Connect with Us

Tefik Osmani drejt largimit nga Tirana, futbollisti korçar pranë akordit me…

Sport

Tefik Osmani drejt largimit nga Tirana, futbollisti korçar pranë akordit me…

Publikuar

-

Lojtari i Tiranës, Tefik Osmani është shfaqur ditën e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” ku ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Prishtinës dhe Dritës, e cila u mbyll në barazim 1-1.

Megjithatë kjo prezencë e mbrojtësit korçar në stadium ditën e sotme nuk ka qenë aspak e rastësishme. Mësohet se kohët e fundit, Prishtina ka shfaqur interes për lojtarin dhe prezenca e tij ditën e sotme në stadiumin “Fadil Vokrri” i shto edhe më shumë dyshimet se nga sezoni i ardhshëm Osmanin mund ta shikojmë në kampionatin kosovar.

auto_2276177_pjimage-56_ls1594569251

Futbollisti ka gjetur shumë pak hapësira te Tirana këtë sezon, sidomos nga koha kur drejtimin e skuadrës e ka marrë Emanuel Egbo dhe për këtë arsye në merkato mund të ndryshojë ambient dhe ta shikojmë përsëri me ngjyrat bardheblu sezonin tjetër, por këtë herë për ato të Prishtinës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

FORMACIONET ZYRTARE/ Ja si rreshtohen Napoli dhe Milani në supersfidën e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Duke filluar nga ora 21:45, do të luhet ndeshja mes Napolit dhe Milanit e vlefshme për javën e 32 në Serinë A.

Pritet të jetë një ndeshje shumë e luftuar nga të dyja ekipet, ashtu siç kanë qenë gjithmonë përballjet mes këtyre ekipeve. Të dy skuadrat po kalojnë një formë shumë të mirë, teksa pas pandemisë kanë grumbulluar 4 fitore në 5 ndeshje të zhvilluara.

Milani vjen me moralin shumë të lartë, pasi në dy ndeshjet e fundit kanë mposhtur Juventusin dhe Lacion, ndërsa Napoli ka mposhtur Xhenoan dhe Romën.

Pritet një ndeshje pspektakolare në “San Paolo” me të dyja ekipet që do të kërkojnë të marrin maksimumin, pasi edhe në renditje ndahen me vetëm 2 pikë.

FORMACIONET ZYRTARE:

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Bosi i Gomorras i bën ofertë të parefuzueshme Ibrahimoviçit

Publikuar

-

Nga

Shumë e kanë parë serialin dhe të gjithë fansat e Gomorras e dinë mirë se Xhenaro Savastanos, bosit të klanit famëkeq, askush nuk mund t’i thoshte “JO”, të paktën përpara syve. Prandaj, vetë “Xheni” (siç thirrej shkurtimisht në film), ka dashur të nxehë supersfidën e mbrëmjes së sotme mes Napolit dhe Milanit, duke postuar një foto gjatë një diskutimi me Zlatan Ibrahimoviçin.

 

“Zlatan, sot në mbrëmje do të të bëj një ‘ofertë’ që nuk mund ta refuzosh”. Sigurisht që në këtë rast bëhet fjalë vetëm për një shaka, duke qenë se Xheni Savastano në të vërtetë është Salvatore Espozito, me profesion aktor, por pa dyshim që pseuodinimi i bosit do ta ndjekë gjatë në jetë.

Por si tifoz i zjarrtë i Napolit, por mesa duket edhe një fans i vërtetë i milanistit Zlatan Ibrahimoviç, aktori ka dashur që të ngacmojë suedezin përpara duelit. Por kur bëhet fjalë për Ibrën, vështirë se kundërpërgjigja do të mungojë, qoftë në fushën e lojës, qoftë jashtë saj. Prandaj, edhe “bosi i Gomorras” është i paralajmëruar…

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Fitore me përmbysje, Totenhem dhe Arsenal dhurojnë spektakël në derbin e Londrës

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur me fitoren e Totenhemi 2-1 derbi i Londrës së Veriut ndaj Arsenalit, i cili ishte më të vërtetë spektakolar. Ndeshja nisi mirë për Arsenalin që kaloi në avantazh që në minutën e 16’, falë një supergoli të Aleksandër Lakazet, i cili me një predhë nga jashtë zone ia doli të mposhtë portierin Loris. Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 3 minuta, pasi Son vendosi baraspeshën në minutën e 19’, duke përfituar edhe nga një gafë e David Luiz.

Pjesa e dytë nisi me ritëm të lartë, me ekipin e Murinjos që dukej më kërkues në fushë. Pikërisht falë këmbënguljes së madhe, ia dolën të gjejnë edhe golin në minutën e  81’, ku Alderveireld pas një korsimi të marrë nga goditja e këndit, ia doli të shënojë golin e avantazhit, i cili ishte edhe i fitores për ekipin e tij. Me këtë fitore Totenhemi ngjitet në vendin e 7-të me 52 pikë dhe zbret Arsenalin në vendin e 9-të me 50 pikë.

LEXO TE PLOTE