Connect with Us

Foto-U fotografua rrugëve të qytetit/ Reagon këngëtarja e prekur nga Covid-19

Lajme

Foto-U fotografua rrugëve të qytetit/ Reagon këngëtarja e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Këngëtarja e njohur, e cila njëkohësisht është edhe deputete e PDK-së, Eliza Hoxha ka reaguar pas fotografive, që u publikuan në rrjetet sociale, ku pretendohej se ajo ka thyer karantinën.

Ndërkohë së fundi ka ardhur një reagim nga vetë këngëtarja, e cila sqaron situatën.

Në një postim në rrjetet sociale, Eliza Hoxha ka theksuar se po priste të vëllain me makinë për ta shoqëruar në spital.

Më tej, këngëtarja shton se në qoftë se do të dilte për kafe, nuk do ta kishte bërë publike.

LEXO EDHE:  Shkon në 41 numri i viktimave në Greqi/ Mbi 1000 të infektuar

“Derisa unë pres para hyrjes së banesës sime vëllaun tim për të më dërgu për rentgen të mushkërive për shkak të gjendjes jo të mirë shoh tash edhe këso lajme.

Për keqardhje!

Unë për me u shëtitë rrugëve e kafeve me COVID se kisha bo publike fare, qysh po bëjnë shumica”, shkruan Hoxha.

Kujtojmë që Eliza rezultoi pozitive me Covid-19 para tre ditësh, pasi kishtevërejtur aritmi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Publikuar

-

Nga

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Koronavirusi i ka marrë jetën babait të gazetarit nga Kosova, Berat Buzhala.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë gazetari, përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se babai i tij ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, pasi nuk arriti të fitojë betejën me Covid-19.

Kujtojmë se gazetari pak ditë më parë lajmëroi se ishte infektuar nga  koronavirusi. Ai dhe anëtarë e tjerë të familjes u karantinuan. Ndërkohë pak ditë më vonë gjendja e babait të tij u përkeqësua dhe fatkeqësisht nuk arriti t’a mposhtë virusin.

“Miq dhe mikesha,

Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID’in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen .

LEXO EDHE:  Shkon në 41 numri i viktimave në Greqi/ Mbi 1000 të infektuar

LEXO EDHE:  E tallin për gjatësinë, motra e Encës do ju shkrijë me përgjigjen e saj

Baba, pervec prej ne kater femijeve, trashegohet edhe nga dhjete nipa dhe mbesa.

Varrimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm.

Ju te gjitheve ju falenderoj per interesimin qe e keni tregu gjate gjithe kesaj kohe. Ne te tjeret jemi te gjithe shendosh dhe mire.

T’ati ka lind me 19 mars te vitit 1948 prej prindereve Gege dhe Mane. Ai ishte vet i katerti vella dhe nje moter. Jeta e tij nuk ka qene aspak i lehte. Post mortem i jam mirenjohes per krejt angazhimin qe e ka bere per ne si familje.

Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura.”-shkruan Buzhala në postimin e tij.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid-19/ Ndërrojnë jetë katër pacientë

Publikuar

-

Nga

Rëndohet bilanci i viktimave nga Covid-19/ Ndërrojnë jetë katër pacientë

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se situata e Covid-19, në vendin tonë vijin të jetë shqetësuese.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë katër pacientë, të prekur nga Covid-19.

“Ne 24 orët e fundit, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen 4 qytetarë: një 68 vjeçar nga Durrësi, një 65 vjeçar nga Tirana, një 63 vjeçar nga Elbasani dhe një 71 vjeçare nga Shkodra, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, në gjendje të rënduar si pasoje e Covid19.

LEXO EDHE:  FOTO/ Zbulime që njeriu nuk arrin t’i shpjegojë

LEXO EDHE:  FOTO/ Zbulime që njeriu nuk arrin t’i shpjegojë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve.”-thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Dy aplikacionet e lajmeve/ Informohu në kohe reale

Publikuar

-

Nga

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) vjen tek ju me dy aplikacione të reja, me anë të të cilave mund të informoheni në kohë reale për çdo informacion nga vendi, bota, rajoni, sport, show bizz, por edhe blogu.

Për të marrë çdo informacion në kohë reale CNA.al ofron dy aplikacione, të cilat mund ti shkarkoni në telefonin tuaj celular, IOS dhe Android.

Nëse keni një telefon Android, për të regjistruar aplikacionin e CNA.al, klikoni linkun:

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.codeit.cna.

Ndërsa për të regjistruar aplikacionin e CNA.al në IOS, klikoni linkun:

https://apps.apple.com/al/app/cna-city-news-albania/id1483498279

CNA.al prej disa vitesh në tregun mediatik shqiptar sjell për ju një gamë të gjërë informacionesh, informim profesional dhe të paanshëm.

LEXO EDHE:  Shkon në 41 numri i viktimave në Greqi/ Mbi 1000 të infektuar

LEXO EDHE:  Ish i dashuri multimilioner u hodh nga kati i 27 i pallatit/ Aktorja publikon fotot s*ksi me bikini

Me një sërë investigimesh City News Albania ka depërtuar tek qytetarët , duke u bërë zëri i tyre dhe duke i bërë ata njëherësh pjesë të tyre, me shqetësimet dhe problemet që ata denoncojnë.

Ne do të jemi përherë këtu, për tju informuar me saktësi, korrektësi dhe paanshmëri, duke pasur në çdo moment prioritet interesin e lexuesve tanë./

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer”>

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer” style=”color: #32373c;box-shadow: none;”>
CNA | City News Albania

City News Albania

CNA.al” target=”_top” rel=”noopener noreferrer” style=”position: relative;display: inline-block;padding-left: 35px;color: #82878c;box-shadow: none;”>
CNA

 

https://www.facebook.com/citynewsalbania/

LEXO TE PLOTE