Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Dashi

Ditën e sotme Hëna dhe Venusi do të jenë në favorin tuaj. Sidoqoftë, duhet të thuhet se në nivelin e punës mbesin disa tensione dhe mosmarrëveshje ; mbase po përpiqeni të realizoni një projekt por ka çështje juridike dhe financiare për të zgjidhur apo ndonjë thashetheme. Jo gjithçka është shkatërruar papritur, por disa siguri që duket se kishin mbërritur midis shkurtit dhe marsit tani janë duke u rishikuar. Në një nivel sentimental, keni nevojë për një person të fortë në anën tuaj .

Demi

Java e kaluar ka qenë e rëndë deri të paktën të enjten, por tani është koha për t’u çlodhur . 2020 është një vit interesant për ju dhe vera do t’ju sjellë diçka të re, por është e natyrshme që mund të ketë ditë më të vështira se të tjerët. Që nga java e kaluar, ju mund të jeni duke luftuar me një problem fizik që ju ka futur në kornizë.

Binjakët

Me Hënën në anën tuaj nuk ka mungesë të kënaqësisë dhe sot mund të gjeni forcë, forcë, avantazhe dhe zgjidhje .Dashuria është ende e favorshme për ju dhe ata më të lumtur tashmë kanë referenca të rëndësishme krahas atyre që kohët e fundit rivlerësuan, siç janë familja dhe fëmijët. Shtë gjithashtu gjithmonë e rëndësishme për ju të jetoni dashuri të reja.

Gaforrja

Ju po ndiheni pak të shqetësuar dhe dita e sotme mund të jetë e rëndë, si fillimet e javës që lamë pas. Disa emërime mund të kalojnë dhe ju mund të bëheni shumë nervoz . Ndoshta në dy ditët e fundit ju i keni dhënë vendin një personi për të justifikuar largimin e tij, por tani jeni akoma i zhgënjyer sepse pritjet tuaja janë tradhtuar.

Luani

Dita e sotme do të jetë shumë energjike për ju dhe këshilla është ta kaloni atë mes njerëzve. Për më tepër, Venusi në favor i bën takimet e periudhës të rëndësishme. Përballë Saturnit akoma mund të krijojnë disa tensione ose probleme në një nivel relacional dhe personal, por ju mund të vazhdoni më tej! Nëse nuk e keni njohur mirë një person, do të ishte më mirë të mos e lartësoni shumë një dashuri.

Virgjëresha

Ju keni çliruar veten nga kundërshtimi i Hënës dhe sot ju fton të relaksoheni sa më shumë që të jetë e mundur. Sidoqoftë, mendja juaj nuk mund të pushojë dhe është gjithmonë aktiv edhe gjatë natës! Shpesh merrni gjumë të keq sepse mendoni për gjithçka që duhet të bëni ditën tjetër. Nuk duhet të privoni veten nga disa lajme të mira.

Peshorja

Ju dukeni shumë të zhytur në mendime sot dhe tashmë mund të sulmoni dikë nga mëngjesi. Zakonisht kur silleni si kjo është sepse jeni të zhgënjyer nga sjellja e dikujt që ndoshta ju është drejtuar në një mënyrë jo të civilizuar dhe jo elegante. Ju për nga natyra gjithmonë kërkoni shumë sjellje edukuese nga të tjerët.

LEXO EDHE:  Puna, shëndeti dhe dashuria/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm Paolo Fox

Akrepi

Ju jeni pak më pak të fortë se dy ditët e fundit, por sot është një ditë që lejon një rikuperim të mirë. Nga gjysma e dytë e këtij muaji mund të filloni të mendoni për diçka të re dhe një risi siç është një kontratë ose një marrëveshje mund të arrijë falë Mërkurit akoma e favorshme deri në korrik. Kështu që ka disa javë për të ngritur shpatin. Jo për polemikat me disa anëtarë të familjes pak a shumë ndërhyrës.

