Connect with Us

Kinematografia në zi/ Bashkëshortja e John Travolta humb jetën pas luftës dy vjeçare me kancerin

Showbizz

Kinematografia në zi/ Bashkëshortja e John Travolta humb jetën pas luftës dy vjeçare me kancerin

Publikuar

-

Bashkëshortja e aktorit, John Travolta, Kelly Preston ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare pas luftës dy vjeçare me kancerin e gjirit.

“Me zemër të thyer ju informoj se gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy vjeçare me kancerin e gjirit. Ajo luftoi me guxim dhe kishte dashurinë dhe mbështetjen e kaq shumë njerëzve”, u shpreh aktori me hidhërim të madh.

Kelly kishte një karrierë shumë të suklseshsme dhe ka luajtur krah aktorëve më të njohur të Holliwoodi si Tom Cruise te “Jerry Maguire” dhe Arnold Schwarzenegger në “Twins”.

LEXO EDHE:  FOTOT/ Ky djalë rriti flokët për dy vite, ja kauza!

Ajo u shfaq në filma me burrin e saj, në filmin “Battlefield Earth” në vitin 2000.

Preston luajti përballë Kevin Costner në filmin “For the Love of the Game”, 1999 dhe në vitin 2004 u shfaq në videon e “Maroon 5” “She Will Be Loved.”

Dyshja e cila ishte e martuar prej 28 vjetësh kanë 3 fëmijë së bashku. Preston dhe Travolta u martuan në një ceremoni në Paris në 1991 kur ishin në pritje të ëmbël të djalit të tyre të parë, Jett./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Valdrin Sahiti vesh një nga vajzat më seksi në botë/ Ky është personazhi që shkëlqeu në AMA’s

Publikuar

-

Nga

Valdrin Sahiti vesh një nga vajzat më seksi në botë/ Ky është personazhi që shkëlqeu në AMA’s

Mbrëmjen e kaluar sht ëmbajtur ceremonia e një nga eventeve më të shikuara “AMA”. Gjatë këtij eventi janë respektuar rregullat strikte për mbrojtjen nga Covid-19. Personazhet VIP parakaluan në tapetin e kuq dhe u vlerësuan me çmime, si dhe nuk munguan performancat e tyre në skenë.

Një prej personazheve VIP që tërhoqi vëmendjen me vezullimin e saj ishte Paris Hilton, e cila ishte veshur me një fustan të shkurtër gri me temina, me mëngë të gjata dhe me dekolte të hapur. E gjithë kjo “kryevepër” ishte krijuar nga stilisti shqiptar Valdrin Sahiti.

LEXO EDHE:  “Pata frikë se mund të vdisja”/Pornostarja e pëson keq pas zvogëlimit të buzëve

LEXO EDHE:  “Është akoma brenda meje” / Sophia Loren tregon pengun më të madh të jetës së saj

Ai ka ndarë foto të Hilton në llogarinë e tij në Instagram, duke treguar se ky është personazhi i radhës i famshëm që është veshur nga ai./ CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiofficial)

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-7 vajzat shqiptare që u dashuruan dhe u martuan me meshkuj të huaj

Publikuar

-

Nga

FOTOT-7 vajzat shqiptare që u dashuruan dhe u martuan me meshkuj të huaj

Dashuria nuk njeh moshë, ngjyrë apo kombësi. Këtë shprehje e vërteton më së miri lidhja e bukurosheve tona shqiptare me meshkuj të huaj.

Të shumtë janë personazhet e njohur që kanë krijuar një lidhje dashurie dhe janë martuar me të huaj.

Ndër ta do të përmendim çiftet më të famshëm dhe të komentuar të momentit.

Adelina Tahiri me Serjoza Markov

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri u përpoq ta mbante historinë e saj të dashurisë me avokatin maqedonas, Serjoza Markov, larg vëmendjes së publikut. Megjithatë kur lidhja e tyre po merrte hapa serioz, këngëtarja e njohur e ndau lajmin e martesës me të gjithë fansat.

