Connect with Us

Kryeson Levandovski, ngjiten Neymar dhe Mbappe/ Ja renditja e lojtarëve për “Topin e Artë”

BundesLiga

Kryeson Levandovski, ngjiten Neymar dhe Mbappe/ Ja renditja e lojtarëve për “Topin e Artë”

Publikuar

-

Me Topin e Artë që nuk jepet deri në muajin dhjetor, Goal.com ka vazhduar me rifreskimin e listës së tyre për 20 lojtarët që mund të fitojnë çmimin e madh për edicionin 2019/20.

Edhe pse pandemia me coronavirus ka lënë shumë pasoja në këtë edicon në futboll, lojtarët kanë arritur që të rikthehen në formë të lartë, me Robert Lewandowskin që ende vazhdon të jetë në vend të parë.

Me polakun në pozitën dy dhe tre janë Cristiano Ronaldo, respektivisht Lionel Messi, që po ashtu kanë treguar formë të mirë.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë:

#20 Timo Werner (RB Leipzig) | Hera e fundit: 19

#19 Jordan Henderson (Liverpool) | Hera e fundit: 18

#18 Raheem Sterling (Manchester City) | Hera e fundit: I ri në listë

#17 Alphonso Davies (Bayern Munich) | Hera e fundit: 17

#16 Sadio Mane (Liverpool) | Hera e fundit: 16

#15 Kai Havertz (Bayer Leverkusen) | Hera e fundit: 15

#14 Paulo Dybala (Juventus) | Hera e fundit: 14

#13 Jadon Sancho (Borussia Dortmund) | Hera e fundit: 13

#12 Sergio Ramos (Real Madrid) | Hera e fundit: 12

#11 Serge Gnabry (Bayern Munich) | Hera e fundit: 11

#10 Bruno Fernandes (Manchester United) | Hera e fundit: 10

#9 Erling Haaland (Borussia Dortmund) | Hera e fundit: 8

#8 Thomas Muller (Bayern Munich) | Hera e fundit: 5

#7 Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) | Hera e fundit: 9

#6 Karim Benzema (Real Madrid) | Hera e fundit: 6

#5 Neymar (Paris Saint-Germain) | Hera e fundit: 7

#4 Kevin De Bruyne (Manchester City) | Hera e fundit: 4

#3 Lionel Messi (Barcelona) | Hera e fundit: 3

#2 Cristiano Ronaldo (Juventus) | Hera e fundit: 2

#1 Robert Lewandowski (Bayern Munich) | Hera e fundit: 1. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Gjermania rikthen tifozët në stadiume

Publikuar

-

Nga

Të parët që rinisën të luanin futboll pas pandemisë dhe të parët pritet të jenë edhe në garën për të rikthyer tifozët në shkallët e stadiumit.

Sipas televizionit shtetëror gjerman “ZDF”, kancelaritë shtetërore të shteteve federale në konsultim me federatat sportive të vendit, kanë arritur një marrëveshje për protokollet e rikthimit të publikut në shkallët e stadiumeve.Ideja është që stadiumet të nisin të mbushen në kapacitet nga 30- 40% përpara muajit tetor, ndërkohë që një datë e saktë e rikthimit të tifozëve në tribuna mbetet ende e hapur. Sipas “Bild”-it, data e saktë pritet të vendoset në takimin e fundit që do të mbahet ditën e nesërme.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

E kërkojnë në Premier League, Alkantara: Bayerni është shtëpia ime

Publikuar

-

Nga

Tiago Alkantara mund të qëndrojë tek Bajern Mynihu edhe pse kërkohet nga Mançester Junajtid dhe Liverpuli.

Mesfushori ka qenë i lidhur me të dy skuadrat e Premier Ligës, pasi dëshiron të provojë një aventurë tjetër.

Por Tiago ka insistuar se asnjë ofertë e kënaqshme nuk është paraqitur ende, dhe se do ndihej i lumtur po të qëndronte tek Bajerni.Mesfushori foli për “ZDF”, pas barazimit 1-1 që Spanja mori ndaj Gjermanisë. “Unë thjesht po mendoj për ndeshjen ndaj Ukrahinës.

Pastaj do shohim. Bajerni është shtëpia ime dhe unë jam i lumtur atje”, ka thënë Tiago.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Befason Erling Haaland: Ja çfarë do të bëhesha po mos isha futbollist

Publikuar

-

Nga

Erling Haaland ka bërë deklaratën e bujshme duke u shprehur se do të ishte reper ose bujk, nëse s’do t’i ishte futur botës së futbollit. Përmes një postimi në Twitter, 20-vjeçari thekson se ka dëshirë të bëhet më i miri në botë.

Ndërkohë, pyetjeve të ndjekësve, se çfarë profesioni do të kishte preferuar nëse s’do të ishte lojtar, ai ka deklaruar se do të preferonte bujqësinë.Si nxitet të stërvitet dhe të japë maksimumin çdo ditë? Haaland ka një përgjigje: “Vetëm një gjë, dëshira për t’u bërë më i miri në botë”.

Po nëse do të ishte larg futbollit? Ai tha shkurtimisht: “Reper ose bujk”.

LEXO TE PLOTE