Connect with Us

Dita e dytë e gjykimit/ Thaçi del i heshtur nga Gjykata e Hagës

Kosova & Rajoni

Dita e dytë e gjykimit/ Thaçi del i heshtur nga Gjykata e Hagës

Publikuar

-

Dita e dytë e gjykimit/ Thaçi del i heshtur nga Gjykata e Hagës

Pas 6 orësh të tjera intervistë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka lënë ambjentet e Dhomave të Specializuara në Hagë.

Mësohet se për rreth 6 orë thaçi është vënë përballë një sërë pyetjesh, pas akuzave që janë ngritur ndaj tij nga Prokuroria e Hagës për krime lifte.

Pasi ka lënë ambjentet e Gjykatës, Thaçi nuk ka pranuar të prononcohet për mediat por është larguar me mjetin e tij.

LEXO EDHE:  Ndryshimi i kufijve/ Thaçi: E kemi bërë më parë me Malin e Zi

Ndërkohë, kujtojmë se para se të hynte për intervistim, Thaçi tha se do të përballet me çdo sfidë për Kosovën e pavarur dhe theksoi se ky është çmimi për lirinë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

135 të infektuar në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë në 24 orë

Publikuar

-

Nga

135 të infektuar në shtetin fqinj/ Humbin jetën 4 pacientë në 24 orë

Nga 1259 teste të realizuara në Maqedoninë e Veriut, 135 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik në shtetin fqinj bën me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën katër pacientë.

Gjithashtu raportohet se janë shëruar 142 persona të infektuar me koronavirus.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 8332 të infektuar, nga të cilët janë shëruar 4468 persona dhe kanë humbur betejën me virusin e padukshëm 389 pacientë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Foshnja e parë e prekur me Covid në Kosovë/ Si është gjendja e të porsalindurit

Publikuar

-

Nga

Foshnja, e cila ishte e para e infektuar me Covid-19 në Kosovë, ka dalë nga Klinika e Neonatologjisë. Mësohet se gjendja shëndetësore e foshnjes është e mirë

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i klinikës dr. Xhevdet Gojnovci. Ai ka thënë se foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore.

“Po mund t’ju konfirmoj se foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është dërguar në shtëpi”, ka deklaruar Gojnovci për Express.

LEXO EDHE:  Samiti i Berlinit/ Avokat Ngjela: U fundos politika Vuçiç, Thaçi, Rama

LEXO EDHE:  Aktakuza nga Prokuroria e Hagës/ Haradinaj del në mbrojtje të Thaçit dhe Veselit: Besoj në pafajësi

I porsalinduri ishte foshnja e parë e konfirmuar pozitive me Covid-19. Foshnja u trajtua për më shumë se 1 javë në klinikën e Neonatologjisë dhe tani është bashkuar me prindërit e saj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Pas 6 orësh/ Përfundon seanca në Hagë, Thaçi: Do vazhdojmë edhe nesër

Publikuar

-

Nga

Pas 6 orësh/ Përfundon seanca në Hagë, Thaçi: Do vazhdojmë edhe nesër

Vetëm pak më parë ka përfunduar seanca në Hagë, ku u mor në pyetje presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Mësohet se seanca ka zgjatur për rreth 6 orë, pasi Thaçi akuzohet nga Prokuroria e Posaçme e Hagës për krime të luftës dhe të pas luftës në Kosovë.

Sipas njoftimeve, seanca do të vijojë edhe ditën e nesërme. Ndërkohë, në një prononcim të shkurtër për mediat, presidenti deklaroi se sot është folur për çështje teknike.

LEXO EDHE:  Aktakuza nga Prokuroria e Hagës/ Haradinaj del në mbrojtje të Thaçit dhe Veselit: Besoj në pafajësi

LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?

“Unë sot kam dëgjuar shkëmbimet e teknaliteteve të ndryshme mes avokatit, zotëri Prosper dhe prokurorëve. Do të thotë çështje sqaruese teknike e në të njëjtën kohë edhe ato fillestare të interesimit të prokurorëve për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Kështu që do të vazhdojë edhe nesër”, u shpreh Thaçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE