërt do keni mosmarrëveshje. Beqaret duhet te ndjekin zemrën. Mos mendoni si do jete e nesërmja nëse emocionet do jene te mëdha gjate një takimi. Ne planin financiar do ketë disa përmirësime te vogla, por te vlefshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Atmosfera ne çift pritet te jete konfliktuale gjatë kësaj dite. Do keni goxha debate te forta me partnerin dhe te dy do bërtisni mjaft. Beqaret nga ana tjetër do kenë takime te veçanta, por nuk do ndihen gati te fillojnë një lidhje. Do bëni gabim qe nuk do përfitoni megjithatë gjithçka është ne dorën tuaj. Ne planin financiar te gjithë planetët do jene me ju dhe do iu mbështesin.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Kujdes me xhelozinë e tepruar gjate kësaj dite. Nëse tregoheni posesive do bëni gabime për te cilat shume shpejt do pendoheni. Mos krijoni probleme me dorën tuaj. Për beqaret nuk rekomandohen ne asnjë mënyrë lidhjet. Prisni edhe disa dite sepse sot nuk është dita e përshtatshme. Ne planin financiar ka ardhur koha te bëni investimet e menduara prej kohesh.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Meshkujt “lënë kokën” pas tyre/ Këto janë gratë më të bukura sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

Meshkujt “lënë kokën” pas tyre/ Këto janë gratë më të bukura sipas shenjës së horoskopit

Peshorja

Në vend të parë qëndron Peshorja. Yjet i japin përfaqësuesit të shenjës tiparet harmonike të fytyrës, të cilat dallojnë gratë që i përkasin kësaj shenje nga shenjat e tjera. Gruaja e shenjës së Peshores, është me fat nga natyra përsa sa i përket estetikës nga natyra, gjithashtu di të përmirësojë veten, me sa duket i jep rëndësinë e duhur, ajo di të përmirësojë veten me kozmetikë dhe veshje më femërore. Sigurisht që ajo ndihmohet nga tiparet natyrisht delikate të fytyrës së saj dhe nga një fizik kryesisht i hollë. Shtati i saj është mesatar por sharmi i tij është në nivelet më të larta.

Peshqit

Në vendin e dytë gjejmë gruan që i përket shenjës së Peshqve. Gjithmonë simpatike edhe kur nuk është e gjatë apo me formë. Tipologjia fizike e Peshqve është në të vërtetë e larmishme, siç është specia e peshkut që përfaqëson shenjën. Gratë e shenjës së zodiakut të Peshqve në përgjithësi kanë një fytyrë të bukur harmonike, hundë të rregullt dhe këmbë elegante dhe më delikate. Sytë e grave të shenjës së zodiakut të Peshqve janë shumë të bukura, misterioze dhe të pakapshme.

LEXO EDHE:  E kanë fobi/ Shenjat që ikin nga sytë këmbët para martese

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Gjirokastër/ Digjen 10 hektarë kullota

Gaforrja

Ndër gratë më të bukura sipas shenjës së horoskopit është edhe Gaforrja. Ajo që shkëlqen fytyrën e gruas që i përket shenjës zodiake të Gaforres është veçanërisht buzëqeshja e saj e ndritshme.

Virgjëresha

Ndër gratë më të bukura sipas asaj që thotë horoskopi gjejmë Virgjëreshën. Gruaja e shenjës zodiake të Virgjëreshës është shumë e bukur edhe nëse nuk priren për kujdesin e veçantë për veten. Gruaja e shenjës së Virgjëreshës kurrë nuk përdor make-up ose veshje në një mënyrë veçanërisht provokuese, ajo dëshiron të mbetet anonime dhe të mos dalë nga të tjerët. Karakteristikat tipike fiziomomike të gruas së Virgjëreshës është se kanë një hundë të vogël, kanë sy të pastër.

Bricjapi

Ndër gratë më të bukura sipas asaj që thotë horoskopi është edhe Bricjapi. Gruaja me shenjën zodiake të Bricjapit është shumë femërore, elegante, me lartësi mesatare. Gruaja e shenjës së zodiakut të Bricjapit ka një karakteristikë të veçantë që i është dhënë asaj nga gjenetika: duket shumë herë më e re sa është./ CNA.al

LEXO TE PLOTE