Connect with Us

VIDEO/ Atalanta dhuron spektakël, 2 penallti nderojnë Juventusin dhe Ronaldon

Seria A

VIDEO/ Atalanta dhuron spektakël, 2 penallti nderojnë Juventusin dhe Ronaldon

Publikuar

-

Është mbyllur takimi i Serie A mes Juventusit dhe Atalantas, me rezultatin e barabartë 2-2. Cristiano Ronaldo shënoi dy herë për ‘Zonjën e Vjetër’, ndërsa për Atalantan shënuan Zapata dhe Malinovskyn.

Zapata në fakt, shënoi një gol shumë të bukur, duke treguar gjithë forcën e tij e duke vendosur rezultatin e pjesës së parë në 0-1. Në të dytën, Ronaldo shënoi me penallti në minutën e 53-të, duke barazuar.

Malinovsky, i ardhur nga stoli, riktheu avantazhin për Atalantan në minutën e 81-të, ndërsa në sekondat e fundit, Ronaldo shënoi sërish me penallti, për të vendosur rezultatin final të sfidës në 2-2.

FT: JUVENTUS-ATALANTA 2-2

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

VIDEO/ Shpërthejnë shqiptarët! Gjimshiti dhe Muriqi tundin rrjetën

Publikuar

-

Nga

Luhet në këto momente ndeshja mes Atalantës dhe Lacios, e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Mbrojtësi i Kombëtares, Berat Gjimshiti ka gjetur golin e parë sezonal, teksa ka shënuar dhe ka kaluar Atalantën në avantazh në minutën e 7’.

Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 10 minuta, teksa në minutën e 17’, një tjetër shqiptar vendosi baraspeshën. Vedat Muriqi, pas një krosimi perfekt të marrë nga e majta nga Açeri, gjuan bukur me kokë dhe e ndal topin në fundin e rrjetës.

 

LEXO TE PLOTE

Seria A

Pioli: Ibrahimovic më kërkoi falje

Publikuar

-

Nga

Trajneri i AC Milanit, Stefano Pioli ka thënë se sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka kërkuar falje pas kartonit të kuq ndaj Interit.

Suedezi u ndëshkua me të kuq pasi mori dy karton të verdhë dhe pas largimit të tij, Interi e përmbysi rezultatin duke u kualifikuar tutje.

Pioli ka konfirmuar se Ibrahimovic kërkoi falje pasi përfundoi ndeshja.

“Zlatan kërkoi falje. Si kampion i madh që është”, tha ai. Pezullimi në Kupën e Italisë nuk lejon që Ibrahimovic të mungojë në Seria A.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kupa e Italisë/ Berisha rikthehet në skenën e madhe, sfidon Bufon dhe Juventus

Publikuar

-

Nga

Sot në mbrëmje, Juventus do të presë në shtëpi SPAL, në një takim që është i vlefshëm për çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Siç dihet pjesë e SPAL është edhe gardiani i kombëtares, Etrit Berisha, i cili tashmë ka kaluar plotësisht problemet nga COVID dhe është rikthyer te performancat e shkëlqyera me ekipin. Edhe sot, teksa rikthehet në skenën e madhe të futbollit italian duke qenë se SPAL luan në Serinë B, Berisha do të provojë të ndalë ofensivën e Juventus që në këtë ndeshje si lojtarin më të rrezikshëm ka Moratën, me Ronaldon që pritet ta nisë ndeshjen nga stoli.

Por, Berisha do të ketë edhe një duel në distancë me Xhixhi Bufon, i cili rikthehet titullar, ndërsa mbetet për t’u parë se cili nga të dy do të jetë më deçiziv. Edhe pse duhet theksuar, se Berishën e pret një mbrëmje impenjative dhe me vështirësi të lartë.

LEXO TE PLOTE