Krahas pakënaqësive që i kanë shprehur Adelinës se ka zgjedhur një partner me një diferencë të madhe në moshë (Markov është 52 vjeç), këngëtarja u përball me shumë reagime dhe ofendime lidhur me prejardhjen maqedonase të Sejozas. Mirëpo, ata po shijojnë martesën e tyre dhe madje janë bërë dhe prindër të një djali që e pagëzuan me emrin Jon.

Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl

Pas ndarjes së bujshme nga Shpat Kasapi, këngëtarja Afërdita Dreshaj u zhvendos përfundimisht në Amerikë ku dhe vazhdoi karrierën si modele.Bukuroshja shqiptare atje njohu sportistin e njohur çek Jakub Kindl. Ajo rrëfeu pak kohë më parë se me Jakub janë njohur në një restorant sushi. Jakub pasi pa Aferditën atë mbrëmje bëri gjithçka që të gjente numrin e saj. Ata vitin e kaluar kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë dhe tashmë jetojnë në Miçigan.

Lindita Halimi dhe Big D

Këngëtarja e njohur Linda Halimi ndërkohë që ishte në kulmin e karrierës së saj ra në dashuri me menaxherin dhe reperin Big D me të cilin më vonë dhe u martua.Linda dhe Big D prej vitesh jetojnë në Amerikë dhe vetëm pak muaj më parë u bënë për herë të parë prindër të një vajze që quhet Kaimana.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Nderrron jetë foshnja 1 vjeçare në një çerdhe

LEXO EDHE:  FOTOT/ Ky djalë rriti flokët për dy vite, ja kauza!

Emina Çunmulaj dhe Sam Nazarian

Modelja e njohur shqiptare Emina Çunmulaj gjithashtu vite më parë i dha fund beqarisë dhe u martua me miliarderin iranian, Sam Nazarian.Siç ka rrëfyer Emina me Sam ësht ënjohur në një restorant me miq të përbashkët.

Angela Martini dhe Dragos Savulescu

Modelja shqiptare Angela Martini kurorëzoi lidhjen e saj me milionerin rumun, Dragos Savulescu, në një ceremoni private në Las Vegas.Modelja u martua në fshehtësi të plotë dhe lajmin e dasmës e dha një ditë më pas nëpërmjet fotove të publikuara në Instagram.

Almeda Abazi  dhe Tolgahan Sayisman

Ish-Miss Shqipëria, Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një nga çifet më të komentuara jo vetëm në Shqipëri por edhe në Turqi.

Çifti janë njohur nëpërmjet miqve të përbashkët dhe sot janë mëse të dashuruar dhe kanë një djalë që quhet Efehan.

Genta Ismajli dhe Usta

Prej pak kohësh, këngëtarja Genta Ismajli konfrimoi se është e dashuruar dhe e lidhur me një biznesmen turk që quhet Usta Husen.

Usta i bëri një propozim për fejesë pranë urës së Bosforit nëTurqi dhe Genta nuk i rezistoi dot dhe i tha “Po” duke e ndarë këtë moment edhe me ndjekësit.

Çifti sigurisht që e kanë ndërmend të martohen dhe prej kohësh bashkëjetojnë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Mohuan lidhjen e dashurisë/ Dalin fotot e reperit me Miss Kosovën

Publikuar

-

Nga

Prej ditësh, reperi Majk dhe Miss Kosova, Blerta Veseli po përfliten për një lidhje dashurie, Mirëpo dyshja e ka mohuar, duke thënë se nuk është e vërtetë.

Por së fundi në rrjet po qarkullojnë disa foto të marra nga stoyt e dyshes ku shihne nga i njëti ambient, në të  njëtën dhomë.

Fotot kanë bërë xhiron në rrjetet sociale dhe kanë forcuar dyshimet e ata janë në një lidhje dashurie./ CNA.al

LEXO TE PLOTE