Connect with Us

“Donin të më çonin në shtrat që të firmosja”, deklarata tronditëse e ish-basketbollistes

Sport

“Donin të më çonin në shtrat që të firmosja”, deklarata tronditëse e ish-basketbollistes

Publikuar

-

Milica Dabovic, kampione Europe me Serbinë në vitin 2015, ka qenë një nga basketbollistet më të bukura. Tashmë 38 vjeçe, ajo ka zbuluar se çfarë i ka ndodhur përgjatë karrierës së saj, në momentet e nënshkrimit të kontratave.

Ajo nuk zbulon detaje, në lidhje me klubin apo personat që kishin tentuar të përfitonin prej saj. “Kur kontrata më skadoi, mora një ofertë të papërshtatshme nga shefat. Më kërkuan marrëdhënie intime para se të vazhdonim bashkëpunimin.

Unë nuk u përfshiva në diçka të tillë dhe kështu që mund ta shikoj veten në pasqyrë me krenar. Nuk isha një vajzë që firmosja kontratat përmes shtratit”, tregon Dabovic, i cili ishte pjesë e kombëtares serbe të basketbollit dhe fitoi edhe medaljen e bronztë në Lojërat Olimpolike Rio 2016.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dikur ishte e ardhmja e kombëtares shqiptare, ja ç’ka ndodhur sot Ergys Kaçen

Publikuar

-

Nga

Ergys Kaçe nuk e ka një skuadër aktualisht dhe po kërkon për shtëpinë e re në të cilët do të vazhdojë që të jetë pjesë për sezonet e ardhshme. Mesfushori shqiptar është 27-vjeç dhe karriera e tij nuk mund të quhet e përfunduar në këtë pikë, madje duhej të mbërrinte në kulmin e saj.

Për të është folur në të kaluarën edhe një mbërritje në Gjermani. Zyrtarizimi nuk erdhi kurrë pavarësisht fjalëve të menaxherit të Kaçes, ndërsa futbollisti shqiptar po kërkon një rikthim si në kohën e vjetër.Pikërisht në skuadrën e Panathinaikosi, atje ku pati një ri shkëlqim në sezonin 2018-19, për t’u kthyer sërish në qendër të vëmendjes dhe për të vendosur karrierën në drejtimin e duhur.

Nga ana tjetër edhe te skuadra e njohur greke janë duke kërkuar një mesfushor, por në këtë moment mundësia për të marrë Kaçen e shohin disi më stepje. Në mediat greke raportohet se mesfushori është duke e kërkuar këtë aventurë të re dhe priten zhvillime në këto ditë të ardhshme.

LEXO TE PLOTE

Sport

U dënua me 4 vite burg, presidenti i Besëlidhjes: S’trembem nga mushkonjat, pres të zë vendin e Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Me një vendim të Gjykatës së Lezhës, presidenti i Besëlidhjes, Gjok Noka, është dënuar ditën e enjte me 4 vjet burg. Dhe një skuadër futbolli normalisht shqetësohet kur i dënohet presidenti, por Nokës nuk i bën aspak përshtypje ajo që ka ndodhur.

Në një prononcim për “Panorama Sport”, ai thekson se nuk trembet nga mushkonjat dhe thotë gjithashtu se Besëlidhja po pret të marrë vendin e Skënderbeut në Superiore.

“Besëlidhja nuk tronditet dhe Gjok Noka nuk trembet prej mushkonjave. Besëlidhja vijon stërvitjen e qetë dhe e sigurt, me punën e stafit dhe lojtarëve jam mjaft i kënaqur.Ne po presim me padurim të zëmë vendin e Skënderbeut, pasi kjo është e qartë në rregullore. Jemi të çuditur pse po vonohet kaq shumë zbardhja e vendimit. Besëlidhja po stërvitet për nivelin superior, ndaj jemi mjaft të qetë.

Më shqetëson vetëm vonesa e ekzekutimit të vendimit për Skënderbeun, jo mushkonjat, siç e theksova më lart. Gjithçka vazhdon normalisht ne klub”. Ky ishte reagimi i presidentit Noka pas dënimit të tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Kukësi dhe firmosi në Turqi, ja deklarata e Eduart Rocës

Publikuar

-

Nga

Prezantohet fantazisti: Pse zgjodha Istanbulsporin Eduart Rroca udhëtoi me urgjencë drejt Turqisë pas ndeshjes Kukësi-Volfsburg, pasi u prezantua te klubi i Ligës së Parë turke, Istanbulspor. Ashtu siç ishte paralajmëruar nga “Panorama Sport”, fantazisti do të largohej nga Kukësi për të firmosur në Turqi. Dje lojtari foli ekskluzivisht për gazetën, duke treguar pse zgjodhi Istanbulsporin, pengun me Kukësin dhe synimet për këtë transferim.

Eduart, e mbyllët te Kukësi me një penallti të humbur…
Shpresoja ta mbyllja mirë, të paktën të shënoja një gol në këtë ndeshje të fundit. Kjo ishte dëshira ime, prandaj dhe mora penalltinë përsipër. Luajtëm mirë, pavarësisht se diferencat ishin të mëdha. Më vjen keq që humba penalltinë, u mundova të godisja fort, por fati bëri që portieri ta kuptonte krahun dhe të bënte një pritje të bukur.

Tashmë jeni pjesë e Istanbulsporit. Si është historia e bisedimeve me klubin turk?
Me Istanbulsporin kam pasur kontakte gjatë gjithë kësaj kohe. Ata kanë qenë shumë të interesuar për shërbimet e mia, duke ndjekur ndeshjet e kampionatit dhe ato që luajtëm në Europë. U bindën dhe më ofruan një kontratë. I kam kërkuar gjatë kësaj periudhe presidentit Safet Gjici që të më mirëkuptonte, duke më lënë të lirë për diçka më të mirë në aspektin profesional. Më premtoi dhe kështu ndodhi. I jam mirënjohës.

Cila do të jetë kohëzgjatja e kontratës?
Kontrata ime me Istanbulsporin është për katër vite me opsion rinovimi për një sezon tjetër.Mendoni se Istanbulspori do të jetë trampolinë për ju apo e shihni kalimin në Turqi si kulmin e karrierës?
Nuk e shikoj si kulmin e karrierës sime, por si një trampolinë për të ardhmen. Istanbulspori njihet në Turqi si një klub që bën transferta të mëdha, si brenda kampionatit, ashtu edhe në klube jashtë.

Keni ndonjë peng nga aktivizimi në kampionatin shqiptar?
Pengu im në kampionatin shqiptar është që nuk fituam titullin kampion me Kukësin, edhe pse për dy sezone rresht iu afruam. Kemi bërë maksimumin të gjithë bashkë, por kemi qenë edhe të pafat. Na ka penalizuar shumë fakti që nuk i kemi luajtur ndeshjet në Kukës. Iki me kokën lart, sepse kam dhënë gjithçka për këtë fanellë.

Lojtarë me karakteristikat tuaja ka shumë pak në Shqipëri, cilin shikoni që ju ngjason dhe mund të shpërthejë?
Më shumë po dalin mesfushorë me tipare defensive, por ka edhe disa djem të rinj që do të shpërthejnë. Është Silvio Zogaj që ishte te Vllaznia dhe Elian Çelaj, i cili është afruar së fundmi te Kukësi.

LEXO TE PLOTE