Connect with Us

Kishte ndërruar jetë prej disa kohësh/ Gjendet i pajetë në banesë një burrë në Berat

Kronika

Kishte ndërruar jetë prej disa kohësh/ Gjendet i pajetë në banesë një burrë në Berat

Publikuar

-

Një i moshuar në Berat është gjetur i pajetë në banesën e tij.

Mësohet se shtetasi me inicianele P.S, 74 vjeç u gjet në katin e dytë të një pallati ndërsa dyshohet se ka ndërruar jetë prej disa kohësh.

Trupi i  74-vjeçarit është gjetur i dekompozuar.

Autoritetet ndodhen në vendin e ngjarjes ndërsa po punojnëpër zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi me armë komshiun/ Policia identifikon autorin e ngjarjes në Astir

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë komshiun/ Policia identifikon autorin e ngjarjes në Astir

Është identifikuar autori i plagosjes së shtetasit Spartak Beqarajt në Astir.

Blutë e kryeqytetit bëjnë të ditur se autori është shtetasi me iniciale A.M 20 vjeç, i cili është ende në kërkim.

Mësohet se 20-vjeçari jetonte në të njëjtin pallat me 45-vjeçarin ndërsa dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta.

Njoftimi i policisëNë vijim të informacionit të dhënë pak më parë se në Unazë të Re, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi S.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ju bëjmë me dije se :

LEXO EDHE:  Basha: Rama qeveris me dy standarte/Oligarku i Ramës, Abazi ngre pa leje një kat pallati për tre ditë

LEXO EDHE:  Gjendet i vdekur në banesë ish-prokurori shqiptar

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale kanë bërë të mundur identifikimin si autorë të dyshuar shtetasin A.M., 20 vjeç.

Nga ana e Policisë po punohet për kapjen dhe shoqërimin e tij.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Masakroi me thikë të moshuarin në Kavajë/ Autori në kërkim prej ditësh

Publikuar

-

Nga

Masakroi me thikë të moshuarin në Kavajë/ Autori në kërkim prej ditësh

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e 17 shtatorit në një lokal në qytetin e Kavajës.

Një qytetar, i identifikuar si Besnik Çelmeta  është masakruar me grushte, shqelma dhe me thikë nga shtetasi Rizan Aliu. Pas ngjarjes autori është shpallur në kërkim.

Ishte nipi i të moshuarit Sildi Çelmeta ai që denoncoi rastin duke e bërë publike për mediat.Ka qenë ora 19:46 minuta kur një person, që sipas të plagosurit është Rizan Aliu, futet brenda lokalit duke e ndjekur.

LEXO EDHE:  U gjet i pajetë në përrua/ Ja pista ku po heton policia kosovare

LEXO EDHE:  “Linda 4 fëmijë, burri s’më donte se nuk bëja djalë”/25-vjeçarja rrëqeth me historinë e saj

E ndërsa fillimisht i thotë dicka dhe tenton që ta nxjerrë jashtë, Besnik Çelmeta refuzon dhe ky i fundit e godet disa herë me grushte dhe shkelma dhe më pas në një cep të lokalit nxjerr një mjet, që sipas të plagosurit ishte thikë dhe e qëllon disa herë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Detaje nga të shtënat në Astir/ Degjeneron sherri mes fqinjëve, njëri qëllon me armë

Publikuar

-

Nga

https://www.cna.al/2020/09/20/te-shtena-me-arme-ne-astir-dyshohet-per-nje-te-plagosur/

Dalin detajet e para nga të shtënat me armë që janë regjistruar rreth orës 17:45 në zonën e Astirit, në Tiranë.

Blutë bëjnë me dije se dy persona janë konfliktuar pranë një lokali dhe sherri ka degjeneruar. Njëri prej tyre ka nxjerrë armën dhe ka plagosur në këmbë 45-vjeçarin Spartak Beqaraj.

Ai është dërguar menjëherë në spital dhe fatmirësisht mësohet se është nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Nga informacionet paraprake, raportohet se dy personat e përfshirë në konflikt kanë qenë fqinj.

“Më datë 20.09.2020, rreth orës 17:45, në Unazë të Re, pranë një lokali, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se është plagosur me armë zjarri pistoletë në këmbë shtetasi Spartak Beqaraj, 45 vjeç, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit, i cili menjeherë pas plagosjes është larguar nga vendngjarja”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Foto dite/ Burrin e zë gjumi në QKR

LEXO EDHE:  Foto dite/ Burrin e zë gjumi në QKR

Ndërkohë, grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe fiksimin e çdo prove materiale që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorëve./ CNA.al

Të shtëna me armë në Astir/ Dyshohet për një të plagosur

LEXO TE PLOTE