Connect with Us

Derbi italian për Muriqin, e duan dy ekipet e njohura të Serisë A

Seria A

Derbi italian për Muriqin, e duan dy ekipet e njohura të Serisë A

Publikuar

-

Vedat Muriqi është padyshim lojtari më i përfolur në merkato përsa i përket kampionatit turk. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës ka arritur të tregojë cilësi të mëdha me Fenerbahçen, që arriti të fitojë në fund duelin me Gallatasaraj për 25-vjeçarin verën e shkuar. Bomberi po ndiqet me shumë kujdes nga disa klube të Premier Ligës dhe Serie A, ku më të interesuarat duket se janë Lacio dhe Uest Bromuiç.

Një tjetër i interesuar ka hyrë në skenë dhe do luftojë me Lacion për shërbimet e tij. Do të ketë derbi për sulmuesin sepse Roma ka hyrë në garë për shërbimet e tij. Edin Dzeko shihet në rrugën drejt Juventusit dhe Muriqi cilësohet si zëvendësuesi ideal i boshnjakut. Përveç tyre edhe Tare te Lacio e do me patjetër gjigantin e sulmit sezonin e ardhshëm.

Feneri e nis ankandin nga 15 milionë eurot dhe beteja për Muriqin pritet të jetë e ashpër. Mund të themi se Lacio ka një avantazh të madh për faktin se do mund të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm, kompeticion, në të cilin Muriqi ende nuk ka debutuar në fazën finale të tij. Ai ka regjistruar 34 ndeshje këtë edicion me Fenerbahçen, ku ka shënuar 17 gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Milani e ka seriozisht për Milot Rashicën, nisin kontaktet

Publikuar

-

Nga

Milani po e merr seriozisht transferimin e futbollistit të Kosovës Milot Rashica në “San Siro”.

Sipas “Tuttosport”, drejtuesit e klubit kuqezi kanë kontaktuar menaxherët e futbollistit të Verder Bremenit.

Vetë drejtori i klubit gjerman pranoi se Rashica do të largohej sezonin tjetër nga Verder Bremeni.

Për të interesohen Napoli, Lajpcigu, Liverpuli, etj.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Talenti Chiesa transferohet në Premier League

Publikuar

-

Nga

Talenti italian, Federico Chiesa, do të transferohet në Premier League. Më konkretisht, 22 vjeçari duket se është shumë pranë akordit me Manchester United, me “Djajtë e Kuq” që do të paguajnë 53 milion euro për kartonin e tij.

Chiesa ka një jetë që mbron ngjyrat e Fiorentinës, pasi i është bashkuar akademisë së klubit që në vitin 2007. Në 2016-ën, anësori i sulmit debutoi me skuadrën e parë dhe që nga ajo kohë, është një ndër asetet më të mëdha të klubit.

Fiorentina do të pranojë ofertën e Manchester United, ndërsa drejtuesit e ekipit anglez duket se nuk kanë arritur dot te firma e Jadon Sancho, duke zgjedhur Chiesan si alternativë më të lirë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ylli i Interit në telashe, ndalohet nga policia. Ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Problemet nuk kanë të sosur për Interin. Pas rezultatave jo shumë të mira në javët e fundit, tashmë gara për titullin kampion mund të konsiderohet e mbyllur për zikaltrit. Antonio Conte do t’i duhet të përballojë dhe një problem tjetër, këtë herë me një nga titullarët e tij.

Bëhet fjalë për mesfushorin Marcelo Brozovic. Kroatit i është hequr patenta ditën e djeshme nga policia italiane, pasi është kapur në timon në gjëndje të dehur. Sipas raportmit të ‘’Corriere della Sera’’, Brozovic ka qenë në drejtimin e makinës së tij Rolls Royce Cullinan në orët e para të mëngjesit të së shtunës, kur kaloi në semafor me të kuqe.

Mesfushori i Interit ndodhej shumë pranë një lokali nate në Milano, ku e ndaluan oficerët e policisë. Ai u nënshtrua menjëherë një testi alkoli dhe si pasojë humbi dhe patentën. Ende nuk ka një reagim nga klubi zikaltër dhe mbetet për t’u parë nëse 27-vjeçari do të grumbullohet nga trajneri Conte për përballjen e nesërme kundër Torinos.

LEXO TE PLOTE