Connect with Us

Myrto Uzuni me ekip të ri, ja ku po transferohet futbollisti i kombëtares

Kombëtare

Myrto Uzuni me ekip të ri, ja ku po transferohet futbollisti i kombëtares

Publikuar

-

Myrto Uzuni drejt Hungarisë. “Panorama Sport” ka mësuar në mënyrë ekskluzive se për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, kampionia e Hungarisë është skuadra që ka arritur të fitojë garën me çdo skuadër tjetër të interesuar për shërbimet e djaloshit beratas.

Gazeta ka mësuar se Ferencvarosh dhe ekipi i Lokomotivës së Zagrebit kanë arritur një akord në parim që e ardhmja e shqiptarit në përfundim të këtij sezoni të jetë ekipi kampion i Hungarisë. Në këtë të fundit, Myrto Uzuni do të ketë shansin që të jetë pjesë e kualifikueseve të Ligës së Kampionëve, kompeticionit më të rëndësishëm në botë për klube.

Uzuni deri më tani është kërkuar edhe nga skuadra të kampionatit spanjoll apo edhe të tjera në Itali. Mirëpo, deri më tani, nuk është raportuar asnjë akord për të ardhmen e 25-vjeçarit kuqezi. Uzuni ka arritur të shënojë nëntë gola këtë sezon me ekipin kroat, teksa është në garë për vendin e dytë dhe po udhëheq ekipin së bashku me shqiptarët e tjerë, që bëjnë pjesë te Lokomotiva e Zagrebit

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Firmosi në Serinë A, babai i Ismajlit zbulon prapaskenat tronditëse: Në Kosovë u planifikua arrestimi i tij…

Publikuar

-

Nga

Babai i futbollistit të Shqipërisë dhe Specias Ardian Ismajli ka zbuluar në rrjetet sociale se të birin kishin planifikuar ta arrestonin në aeroportin e Prishtinës teksa nuk kanë dashur që 23-vjeçari të niset nga ky destinacion drejt Italisë.

Në një mesazh të publikuar në rrjetet sociale, Ilmi Ismajli shkruan se persona të caktuar i kërkuan të birit që ta kryente udhëtimin nga aeroporti i Tiranës dhe në rast të kundërshtimi do ta arrestonin. Megjithatë, sipas tij, gjithçka shkoi pa probleme. Ismajli u prezantua sot si lojtari  më i ri Specias, ku firmosi për 3 vite.Mesazhi i Ilmi Ismajlit

Falenderimet e panumerta i takojn vetem te madhit Allah qe qdo sprov qe na sprovon e ka vetem per te miren ton.
Falenderimet e panumerta i takojn vetem te madhit Allah qe eshte i gjithemshirmi i gjithedijshme per te mirat qe na i dhuron.
Falenderimet e panumerta i takojn te madhit Allah qe na mbron nga kurthat e njerzve te kqij
E ne veqanti qe na ndihmoj te shkoj Ardiani per Itali te i kryej testet mjeksore nga njerz qe nuk ja dojn te miren ktij vendi nga njerz qe kishin planifikuar te ja shkatrrojn karieren fal Zoti na beri te jem gjakftoft sepse ishte planifikuar edhe arrestimi i tije vetem e vetem qe te mos ta lejojn flururimin nga aeroporti i Prishtines.
Kure pan qe nuk po biem ne kurthat e tyre na urdheruan qe te largohemi nga airoporti dhe te shkojm ne aeroportin e Tiranes me preteksin sepse ju luani per Shqiprin.
Zot na mbroj nga kta fanatik mbroje edhe popullin ne pergjithesi.

Ardian ty te urojm suksese dhe realizimin e endrrave qe me shum sakrific i ke kthyer ne realitet.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Zyrtare/ Futbollisti i Kombëtares prezantohet te klubi i Serisë A

Publikuar

-

Nga

Pritja merr fund, edhe Ardian Ismajli i shtohet kolonisë së madhe të shqiptarëve në Serinë A, ku tashmë është sistemuar thuajse e gjithë prapavija kuqezi. Ismajli gjendej prej ditësh në Itali ku kishte gjetur akordin me klubin e sapongjitur në elitë, Specia, por vetëm sot ka ardhur zyrtarizimi i marrëveshjes mes palëve.

Ismajli ndiqej me interes në Itali dhe shumë klube e kishin kontaktuar mbrojtësin. Por ai nisi bisedimet me Specian dhe akordi me klubin u sigurua që kur Ismajli udhëtoi deejt Shqipërisë për t’iu bashkuar kombëatres, edhe pse më pas u dëmtua dhe u desh të largohej nga grumbullimi. Ai udhëtoi drejt Italisë dhe pas riaftësimit kaloi vizitat mjekësore. Sot erdhi lajmi zyrtar i transferimit të tij te klubi italian nga radhët e Hajduk Split.

Ismajli ka firmosur për tre vitet e ardhshme te Specia, duke shpresuar që të ndjekë gjurmët e Amir Rrahmanit, i cili vetëm pas një viti në Serinë A, gjeti akordin me një skuadër të madhe si Napoli.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha i rikthehet gjestit që shkaktoi debat: Ja pse e bëra

Publikuar

-

Nga

Përfaqësuesja e Kosovës i ka zhvilluar dy ndeshjet e para të edicionit të ri në Ligën e Kombeve javën e kaluar.

Fillimisht, më 3 shtator, Kosova barazoi 1:1 me Moldavinë e më pas pësoi humbje nga Greqia me rezultat, 1:2 në Prishtinë.

Në ndeshjen ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”, sulmuesi i Kosovës, Bernard Berisha mori vëmendjen me gjestin e tij pas golit të shënuar, i cili ishte indirekt për trajnerin Bernard Challandes.

Por, Berisha në një intervistë në “RTV Dukagjini” e ka komentuar gjithë këtë situatë.

“Ndeshja ndaj Greqisë ishte shumë e vështirë, të gjithë e kemi përjetuar atë humbje. Ndaj Greqisë, kishim shumë mungesa, shkoi si shkoi. Vëmendja jonë është tani në tetor, te ndeshja ndaj Maqedonisë së Veriut, duhet të mendojmë ta dërgojmë Kosovën përpara”, deklaroi fillimisht Berisha.“Sa i përket gjestit, ka qenë për të gjithë, jo vetëm për trajnerin. Mënyra se si jam trajtuar nuk ka qenë e duhura”, tregoi ai.

“Nuk ka qenë e lehtë për mua në dy vitet. Për dy vite, nuk kam pasur asnjë bisedë te trajneri. Për dy vite e kam mbështetur Përfaqësuesen”, theksoi futbollisti nga Peja.

Tutje, ai tha se Challandes ka merita për sukseset e Kosovës, derisa tregon edhe bisedën me trajnerin zviceran pas ndeshjes.

“Me gjestin pas golit kam kërkuar minutazh. Nuk kam asgjë me trajnerin. Ai ka merita shumë të mëdha për rezultatet e Kosovës”, thotë më tej Berisha.

“Pas ndeshjes më tha se kam bërë një lojë të mirë, por që gjestin që e bëra më tha se nuk ishte gjë e duhur. Më pas, asnjë person nuk më është lajmëruar. Unë i kam kërkuar falje gjithë shikuesve”, përfundoi Berisha.

LEXO TE PLOTE