Shigjetari

Dita e sotme duhet të jetohet në maksimum dhe për këtë arsye me shoqërinë e njerëzve diellorë. Ju nga natyra e doni lirinë dhe për këtë arsye tashmë keni qenë më të mirë pasi kufizimet u liruan. Tani duhet të përpiqemi të kapërcejmë disa pengesa , megjithëse jo të gjithë mund ta përballojnë atë. Dashuria dhe problemet familjare gjithashtu duhet të zvogëlohen në drejtim të parave.Do të jetë gjithashtu e rëndësishme të filloni rinisjen e kontakteve me realitetin , ndoshta thjesht duke dalë për shëtitje të bukura.

Bricjapi

Ju ndjeheni veçanërisht të shqetësuar dhe dita e sotme nuk është shumë zhytëse, kështu që këshilla është ta kaloni atë në paqe . Ndoshta disa gjëra për të cilat keni menduar të bëni nuk janë të realizueshme, por me shoqërinë e njerëzve të këndshëm gjithashtu mund të jetë mirë të qëndroni në shtëpi.Edhe nëse tani po kërkoni kontakte dhe lajme pas kufizimeve për shkak të pandemisë, duhet thënë se për ju lajmet gjithmonë maten shumë.

Ujori

Dita e sotme ju shikon shumë të fortë dhe ka perspektivë të shkëlqyeshme. Tani është sikur të keni ndjerë nxitjen për të përfunduar disa projekte dhe për të transformuar jetën tuaj . Në fakt, brenda ditëve të ardhshme shumë Akuariume mund të ndryshojnë pamjen e tyre apo edhe qytetet: në çdo rast, tani ju vendosni! Në një nivel sentimental mund të ketë lajme, kështu që këshilla nëse jeni vetëm është të shoqëroheni me njerëzit.

Peshqit

Ndonjëherë konfuzioni mbretëron suprem në jetën tuaj dhe madje nëse jeni shumë të mirë për të dhënë këshilla për të tjerët, nuk jeni aq të mirë me veten tuaj. Ndoshta në kohët e fundit keni situata të privilegjuara që ju dukeshin të rëndësishme dhe që nuk janë më të rëndësishme dhe kur humbni vëmendjen e një qëllimi nuk është kurrë e lehtë të filloni një të ri! Midis këtij dhe muajit tjetër mund të ketë një fazë të akomodimit ose planifikimit .Në një nivel sentimental është e nevojshme të kuptoni me kë mund të jeni: shumë kohë ka humbur dhe në disa marrëdhënie është e nevojshme të kapërceni disa dyshime./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi

Keni pasur probleme të mëdha, jeni zvarritur tashmë për ca kohë për çështjjet ligjore apo edhe ato sentimentale. Disa prej shenjave e kanë jetuar muajin gusht shumë keq, shenjat me afinitetin më të vogël ishin Dashi, Gaforrja dhe Peshorja. Impulsiviteti juaj shpesh e ndërlikon gjendjen tuaj, të jesh shumë i drejtpërdrejtë nuk është gjithmonë një avantazh.

Demi

Dita e sotme do të jetë një ditë interesante, ju jeni protagonistët e një të qeshuri të shkëlqyeshme, edhe nëse ka disa tensione që duhen rregulluar ose rregulluar. Shumë të dashuruar mund të duhet të merren me disa tensione, ndoshta partneri është i largët ose nuk ndan pikëpamjen tuaj për gjërat. Në çdo rast, ju jeni ndër të preferuarit e yjeve dhe keni mundësitë e duhura për të provuar vlerën tuaj.

Binjakët

Ky ka qenë një vit i ndërlikuar për të gjithë, por vitin tjetër ne do të rizbulojmë kënaqësinë për të bërë edhe gjëra të vogla. Siklet dhe kufizimet që duhej të mësonim të menaxhonim gjithashtu përfaqësojnë mundësinë e rizbulimit të kënaqësisë për të bërë gjëra që mund t’i kishim marrë si të mirëqena. Të jetosh në një mënyrë tepër kaotike ndoshta ka sakrifikuar në shumë mundësinë e vlerësimit të një ekuilibri të brendshëm të përbërë nga gjëra të vogla.

