Connect with Us

Historia deliruese e burrit 41 vjeçar/ Pasi infektohet nga Koronavirusi, i tregon gruas për eksperiencat e tij seksuale me meshkujt

Life Style

Historia deliruese e burrit 41 vjeçar/ Pasi infektohet nga Koronavirusi, i tregon gruas për eksperiencat e tij seksuale me meshkujt

Publikuar

-

ISHP rendit simptomat e COVID-19/ Kur duhet të kërkoni menjëherë ndihmë

Pasi infektohet nga Koronavirus, një burrë ka rrëfyer për bashkëshorten e tij se para se të martohej me të kishte bërë seks me burrat.

Sipas studimeve Covid -19 ka ndikuar gjithashtu edhe në psikologjinë e njerëzve deri në delirium. Tani, një raport i çuditshëm i çështjes ka zbuluar se një burrë i infektuar nga koronavirusi u bë aq delirant saqë pranoi para gruas së tij se kishte kryer marrëdhënie seksuale me burra para se të martohej me të. Burri 41-vjeçar shkoi në spital pasi përjetoi një kollë të thatë për 10 ditë, dhe një dhimbje koke të fortë për një ditë.

Në raportin e çështjes, botuar në Raportet e Jështjeve BMJ, mjekët e tij shpjeguan: “Ai ishte zgjuar natën i shqetësuar dhe ka rrëfyer se i dukej sikur “truri i tij po vraponte “. Ai i tha gruas së tij se ndjehej sikur ‘do të vdiste’. Ai gjithashtu rrëfeu për shumë takime homoseksuale deri më tani të pazbuluara dhe sjellje të tjera seksuale të përshkruara si jokarakteristike nga gruaja e tij.

LEXO EDHE:  Akademiku tregon historinë e dhimbshme/ Si u përdhunua 93-vjeçarja nga serbët

Sjelljet e çuditshme nuk u ndalën këtu – ndërsa ishte në spital burri kishte bërtitur me zë shumë të lartë sipas mjekëve.

Ata shtuan: “Ai bërtiste me zë të lartë dhe i ngjallur me disinibicion seksual dhe sjellje jo shumë familjare, duke pyetur në mënyrë jo të duhur dhe duke prekur anëtarët e stafit.

Sjellja e tij u përkeqësua deri në atë pikë sa mjekët e vlerësuan të domosdoshme transferimin e tij në ICU për qetësim dhe ventilim, pavarësisht se nuk kishin probleme me frymëmarrjen. 23 ditë më vonë, gruaja e tij konfirmoi se sjellja e tij ishte kthyer në normalitet.

Studiuesit besojnë se njeriu mund të ketë patur më parë çrregullim bipolar të padiagnostikuar, por nuk e kanë përjashtuar mundësinë që sjellja e tij të jetë shkaktuar nga Covid-19.

Ata shtuan: “Ky raport përshkruan një rast të rrallë të manisë akute të lidhur me infeksionin SARS-CoV-2. Kjo ishte veçanërisht e rëndë, duke kërkuar intubimin urgjent dhe pranimin pasues të psikiatrisë spitalore./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 nëntor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 24 shtator 2020

Dashi

Mundohuni të shmangni debatet në dashuri që vështirë të zgjidhen këto ditë. Në punë, nuk doni të shkoni kundër të gjithëve, por mos u shqetësoni: shumë tensione do të zgjidhen brenda dy muajsh!

Demi

Pak ditë të çuditshme në dashuri, ka disa konflikte. Në punë, ju favorizoni idetë e të tjerëve, por duhet të veproni tani. Një fazë delikate nga pikëpamja financiare do të fillojë në janar!

Binjakët

Disa probleme në dashuri me ata që kanë lindur nën shenjën e Akrepit. Sot mund të flisni me sinqeritetin më të madh ndaj personit që doni. Në punë, Hëna është e favorshme: bëni atë që mundeni sot, mos u shtyni deri nesër.

Gaforrja

Në dashuri për disa ditë ka pasur tensione, të mëdha apo të vogla. Tani e tutje, gjithçka mund të ndryshojë. Në punë, mendoni se çfarë doni të bëni në të ardhmen!

Luani

Sot është një ditë e veçantë për ndjenjat: është më mirë të shtyni diskutimet për nesër. Në punë, Hëna nuk është në anën tuaj. Jini të durueshëm dhe kushtojini vëmendje detajeve, mos i humbisni ato!

Virgjëresha

Nëse duhet të vini në dyshim një histori dashurie, është më mirë ta bëni atë sot sesa nesër. Në punë, situata është në të gjitha anët pozitive, por ju jeni shumë i shqetësuar. Ndoshta e ardhmja të tremb dhe dëshiron të jesh i sigurt!

Peshorja

Lajm i mirë për dashurinë: Hëna është ende në shenjën tuaj dhe takimet janë të preferuara. Në punë, përpiquni të përqendroheni në detaje që mund të rrezikojnë një biznes.

LEXO EDHE:  Gjendet trupi pajetë i një gruaje në liqenin e Ohrit

LEXO EDHE:  Arsyeja pse nuk duhet ta mbani maskën poshtë mjekrës

Akrepi

Ka ardhur koha për të jetuar dashurinë për ditën, yjet janë të veçantë. Në punë, i vetëpunësuari mund të ketë disa probleme financiare për të zgjidhur.

