Connect with Us

Fantastik Keidi Bare, tund rrjetën me Malagën në kampionatin spanjoll (VIDEO)

La Liga

Fantastik Keidi Bare, tund rrjetën me Malagën në kampionatin spanjoll (VIDEO)

Publikuar

-

Pas daljes për të dytën herë me të kuq që pas ndërprerjes, takimi me trajnerin duket se ka funksionuar për Keidi Baren.

Ky i fundit është rikthyer sërish në fushën e lojës si zëvendësues në pjesën e dytë, duke arritur të lërë gjurmët e tij.

Këtë herë nuk do të kujtohet për kartonët e tij, por për golin e shënuar.

Në minutën e 3-të të shtesës, mesfushori shqiptar përfiton nga një topn brenda zone për ta dërguar më pas në rrjetë.

Megjithatë fati i ndeshjes nuk mund të ndryshonte, teksa Gijon ia del të fitojë me shifrat 2-1.

Gjithsesi ky gol vlen për motive personale të lojtarit, sidomos pas një periudhe ku vetëm pak kohë më parë iu desh të linte skuadrën me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonë të verdhë për të dytën herë brenda 2 minutave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Përballje zjarri në çerekfinale/ Bayern-Barcelona finalja e parakohshme e Champions League

Publikuar

-

Nga

Bajern Mynihu dhe Barcelona firmosën kualifikimin në çerekfinale duke likujduar pa probleme Çelsin dhe Napolin. Kampionët e Gjermanisë shkatërruan sërish “Blutë” me rezultatin 4-1. Në “Kamp Nou”, katalanasit shuan ëndrrat e Napolit duke i mposhtur me shifrat 3-1.

Skuadra e Hansi Flik nuk neglizhoi aspak ekipin e Frenk Lampardit duke treguar supermaci edhe në ndeshjen e dytë të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Robert Levandovski, Perisiç dhe Toliso realizuan një tjetër mbrëmje spektakolare në futbollin europian.Edhe Barcelona nuk mbeti pas, pasi ekipi i Kike Setien u tregua i papërmbajtshëm ndaj ekipit të Xhenaro Gatuzos. Lengle, Mesi dhe Suarez prenë biletën për fazën e 8 më të mirave të Europës.

Tashmë plotësohen të gjitha skuadrat që do të luajnë në çerekfinale. Mançester Siti-Lion, PSG-Atalanta, Lajpcig-Atletiko Madrid dhe “finalja e parakohshme” Bajern Mynih-Barcelona janë takimet e raundit të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve për këtë sezon.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Messi te Interi? Ish-presidenti i Barcelonës zbulon të vërtetën

Publikuar

-

Nga

Leo Messi dhe babi i tij kanë blerë shtëpi në Milano dhe mediat në Itali gjatë kësaj periudhe kanë aluduar për një kalim të argjentinasit tek Interit. Drejtuesit e këtyre të fundit e kanë hedhur poshtë si mundësi, ndërkohë që të njëjtën gjë bën edhe ish-presidenti i Barcelonës, Joan Gaspart.

I intervistuar nga Tuttomercatoweb, ai është shprehur: “Për mua kalimi i Messit tek Interi është i pamundur. E njoh mirë Leon, kam qenë unë ai që e solla atë te Barcelona në vitin 2000. Atëherë ishte vetëm një i ri plot talent, sot është lojtari më i mirë në botë.Ai dhe familja e tij janë mirë në Barcelonë dhe jam i bindur që nuk do të largohen. E përjashtoj si mundësi. Messi e mbyll karrierën te Barcelona, klubi i jetës së tij. Ai është një njeri shumë inteligjent dhe gjithashtu një kampion.

Maksimumi, kur ai të jetë gati për ta mbyllur me futbollin, mund të tentojë nëj përvojë të fundit në Kinë. Mendoj se ai ka edhe 3-4 vite të tjera, që mund t’i luajë në nivele shumë të larta. Ai është gjithmonë më i forti nga të gjithë, një nga krenaritë e mia më të mëdha”.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Formacionet zyrtare/ Guardiola dhe Zidan surprizojnë me titullarët, ja si rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

Nga

Mançester Siti pret në shtëpi Real Madridin ditën e sotme, në ndeshjen e kthimit për 1/8 e Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë në Spanjë përfundoi me fitoren e ekipit të Guardiolës me rezultatin 2-1, që i bën anglezët të jenë favoritë për të kaluar në fazën tjetër.

Megjithatë te Reali nuk dorëzohen dhe do të bëjnë të pamundurën për t’u kualifikuar, ndonëse do të kenë një mungesë të madhe në mbrojtje si ajo e Serxho Ramosit. Pritet një ndeshje spektakolare në “Etihad”, kjo për faktin se të dyja skuadrat bëjnë lojë të hapur.Guardiola kërkon me çdo kusht kualifikimin, pasi nuk do të kishte një mundësi më të mirë për të fituar Ligën e Kampioneve me një skuadër tjetër përveç Barcelonës.

Formacionet zyrtare:

LEXO TE PLOTE