Connect with Us

Zbulohet axhenda, ja kur do të luhen ndeshjet e javës së 34-t të Superligës

Sport

Zbulohet axhenda, ja kur do të luhen ndeshjet e javës së 34-t të Superligës

Publikuar

-

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë të ditur edhe kalendarin e javës së 34-të të Superiores, nisur edhe nga varësia e sfidave të Kupës së Shqipërisë që zhvillohen këtë mesjavë. Java e 34-t do të zhvillohet në dy ditë. Fundjava që vjen do t’i rikthejë skudrat në fushë, me ndeshje interesante.

Të shtunën do të zhvillohen dy duele në orën 17:45, me Luftëtarin që do të presë Skënderbeun, kurse Tirana luan në “Selman Stërmasi” ndaj Flamurtarit.

E diela rezervon tri duele mjaft të forta. Kështu, në 17:45 Bylis ndeshet me Laçin në “Adush Muça”. Ora 20:45 rezervon dy duele të nxehta. Në “Loro Boriçi” Vllaznia pret Kukësin, ndërsa Teuta do të luaj me Partizanin në shtëpi. Ja ndeshjet dhe oraret e kësaj jave në Superiore…

Kategoria Superiore / Java 34

E shtunë, 18/07/2020

Luftëtari – Skënderbeu, ora 17:45

Tirana – Flamurtari, ora 17:45

E dielë, 19/07/2020

Bylis – Laçi, ora 17:45

Vllaznia – Kukësi, ora 20:45

Teuta – Partizani, ora 20:45

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Paraqitja pozitive nuk mjafton, Kukësi pëson 4 gola ndaj Volfsburgut

Publikuar

-

Nga

Ka marrë fund ëndrra e Kukësit për të eliminuar Volfsburgun në Ligën e Europës dhe për të kaluar në raundin e tretë kualifikues. Verilindorët janë mposhtur në “Air Albania” me rezultatin 4-0, nga gjermanët e Volfsburgut. Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Gegës, të cilët tentuan të surprizonin gjermanët, me disa raste, por pa sukses.

Ishte Veighorst që shënoi për gjermanët në minutën e 20′, duke përfituar nga një gabim i lojtarëve të Kukësit. Volfsburgu përfitoi përsëri nga një gabim i verilindorëve, pasi portieri Elezaj ishte i pasigurtë në një dalje të tij dhe kjo i kushtoi me gol në minutën e 32 duek shënuar Lakruah.

Vetëm dy minuta më vonë Rroca kishte mundësinë të shënonte për ekipin e Gegës nga pika e bardhë e penalltisë, por gjuajtja e tij u ndal nga portieri i gjermanëve.

Në pjesën e dytë, Kukësi u përpoq të reagojë me Gashin që goditi traversën në minutën e 57. Pas kësaj gjermanët kishin raste më të pastra, duke shënuar edhe dy herë të tjera me Veighorst në minutën e 74 dje Mehmedin në minutën e 89’

FT| KUKËSI – VOLFSBURG 0-4

Veighorst 20′, 74′, Lakruah 32′, Mehmedi 89′ 

LEXO TE PLOTE

Sport

Eliminimi dramatik, Cungu surprizon me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shfaq tepër i mërzitur, pas eliminimit dramatik në sekondat e fundit ndaj Hapoel Ber Shevës. Në prononcimin pas ndeshjes për “Supersport”, tekniku shkodran u shpreh:

“Deri në minutën e 90 ishim në avantazh, pavarësisht se ishim me një lojtar më pak. Ndoshta duhet të ishim pak më të kujdesshëm në disa momente. Nuk mund të parashikosh asgjë.

Duhet të ishim më të vëmendshëm. 2 ndërrime të detyruara në pushimin e ndeshjes. Marku dhe Shehi shfaqën shqetësime. U munduam që të bënim të pamundurën për t’i rikuperuar. Na u prishën ekuilibrat dhe alternativat nuk i kishim. Kundërshtari luftonte nga krahët dhe kërkonte të shfrytëzonte me krosimet.Nuk mund të fajësoj asnjë lojtarë. Do t’i komplimentoj djemtë për lojën që kam bërë. Është e vështirë të luash në inferioritet numerik. Kishim problemet tona, rritmi ishte i ulët në pjesën e parë. I vlerësuam më shumë në pjesën e parë. Në pjesën e dytë besuam më tepër, krijuam situata, erdhi dhe goli. Inferioriteti numerik është dukshëm. Jo gjithmonë ia del me 10 lojtarë.

Mërzia është kudo, futbolli i tillë është. Nuk është fundi i botë. Dëshira ishte për të kaluar edhe një tur, për të mirë të klubit dhe djemve, për të thyer një rekord. Ishim shumë afër, tragjike! Duhet të mundohemi të qetësohemi, kampionati është në prag, duhet të përgatitemi për një sezon të vështirë.

Klubi ka afruar lojtarë, nuk është stepur për të afruar lojtarë, nuk është e lehtë të gjesh të duhur. Shpresoj që mund të ketë ndonjë goditje tjetër”, u shpreh Cungu.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Përmbysje për “infarkt”, Laçi “bie” tragjikisht në fund

Publikuar

-

Nga

Eliminim dramatik! Laçit i ka ikur kualifikimi në minutat e fundit të lojës, duke pësuar 2 gola në harkun kohor të 3 minutave!

Kurbinasit e Armando Cungut, ishin duke udhëhequr deri në minutën e 90-të, falë golit të Nuabuezes në të 59-të, ndërkohë që Agudelo barazoi rezultatin në momentin që po jepej koha shtesë, teksa në minutën 90+3 Varene përmbysi gjithçka duke shtangur skuadrën shqiptare.

FT: LAÇI – HAPOEL BER SHEVA 1-2

Nuabueze 59′ /Agudelo 90+1, Varene 90+3

 

90+3’ GOL Hapoel 1-2/ E pabesueshme ccfarë ndodh në “Elbasan Arena”. Izraelitët përmbysin rezultatin në harkun kohor të 3 minutave.

90’ GOL Hapoel Ber Sheva 1-1/ Barazohet sfida, izraelitët realizojnë me një gjuajtje të bukur brenda zonës, duke mos i lënë asnjë shans Sherrit.86’ Laçi me 10 lojtarë, Deliu ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë!

59’ GOOOOL LAÇI 1-0/ Zhbllokohet sfida! Skuadra shqiptare në avantazh falë golit të Nuabuezes me finte, i cili nuk fal me portën e boshatisur, pas asistit të Xhixhës. 

 

FORMACIONET ZYRTARE: 

Laçi: Sherri, Marku, Selmani, Ignjatoviç, Turkaj, Deliu, Shehu, Lushkja, Teko, Nuabueze, Xhixha. Trajner: A. Cungu.

Hapoel Ber Sheva: Levita, Dadia, Taha, Migel Vitor, Goldberg, Josefi, Kabha, Jozue, Sallaliç, Shuiro, Akolace. Trajner: Zh. Abukasis.

LEXO TE PLOTE