Gaforrja

Ju keni dy muaj që merreni me Satunin në një aspekt të veçantë, por tani ka ardhur koha ta heqni qafe atë! Vetëm nga dhjetori do të mund të merni frymë lehtësimi, por tashmë në këto ditë do të vini re zhvillime të ndryshme. Diçka ndryshon për mirë, do të ketë ndryshime bindëse dhe ju mund të mbështeteni në një përmirësim të madh.

Luani

Afërdita në shenjë është në një aspekt të favorshëm, ju lejon të përfitoni nga një fat më i madh. Ky është një moment i rëndësishëm, ju jeni më të dashur, doni të bëni gjëra më shumë, edhe nëse gjithmonë duhet të keni kujdes në lidhje me financat.

Virgjëresha

Zakonisht të lindurit e shenjës duan të jenë të suksesshëm mbi të gjitha nga pikëpamja profesionale. Shumë kanë nevojë të arrijnë kënaqësi së pari nga këndvështrimi i punës, në mënyrë që të jetojnë me një qetësi më të madhe, më shumë se ndjenjat dhe aspektet e tjera të jetës. Horoskopi Paolo Fox nesër dhe në ditët në vijim rekomandon që të mos ndaleni tani, yjet janë në anën tuaj.Peshorja

Gushti ishte një muaj veçanërisht i rëndë dhe i vështirë, gjatë të cilit nuk ishte aspak e lehtë të arrije të mbash një ekuilibër të caktuar në marrëdhëniet ndërpersonale. Shtatori është akoma një muaj i veçantë, por kur përqendrimi i planetëve në shenjën e Ujorit ndodh në muajt e ardhshëm , atëherë ju mund të ndjeni një pikë kthese të shkëlqyeshme. Ju do të përfitoni nga ndryshimi pozitiv. Ata që kanë pasur probleme në të kaluarën duhet të mendojnë për altenativa të mira për ta, zgjidhje të reja, të ndryshme nga ato të zgjedhura tashmë, dhe që i lejojnë ata të gjejnë rrugën e tyre.

LEXO EDHE:   Nuk do të mund t’i harrojë kurrë/Gratë që lenë shenjë në jetën e një burri

LEXO EDHE:  Puna, shëndeti dhe dashuria/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm Paolo Fox

Akrepi

Muajt e ardhshëm nuk do të jenë të vështirë, por këto ditë ju jeni të detyruar të merreni me një Venus të kundërt. Qëndrimi juaj shpesh është provokues, ju u jepni më shumë rëndësi disa problemeve sepse doni të shihni reagimin e partnerit. Ju shpesh provoni marrëdhëniet tuaja, por në këtë moment nuk ia vlen të merni një qëndrim të ekzagjeruar, sepse Hëna është gjithashtu në një aspekt të veçantë.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se ju jeni një shenjë e përgjegjësisë së fortë, në këtë moment duhet të mbështeteni në potencialin tuaj. Kjo është koha e duhur për të lëvizur, për të parë larg dhe për të shqyrtuar me kujdes të ardhmen për të kuptuar se cila është zgjedhja më e mirë për të bërë. Ju duhet të veproni në një mënyrë konkrete dhe pragmatike, të qëlloni shigjetën tuaj për të goditur objektivin që dëshironi më shumë. Dhe me Venusin të favorshëm kjo mund të jetë koha e duhur për të fituar në dashuri. Ju duhet liri dhe projekte të reja.

