Connect with Us

VIDEO/ Liverpooli “fik motorët”, zhgënjen ndaj Burnley në Anfield

Premier Liga

VIDEO/ Liverpooli “fik motorët”, zhgënjen ndaj Burnley në Anfield

Publikuar

-

Liverpooli duket se ka fikur motorët pas fitores së titullit kampion. Ekipi i trajnerit Jurgen Klopp nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen kundër Burnleyt. Një sfidë e dominuar nga skuadra vendasve që nuk fiton në Anfield, pavarësisht se ishte në zotërim të sfidës.

Pjesa e parë pa “Redsat” që dominuan krejtësisht, por sulmet e tyre u ndalën nga portieri Pope. Ky i fundit i mohoi një gol të sigurt Salahs, ndërsa duhet të vinte minuta e 34′ që Robertson të zhbllokonte shifrat. Ai mori një top fantastik nga Fabinho dhe me një goditje me kokë e dërgoi në rrjetë për 1-0.

Liverpooli u mundua që të shënonte golin e dytë, por ishin miqtë që barazuan me Rodriguez. Ky i fundit goditi mjaft mirë një top të mbetur në zonë dhe përshëndeti rrjetën për 1-1. Liverpooli tashmë ka 93 pikë dhe është në ndjekje të rekordit të Manchester City-t me 100 pikë. Në 3 ndeshjet e fundit duhet të fitojë për t’ia dalë mbanë.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Të kënaqen sytë! Anglia rikthen tifozët në stadiume

Publikuar

-

Nga

Arsenal dhe Rapid Vienna po luajne aktualisht në kuadër të xhiros së pestë të Europa League, teksa bota po përballet me shpërthimin e Coronavirusit që nga marsi i vitit të kaluar.

Kjo bëri që edhe klubet e futbollit të ndikoheshin, pasi që u ndalua pania e tifozëve nëpër tribuna. Pas lehtësimit të masave nga Qeveria Britanike, pas nëntë muajsh është hera e parë që shihen tifozët nëpër tribuna.

Tifozët në Emirates, me mirëpritjen e tyre na kujtuan se sa shumë i kanë munguar atmosferes së veçantë sportive në futboll. Më poshtë mund të shihni videon spektakolare, ku sot tifozët e Arsenalit kanë hyrë për herë të parë në Emirates./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

“Kush nuk e bën, nuk futet në stadium”, në Angli gjejnë mënyrën për të “detyruar” vaksinën

Publikuar

-

Nga

COVID-19 ka “mbërthyer” edhe njëherë të gjithë botën, teksa vala e dytë e pandemisë konfirmohet e frikshme si ajo e para. Ndërkohë, duke parë numrat e të infektuarve, shtetet vazhdojnë të aplikojnë masa shtrënguese, të cilat janë të shtrira edhe në botën e futbollit, ku stadiumet vazhdojnë të jenë të boshatisura.

Sakaq, shpresa e vetme për rikthimin në normalitet shihet të jetë vaksina kundër koronavirusit, e cila pritet të jetë e gatshmë për pak muaj. Ndërkohë, edhe në lidhje me vaksinën ka shumë zëra pro dhe kundër, teksa deri tani është deklaruar se vaksina nuk do të jetë e detyrueshme. Mirëpo, në Angli ka bërë jo pak zhurmë një deklaratë e ministrit për vaksinimin, Nadim Zahavi, i cili u shpreh se ata që nuk bëjnë vaksinën nuk do të lejohen të futen në stadium, apo teatër e kinema pasi do të vazhdojnë të cilësohen si një kërcënim për të shpërndarjen e COVID-19.

Një deklaratë që nuk është pritur mirë, pasi në një formë prek të drejtat e njeriut në lidhje me lirinë e tyre. Por, për t’i qetësuar të gjithë ka menduar ministri i kabinetit të qeverisë, Majkëll Gov është shprehur se nuk ka asnjë plan të tillë. “Unë nuk jam duke planifikuar të prezantoj asnjë pasaportë vaksine dhe nuk di asnjë në qeveri që ka plan diçka të tillë”, ishin fjalët e tij.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Kaos te klubi i Premier Leagues, kthehet në vatër infeksioni për COVID-19

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi nuk ka kursyer edhe klubin historik të Njukasëll Junajtid. Skuadra angleze është goditur nga pandemia ditën e dielë ku shumë futbollistë të saj u infektuan pa u përmendur shifra e saktë në opinionin publik.

Trajneri bardhezi Stiv Brus ka anuluar stërvitjen deri ditën e mërkurë nga ku të gjithë lojtarët dhe stafi i Njukasëllit do të testohen sërish me kontrollin rutinë të tamponin. Ndeshja e rradhës e “qymyrxhinjve” është ndaj Aston Vilës ditën e premte, dhe sipas raportimeve të shumta në mediat britanike thuhet se kjo ndeshje është në rrezik për t’u zhvilluar.

Njukasëll-Aston Vila do të ishte ndeshja e parë me tifozë në Premier Ligën angleze pas vendimit të marrë nga qeveria dhe kryeministri britanik për lejimin nga data 2 dhjetor deri në 2 mijë tifozë për ndeshje në qytetet me risk të ulët infeksioni.

LEXO TE PLOTE