Shigjetari

Hëna është me ju dhe Dielli është në një aspekt interesant: nëse jeni duke kërkuar zgjidhje në dashuri, kjo është dita e duhur për të bërë kërkesa. Në punë, diçka e re po vjen veçanërisht për ata që kanë mbyllur ose bllokuar një biznes!

Bricjapi

Periudhë konfliktuale në lidhje me ndjenjat, por mos ki frikë: përmirësimi do të vijë së shpejti. Në punë, mund të provoni gjëra që nuk keni bërë kurrë. Ka ardhur koha të fillojmë shtigje të reja!

Ujori

Dielli është përsëri i favorshëm, por mbase duhet të përballeni me një pengesë, edhe në dashuri. Në punë, keni shumë përgjegjësi dhe për shkak të kësaj ndiheni të pasigurt. Keni shqetësime financiare.

Peshqit

Transiti i Hënës të Dielën bëhet përsëri aktiv dhe Afërdita është e favorshme: lajme të shkëlqyera, pra, për dashurinë. Mundësi interesante për njerëzit e vetëpunësuar!

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Përgatituni për një vit super të mbarë/ Shenjat më me fat të horoskopit për 2021

Publikuar

-

Nga

Përgatituni për një vit super të mbarë/ Shenjat më me fat të horoskopit për 2021

Sipas astrologjisë, 2021-shi në përgjithësi do të jetë një vit i mbarë dhe ndoshta kjo qasje optimiste po shfaqet tek yjet, që në muajt nëntor-dhjetor 2020.
Të gjitha shenjat do të përfitojnë nga mirësia e yjësisë gjatë kësaj periudhe, por për katër shenja në veçanti jeta romantike do të lulëzojë.

Në gjysmën e fundit të dhjetorit, disa ndikime të mëdha astrologjike mund të sjellin një hov emocionues në jetën tuaj personale. Nga data 15 dhjetor deri më 8 janar, Afërdita do të hyjë në shenjën aventureske të Shigjetarit. Kjo do të na japë një ndjenjë lirie në seks dhe dashuri.

Demi

Demi do të ketë Afërditën në shtëpinë e tetë të tabelës astrologjike për gjithë sezonin e festave. Kjo pjesë e tabelës ndikon për mirë mbi seksin, intimitetin dhe bashkimin me një person tjetër.

Luani

Gjatë festave të fundvitit, Luanët do të kenë Afërditën në shtëpinë e tyre të pestë të takimeve, kënaqësive, krijimtarisë dhe gjetjes së dashurisë së vërtetë. Jupiteri me fat gjithashtu do të hyjë në shtëpinë e tyre të shtatë, të marrëdhënieve të përkushtuara, për pjesën më të madhe të vitit të ardhshëm.

LEXO EDHE:  Arsyeja pse nuk duhet ta mbani maskën poshtë mjekrës

LEXO EDHE:  Arsyeja pse nuk duhet ta mbani maskën poshtë mjekrës

Peshorja

Nëse jeni një Peshore, bëhuni gati të merrni një dhuratë të hershme të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri nga yjet. Sipas Semos, Jupiteri i shtrirë dhe Saturni i guximshëm do të hyjnë në shtëpinë e pestë të Peshores, atë të romancës, krijimtarisë dhe dashurisë dhe njerëzit e kësaj shenje mund të kenë një takim të rëndësishëm në 21 dhjetor.

Shigjetari

Afërdita do të hyjë në Shigjetar fiks në kohë për pushimet e fundvitit. Të gjithë tashmë e duan shenjën tuaj, kështu që ju nuk e keni problem të tërhiqni partnerë të mundshëm, por sipas Semos, “magnetizmi dhe joshja juaj” do të jenë edhe më intensive nga mesi i dhjetorit deri në fillim të janarit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Në betejë me Covid-19/ Reperi i famshëm në gjendje kritike

Publikuar

-

Nga

Në betejë me Covid-19/ Reperi i famshëm në gjendje kritike

Reperi Jeremih po lufton me Covid -19. Mediat e huaja kan ëarportuar se reperi është në gjendje kritike. Familjarët e 33-vjeçarit njoftuan në një deklaratë për mediat se ndodhet në gjendje kritike dhe krahas japin mesazhin e fortë për të gjithë njerëzit.

Familjarët e reperit iu bënë thirrje fansave të tregohen të kujdesshëm dhe ta merrnin seriozisht pandeminë e Covid-19. Ata theksuan se gjendja e tij është e “rrallë për moshën e një të riu si Jeremih pa ndonjë sëmundje themelore”.

“Ne do të donim t’ju kujtonim të tjerëve se virusi është i vërtetë dhe të mos merret kaq lehtësisht. Gjithashtu është e rëndësishme që njerëzit e infektuar të karantinohen. Nuk është e turpshme të prekesh me Covid-19, dhe njerëzit duhet të jenë të ndërgjegjshëm dhe të vëmendshëm ndaj të tjerëve.”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE