Connect with Us

“E ka të sigurt titullin”, Muça tregon ekipin që do shpallet kampion

Sport

“E ka të sigurt titullin”, Muça tregon ekipin që do shpallet kampion

Publikuar

-

Shkëlqim Muça është i mendimit se Tirana nuk do të gabojë aq shumë sa për të hedhur  në erë punën që ka bërë për të fituar titullin kampion deri tani. Në “Rubrika Sportive” ai theksoi se bardheblutë janë të detyruar ta bëjnë të tyrin trofeun.

“Nuk e lëshon Tirana kampionatin, jo. Është 100 vjetori, është e detyruar. Do e marrë sesbën, do e fitojë, është e sigurt”, tha Muça duke komentuar shanset që të kishte ndonjë surprizë në javët e fundit nga Kukësi.

Ndërkohë, ai komentoi edhe largimin e Adolfo Sormanit nga Partizani dhe mungesën e tij në derbi. “Është larguar vetë me dëshirë i bie, nga rezulatat e dobëta dhe që pritet që Partizani nuk është ne Europë, Plus e fundit duke braktisur skuadrën që është jo normale. E braktisi në moment që ishte vendimtar për Partizanin, ky barazim e nxori nga Europa, e ka braktisur në momentin më vendimtarr. Nuk ta pranojnë jo vetëm drejtuesit, por edhe tifozët nuk ta pranojnë”, tha Muça

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Dy debutues dhe 1 futbollist nga të rinjtë, Pirlo i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Sampdoria për javën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Dejan Kulusevski dhe Ueston MekKini do të debutojnë zyrtarisht sot me fanelën e kampionëve të Italisë. Në formacionin zyrtar të takimit është dhe i riu Xhanluka Frabota dhe Aron Ramsej, ndërsa blerja e merkatos Artur Melo është lënë në stol.

Tekniku Andrea Pirli debuton në këtë sfidë si trajner i Juventusit.Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Dopieta e Mane, kampionët e Liverpool likuidojnë skuadrën e Lampard

Publikuar

-

Nga

Sapo ka përfunduar takimi mes Chelsea dhe Liverpool, e vlefshme për Premeir League (0-2). Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërkohë që Christiansen la blutë me një lojtar më pak në fushë.Në të dytën, të kuqtë e Jurgen Klopp morën frenat në dorë dhe Mane realizoi dy golësh (50′, 54′). Chelsea u përpoq të reagonte, por Jorginho la penalltinë. Kështu, Liverpool merr tre pikët e radhës në kampionat.

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Skënderbeu në elitën e futbollit kroat, Jorgo Pëllumbi debuton si titullar

Publikuar

-

Nga

Ish-futbollisti i Skënderbeu, Jorgo Pëllumbi ka debutuar si titullar me skuadrën e Varazdin, në sfidën e sotme ndaj Osijek të vlefshme për javën e 5-të të kampionatit. Korçari është preferuar nga minuta e parë, duke u pozicionuar në qendër të mbrojtës në këtë përballje tepër delikate.

Ndërkohë për sa i përket ish-futbollistit tjetër të Skënderbeut, Agon Elezi, ai ndodhet në stol, dhe pritet të aktivizohet në pjesën e dytë në qoftë se do të jetë nevoja.Në krahun tjetër, në radhët e Osijekut, futbollisti shqiptare, Eros Grezda nuk është në dispozicion të trajnerit, duke humbur kështu përballjen me Pëllumbin.

LEXO TE PLOTE