Connect with Us

ÇMENDURI/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez

Sport

ÇMENDURI/ Nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez

Publikuar

-

Në kufijtë e çmendurisë, pjesa e parë e ndeshjes së Championship-it anglez mes Uiganit dhe Hull Sitit. Vendasit triumfuan në fragmentin e parë të lojës me rezultatin e thellë 7-0 duke shkërmoqur totalisht skuadrën mike e cila është duke kaluar një moment tepër negative dhe rrezikon rënien një kategori më poshtë.

Momentalisht Hull mban vendin e 22-të me 45 pikë, teksa në 3 ndeshjet e fundit ka regjistruat 3 rezultate negative. Ndërkohë në krahun tjetër, Uigan, lundron i qetë në mesin e tabelës me 57 pikë në 44 ndeshje.

Për rezultatit surprizues në pjesën e parë, Naismith ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 2-të për të vazhduar me Mur dhe Douell që realizuan dopieta si dhe Loue dhe Uilliams që plotësuan kuotën e 7 golave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

E bujshme/ Liverpool “hap thesin” për merkaton, transferon kampionin e Europës

Publikuar

-

Nga

Liverpool ia doli vjet të fitonte titullin kampion, ndërkohë që më parë kishte triumfuar edhe në Champions League. “The Reds” kanë një skuadër të kompletuar, por kjo nuk u përjashton ata nga merkato në hyrje.

Sikurse raporton gazetari i The Athletic, James Pearce, Liverpool ka bërë ofertën e duhur për mesfushorin Thiago Alcantara, kampion Europe me Bayern Munich sezonin e fundit futbollistik.Spanjolli ka edhe një vit kontratë me bavarezët, por bisedimet për rinovimin e marrëveshjes nuk shkuan si duhet dhe mesfushori u bëri me dije drejtuesve të klubit gjerman se dëshironte të provonte një eksperiencë të re.

Asnjë kundërshtim dhe qartësi për shumën që çdo klub duhet të paguante për të. 30 milion euro dhe Liverpool pasi tentoi ta merrte për më pas e ka plotësuar kërkesën e Bayern Munich dhe tani pritet që Alcantara të zyrtarizohet si afrimi më i ri në skuadrën e Klopp.

LEXO TE PLOTE

Sport

Hero në ndeshjen e Champions-it, Uzuni surprizon me deklaratën: Doja t’u tregoja se…

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni vazhdon të tregojë se është një nga sulmuesit shqiptarë më në formë të momentit. Aspak dyshim mbi nivelin e këtij lojtari, ndërsa edhe me aktivizimin e tij të paktë ndaj Lituanisë u pa qartësisht mënyra sesi nisi të ndryshonte loja te Shqipëria. Puna e madhe është shpërblyer më në fund edhe te Ferencvarosh pasi i shënoi Dinamos së Zagrebit duke e dërguar kampionen e Kroacisë në shtëpi dhe duke vazhduar më tej në “Champions League”.

Nuk ishte thjeshtë realizimi i parë i Uzunit, por një gol me peshë të madhe pasi i jep prestigj skuadrës hungareze që nuk ishte favorite në letër, duke bërë që të krijohet iluzioni i grupeve të “Champions League”. Pra, në kohën dhe vendin e duhur, Myrto mbetet aty! “Sport Ekspres” e ka kontaktuar menjëherë sulmuesin pas përfundimit të takimit, për të marrë fillimisht pak nga emocionet e tij, ndërkohë që sapo ka përfunduar edhe festa e Ferencvarosh.
“Jam shumë i lumtur për golin dhe realisht ishte shumë i rëndësishëm për ekipin. Por njëkohësisht edhe për mua pasi kam punuar shumë për të mbërritur tek kjo festë. I lumtur edhe për këtë kualifikim. Trajneri ishte personi që vendosi të merrte në Ferencvarosh, më vlerësonte shumë dhe u lumtura kur unë realizova”, tha Uzuni.I pyetur nëse e ndiente golin ndaj Dinamos së Zagrebit para ndeshjes, duke ditur faktin se i ka shënuar më parë edhe me Lokomotivën e Zagrebit dhe e njihte këtë rival më mirë se të gjithë te Ferencvarosh, Uzuni na përgjigjet thjeshtë dhe pa shumë interpretime:

“Normalisht që unë besoja se do të shënoja ndaj Dinamos së Zagrebit. Jam përballur me ta dhe e di kualitetin tim. Ky ishte motivi më i madh, për më tepër që luaja kundër edhe shumë lojtarëve që dikur i kam pasur shok skuadre dhe doja t’i tregoja atyre që jam më i miri”, u shpreh Uzuni.

LEXO TE PLOTE

Sport

Wolfsburg i shtang të gjithë, vrapime në 7 të mëngjesit te sheshi “Skënderbej”

Publikuar

-

Nga

Sot, Kukësi do të përballet me Wolfsburg, ndeshje e vlefshme për turin e dytë të Europa League. Diferencat në letër janë të frikshme, megjithatë gjermanët i druhen ndonjë surprize të mundshme. Ndaj ata kanë zgjedhur që edhe ditën e ndeshjes të stërviten.Burime për newsport.al bëjnë me dije që ekipi i Wolfsburg ka lënë hotelin rreth orës 7 të mëngjesit, teksa të gjithë futbollistët kanë kryere vrapime të lehta deri te sheshi “Skënderbej”. Kësisoj kanë përfituar të shohin pak edhe qendrën e kryeqytetit tonë. Kujtojmë që ndeshja Kukësi – Wolfsburg do të luhet në orën 20:00, në stadiumin “Air Albania”.

  

LEXO TE PLOTE