Bricjapi

Vera ka qenë një sezon shumë me fat për shumë prej jush, të cilët kanë pasur reagime të mira si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo profesionale. Ndërsa kishte shkurtime ose heqje dorë, ato në fund të fundit u treguan çliruese, dhe për disa duhet të ketë qenë si heqja e një palë këpucë të ngushta. Ju jeni gati të hapni mëngët, për të filluar punën për realizimin e një projekti të ri, duke marrë parasysh se ka kushte më të mira për ta bërë këtë.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox në këtë periudhë ju jeni me kokën në re. Për shkak të shpërqendrimeve tuaja, shpesh ndodhin edhe telashe, të cilat vënë në dyshim cilësitë tuaja. Këto gabime ju penalizojnë, madje duke e vënë në pikëpyetje profesionalizmin tuaj. Gjithçka që ju dukej e duhur vitin e kaluar nuk ju intereson më. Ky tension duhet t’i jepet perspektiva e duhur. Horoskopi i nesërm ju sheh duke luftuar me një ditë të ngarkuar, e cila është gjithashtu një burim i stresit të madh. Duhet shumë maturi, madje edhe për të kapërcyer tensionet që mund të grumbullohen në dashuri.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se pjesa e parë e vitit ishte e vështirë për shkak të disa dhimbjeve të dashurisë që pësuat. Ka nga ata që kanë bërë sakrifica, kanë rënë dakord të bëjnë një sakrificë, por tani ju jeni duke pritur për shpërblimin e drejtë. Përjetoni romancën në një mënyrë shpesh dramatike, sepse e lini veten të dashurohet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Në dashuri do të jeni energjik dhe gjatë kësaj dite, do të arrini të bëni një listë me gjërat që doni të bëni me njeriun e zemrës. Edhe në punë, do të ketë zhvillime pozitive.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju duhet të rregulloni disa gjëra të mbetura pezull. Ka diçka që në dashuri nuk shkon siç duhet. Sa i takon punës, yjet do të jenë në anën tuaj. Do të keni mundësi që të mbyllni një biznes me rëndësi dhe të kapni fluturimthi një rast.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Në dashuri do të jeni mjaft të favorizuar dhe sfera sentimentale paraqitet mjaft pozitive. Edhe sa i takon punës nuk mund të ankoheni, pasi idetë e mira nuk do të mungojnë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Çiftet që duan të ndërtojnë diçka të bukur dhe të qëndrueshme mund ta bëjnë, pasi situata në dashuri është mjaft pozitive. Sa i përket punës, do të jeni optimist, edhe nëse nuk do të arrini një marrëveshje. Keni dëshirë për ndryshim dhe ndoshta mund të jeni duke e bërë diçka të tillë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Hëna është në shenjën tuaj dhe dashuria është mjaft e favorizuar, ndaj përfitoni. Situata paraqitet tejet pozitive edhe sa i takon punës. Do të keni mundësi që të projektoni diçka të re.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna rikthehet sërish në shenjën tuaj dhe dashuria do të njohë përmirësim. Sa i takon punës keni kaluar një periudhë të vështirë dhe tani ndiheni të pavendosur. Nuk e dini ende nëse duhet të pranoni një propozim, apo të nisni një projekt të ri.PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni vetëm, nuk do e keni të lehtë që ta lini veten të lirë në sferën sentimentale. Javët e kaluara kanë qenë të mbushura me nervozizëm dhe dyshim. Ndërsa në punë do të jeni të vendosur dhe nuk do të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Kujdes duhet treguar me shpenzimet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Hëna dhe Venusi do të kenë ndikim të kundërt, ndaj e marta nuk do të jetë shumë e lehtë në dashuri. Edhe në punë mund të përballeni me momente tensioni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Në dashuri, pavarësisht problemeve të vogla, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, shkruan noa.al. Edhe sa i takon punës, mund të rrini të qetë, pasi mundësitë e reja nuk do të mungojnë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive për dashurinë, ku do të keni mundësi që të merrni një përgjigje. Edhe në punë duhet të ndiheni pozitiv, pasi shumë shpejt do të keni mundësi të rinisni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Hëna do të ketë ndikim të kundërt, duke ju krijuar probleme. Disa lidhje nuk do të funksionojnë më. Sa i takon punës, nëse po mendoni për një ndryshim, ruani qetësinë dhe bëni kujdes.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Në dashuri do të keni mundësi të rinisni. Kush nuk besonte tek ndjenjat, tashmë do e rigjejë besimin, veç bëni kujdes. Në punë, do të keni mundësi që të nisni një projekt të ri me afrimin e tetorit.

LEXO TE PLOTE