Connect with Us

Foto lajm/ Murrizi me kolegët në majë të Korabit për të sfiduar listat e mbyllura

Foto Dite

Foto lajm/ Murrizi me kolegët në majë të Korabit për të sfiduar listat e mbyllura

Publikuar

-

/
Fotolajm/ Murrizi me kolegët në majë të Korabit për të sfiduar listat e mbyllura

Deputetët e opozitës parlamentare, kanë zgjedhur malin e Korabit për të kaluar fundjavën.

Bëhet fjalë, jo për grupimin e atyre që u bënë lajm për dakordësinë e votës pro për marrëveshjen e 5 qershorit, por për ata që konsideruan arritje të opozitës parlamentare dakordësinë e Kryeministrit Rama për hapjen e listave për deputet.

Deputetët Ylli Shehu, Myslim Murrizi, Halit Valteri, Halil Jakimi, Korab Lita, Alban Zeneli e  Arlind Çarçani kapën “majën” e Korabit për të treguar këmishën e forcës përballë politikës së vjetër. /CNA.al

LEXO EDHE:  Opozita në protestë/ Kryemadhi zbulon planin e Ramës

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

1 Koment

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Fotolajm/ Fëmijët shtyjnë furgonin e shkollës

Publikuar

-

Nga

Disa fëmijë me çanta në shpinë, janë fotografuar duke shtyrë një furgon buzë rrugës, në Barbullush të Shkodrës.

Mesa duket furgoni që ata po shtyjnë është pikërisht mjeti me të cilin ata udhëtojnë drejt shkollës.Pranë tyre ndodhet edhe një grua, por që nuk dihet nëse është prind i ndonjërit prej fëmijëve apo mësuesja e tyre.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Fotolajm/ “Cannabis Store” në Itali

Publikuar

-

Nga

“Cannabis Store Amsterdam” është një dyqan-kafe, me produkte me bazë kanabisi, dhe ndodhet në Firence të Italisë dhe jo vetëm.Ky është një rrjet dyqanesh, “tabacco”, të cilin mund ta gjesh edhe në disa qytetet të tjera të Italisë.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto/ Ramën e zë gjumi në parlament?

Publikuar

-

Nga

Pas një ndërprerje prej disa minutash, Kuvendi ka rifilluar debatet për pr.ligjin për Teatrin Kombëtar.

Tashmë i pranishëm në sallë është edhe kryeministri Rama, prania e të cilit u kërkua me këmbëngulje nga opozita, e cila e akuzon për afera korruptive në lidhje me pr.ligjin në fjalë.

Por, ashtu sikurse shikohet edhe nga fotoja e mëposhtme, Rama ka shfaqur një moment përgjumje gjatë seancës.

LEXO EDHE:  Kryemadhi: Platforma e opozitës zgjidh krizën, Edi Rama nuk do dialog

LEXO EDHE:  Opozita në protestë/ Kryemadhi zbulon planin e RamësNë foton e mëposhtme, Rama duket se i ka mbyllur sytë për një moment gjatë seancës plenare. Nuk dihet nëse axhenda tepër e ngarkuar e ka lodhur së tepërmi kryeministrin, dhe ka  bërë një “sy gjumë” në parlament, apo ndonjë gjë shumë interesante në telefonin e tij i ka tërhequr vëmendjen.

Për më tepër shikoni foton e mëposhtme:

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: