Connect with Us

“Mund të qëndrojmë në Superligë”, trajneri i Luftëtarit i shtang të gjithë: Kam dëgjuar që…

Sport

“Mund të qëndrojmë në Superligë”, trajneri i Luftëtarit i shtang të gjithë: Kam dëgjuar që…

Publikuar

-

Trajneri i Luftëtarit, Neritan Novi, foli pas humbjes 3-1 ndaj Laçit. Në prononcimin për emisionin “Gol pas Goli”, tekniku i skuadrës gjirokastrite shpresoi që të ndryshojë skema e kampionati, Superiorja të bëhet me 12 skuadra dhe Luftëtari të shpëtojë.

Situata në skuadër – Nga Luftëtari i shtatori kanë ikur 12 futbollista me përvojë dhe peshë. Që nga portieri grek te Acka dhe Demo. Nuk është e thjeshtë. Jemi përpjekur dhe munduar me këta lojtarë të rinj. Kam aktivizuar tre 18-vjeçar që luajnë me ekipin e të rinjve. Luajtëm përballë një ekipi të fortë dhe të vështirë. U ndëshkuam që nga dhomat e zhveshjes. Çunat u futën në presion. Kur hëngrëm edhe golin e dytë përfundoi gjithçka.

9 humbje në ndeshjet e fundit dhe e ardhmja – Nevil Dede e di kush jam unë. Kam ardhur thjesht të respektuar kampionatin si gjirokastrit që jam. E kam detyrim për këtë fanellë. Sa djersë kam derdhur unë për Luftëtarin, këta nuk i kanë pirë gota me ujë. Kam alternativa, kam mundësira. Ai djali që zëvendësoi Kukën në pjesën e dytë është 19-vjeç, e ka grumbulluar dhe Kombëtarja.

Nuk kam firmosur me letra. Vetëm gojarisht kemi rënë dakord. Mund të rrimë edhe në Superligë. Kështu flitet gjithandej. Kemi dëgjuar që mund të bëhet me 12 dhe mos bjerë asnjë nga kategoria. Po nuk u bë, do të ngjitemi prapë në Superligë”, u shpreh Novi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Lampard me dhimbje koke, Shefilld shtang Çelsin dhe i komplikon Champions

Publikuar

-

Nga

Ndeshjet e sotme në kampionatin anglez kanë dhuruar një rezultat shumë të rëndësishëm pasi Shefilld Junajtid ka mundur Çelsin me rezultatin 3-0 dhe i ka krijuar telashe skuadrës së Lampard për kualifikimin në Ligën e Kampioneve. Blutë tashmë e shohin veten me 1 pikë më shumë se Leisteri dhe 2 se Mançester Junajtid, por me një ndeshje më shumë të luajtur dhe mund të bien direkt në vendin e pestë që këtë fundjavë.

Shefilld, i cili për vete është në kërkim të një pjesëmarrje në Ligën e Europës, shënoi golin e avantazhit me anë të MekGoldrik që në minutën e 18 e më pas me MekBërni dyfishoi shfirat po në fraksionin e parë të lojës. MekGoldrik në pjesën e dytë shënoi edhe golin e tretë duke i dhuruar suksesin 3-0 ekipit të tij që ngjitet kësisoj në vendin e 6 në renditje dhe krijon distancë sigurie sidomos nga Arsenali, ekipi që i ndjek.

Me tre ndeshje të mbetura ndaj Noruiç, Liverpulit dhe Ullvërhempton, Çelsi duhet të bëjë mirë llogaritë pasi nuk i lejohet më asnjë hap fals, duke shpresuar që tashmë të jenë kundërshtarët që bëjnë të tillë.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Aksi Korçë-Elbasan, ja si rreshtohen skuadrat

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu-Vllaznia dhe Kukësi-Teuta mbyllin javën e tretë të Kategorisë Superiore, ndërkohë që janë mësuar edhe formacionet e ekipeve që zbresin në fushë. Ndryshime në tre prej ekipeve, veç Teutës që e ka stabilizuar formacionin bazë.

SKËNDERBEU-VLLAZNIA 

Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami, Daja, Elezi, Dita, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja

Vllaznia: Sherri, Shtubina, Shehi, Adili, Kruja, Gurishta, Marku, Lika, Zogaj, Sidorenco, Silvio Jr. Trajner: Hysen Dedja

KUKËSI-TEUTA 

Kukësi: Xhika, Maliqi, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper. Trajner: Orges Shehi

Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, L. Vila, E. Vila,  Kallaku, Hebaj. Trajner: Edi Martini

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Luftëtari pa identitet, shënon 2 autogola dhe i dhuron fitoren Laçit

Publikuar

-

Nga

Laçi ka mposhtur me rezultatin 3-1 Luftëtarin në një sfidë të dominuar për kurbinasit, të cilët ishin të pafuqishëm përballë skuadrës së Cungut. Vlen të theksohet fakti që 2 prej golave të Laçit, u shënuan nga lojtarët e Luftëtarit në portën e vet. Me këtë fitore kurbinasit janë ngjitur në vendin e tretë për momentin.

FT| LAÇI-LUFTËTARI 3-1
Kuka 2′ (ag),  Xhixha 40′, Lala 51′ (ag) / Mehmetllari 85′ (p) 

GOLI I DYTE on Vidnews.

goli i pare on Vidnews.

FORMACIONET ZYRTARE:

LAÇI: Stajila, Turkaj, Marku, Fangaj, Deliu, Rapo, Lushkja, Xhixha, Greca, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu

LUFTËTARI: Basha, Dragoshi, Isufi, Lala, Kuka, Qato, Hyseni, Duka, Lika, Brahimlika, Oshafi, Mehmetllari. Trajner : Neritan Novi.

LEXO TE PLOTE