Connect with Us

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit

Kronika

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit

Publikuar

-

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit

Dorëzohet në polici njëri nga 7 personat e akuzuar për abuzimin seksual të një 17-vjeçare nga Fushë-Kruja.

Mësohet se ai është Ameld Merlika ndërsa është vetëdorëzuar në policinë e Sarandës. Merlika ka qenë me pushime në Greqi dhe në momentin që ka mësuar se është shpallur në kërkim është kthyer edhe është vetëdorëzuar.

Me dorëzimin e 17-vjeçarit në kërkim nga grupi vijon që të mbetet vetëm Alket Brata, i cili është personi që dyshohet se hodhi pakon me tritol të shtëpia e 17-vjeçares ditën e djeshme në Fushë Krujë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

U gjet pa jetë në makinë/ Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 33-vjeçarit

Publikuar

-

Nga

Dalin detaje të reja nga ngjarja në Rrogozhinë/U gjet i vrarë nga shitësi i qumështit

Detaje të reja kanë dal ne dritë në lidhje me vrasjen e Klevis Kapllanit në Rrogozhinë.

Burimet bëjnë me dije se 33-vjeçari ishte i martuar dhe ishte baba i një fëmije 2 muajsh.

Ai u gjeti vrarë me armë zjarri vetëm 200 metra larg shtëpisë së tij.Makina e tij u vu re nga një banor i zonës që kishte dal herët në mëngjes për të shitur qumështin. Pranë vendit të ngjarjes është gjetur një pistoletë, por banorët e zones kane deklaruar se  nuk kanë dëgjuar asnjë zhurmë arme. Në trupin e tij është gjetur vetëm një plumb por, ka dyshime se për vrasjen është përdorur armë silenciator.

LEXO EDHE:  Drogë në fshatin e Saimir Tahirit/ Kryeplaku në Prokurori

LEXO EDHE:  “Alarm Kombëtar”/ Denoncimi i RAI 3: Rritet me 12 herë mbjellja e kanabisit në Shqipëri

Kapllani rezulton se ka qenë i dënuar në Itali për lëndë narkotike. Ai kishte dy vjet që ishte kthyer dhe s’kishte pasur probleme në Shqipëri.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasa nuk kanë filluar procesin mësimor

Publikuar

-

Nga

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasat nuk kanë fillojnë procesin mësimor

10 mësues në bashkinë e Kolonjës janë izoluar në shtëpitë e tyre pasi kanë vënë re shenja të COVID-19.

Sipas burimeve  theksohet se në momentin që këta mësues kanë shfaqur shenjat e para janë vetëizoluar në shtëpitë e tyre deri në përgjigjen e rezultatit të tamponëve.

Njësia vendore e kujdesit shëndetësor, u ka marrë tamponët secilit prej tyre.Gjithashtu burime bëjnë me dije se pjesa më e madhe mësuesve janë nga shkollat e qytetit ndërsa mësohet se disa klasa nuk e kanë filluar procesin mësimor ndërsa një pjesë janë zëvendësuar nga mësues të tjerë të shkollave, deri në përgjigje të rezultatit.

LEXO EDHE:  Elvis Gaçaj përdorte vajza të reja për shpërndarjen e drogës, flet 18-vjeçarja që u gjet e mbyllur në apartament

LEXO EDHE:  Elvis Gaçaj përdorte vajza të reja për shpërndarjen e drogës, flet 18-vjeçarja që u gjet e mbyllur në apartament

Kjo nuk është hera e parë që në bashkinë e Korçës kanë rezultuar pozitivë mësues dhe janë karantinuar 4 të tjerë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasi me makinë 5-vjeçaren/ Arrestohet 58 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Përplasi me makinë 5-vjeçaren/ Arrestohet 58 vjeçari

Një aksident me pasojë plagosjen e një vajze të mitur 5 vjecare ka ndodhur ditën e sotme në Vlorë.

Policia ka bërë me dije se ka arrestuar shtetasin më inciale M. I., 58 vjeç, banues në Vlorë“Ky shtetas duke drejtuar automjetin në lagjen “Hajro Çakërri” ka aksidentuar një shtetase të mitur 5 vjeçare, e cila ndodhet në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën” thuhet në  njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE