Connect with Us

“Zhduket” Adolfo Sormani, ja kush do ta drejtojë Partizanin në derbin e sotëm

Sport

“Zhduket” Adolfo Sormani, ja kush do ta drejtojë Partizanin në derbin e sotëm

Publikuar

-

Infektimi i 5 lojtarëve të Partizanit me koronavirus në 48 orët e fundit e ka detyruar trajnerin e Partizanit Adolfo Sormani të mos ulet sot në pankinë për të drejtuar të kuqtë në derbin kundër Tiranës.

Mësohet se frika prej përhapjes së COVID-19 në kampin e kuq e ka shtyrë teknikun italian t’i besojë administrimin e ndeshjes zv/trajnerit Renaldo Kalari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Derbi i frikës/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Partizani dhe Tirana

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 20:45 derbi i frikës mes Partizani dhe Tiranës. Një përballje ndryshe nga ato që jemi mësuar të shikojmë zakonisht. Pa tifozë dhe me një situatë aspak komode, për shkak të infektimit të 5 lojtarëve të Partizanit me Koronavirus. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet që do të zbresin në fushë në këtë përballje.

Vlen të theksohet se Partizani është hedhur i gjithi në sulm, këtë gjë e tregon edhe formacioni me 3 sulmues, ndërkohë që në krahun tjetër, Egbo i beson formacionit fitues me rikthimin e Dokës dhe Bathës.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Telushi, Trashi, Melo, Broja, Braun, Solomon, Bardhi. Trajner: R.Kalari

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Celhaka, Batha, Torasa, Kobina, Kale, Ngo. Trajner: E.Egbo

GJYQTAR: E.Hamiti

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Triumf në frymën e fundit, Malçi bën heroi dhe i dhuron 3 pikë Bylisit ndaj Flamurtarit

Publikuar

-

Nga

Ndeshje dramatike, Bylisi ka triumfuar në sekondat e fundit ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-3. Frosald Malçi ishte heroi i ballshiotëve, që realizoi dopietë duke i siguruar 3 pikë të arta skuadrës së Dovedan, përballë vlonjatëve që bënë një paraqitje tepër dinjitoze.

FT| FLAMURTARI-BYLIS 2-3
Hoxhaj 36’/ 32′ Malçi, Hidi 63′ (p)

KOMENTI LIVE:

90’+ 7 Dramë në Vlorë! Bylis merr fitoren në frymën e fundit ndaj Flamurtarit. Pas një goditje dënimi, Malçi godet fort brenda zonës së Flamurtarit dhe vulos fundin e takimit. Miqtë në delir. 

 

77′ GOOOL! FLAMURTARI-BYLIS 2-2!! Ribaj nuk gabon para Hidit. Rihapet sërish sfida!!!

 

63′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 1-2!!! Isli Hidi mposht homologun Moçka duke kthyer në gol penalltinë e fituar!

61′ Penallti për Bylisin. Arbitri akordon 11-m. Qarri ndërhyn ndaj Peçit, por vlonjatët kontestojnë gjyqtarin. 

 

36′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 1-1!!!! Vlonjatët kthejnë “reston”! Hidi godet topin, por rikuperohet në mesfushë nga njëri prej lojtarëve të Flamurtarit! Ardit Hoxhaj përditon dhe barazon ndeshjen.

32′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 0-1. Malçi depërton lehtësisht brenda zonës së vlonjatëve, godet fort dhe nuk i jap asnjë mundësi Moçkës.

 

FORMACIONET ZYRTARE: 

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Aliaj, Vrapi, Rrapaj, Lucas Ramos, Haruni, Ribaj. Trajner: Marcelo Troisi

BYLISI: Hidi, Ntephe, Shkalla, Janku, Peposhi, Ujka, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mozzone, Malçi. Trajner: Veljko Dovedan

Gjyqtarë : Blerim Ziri, Erind Burgu, Uran Korra, Roxhers Muska.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Transferimi i Valon Berishës, nuk do ta besoni sa ka paguar klubi francez për shërbimet e mesfushorit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i përfaqësuese së Kosovës, Valon Berisha ka qenë lajm gjatë këtyre dy ditëve të fundit, pas transferimit të tij nga Lazio tek Reims, raporton CNA.al.

Klubi francez që garon në League One, ka paguar 5 milion euro tek ekipi i Lazios, për të marrë shërbimet e mesfushorit kosovarë.

Klubi i Lazios, 2 vite më parë e kishte transferuar Valon Berishën nga ekipi austriak Red Bull Salzburg, për 7.6 milion euro, 2.6 milionë më shumë se sa e ka shitur tani tek Reims. Valoni bashkohet tani me shokun e tij të përfaqësueses, Arbër Zeneli i cili mendohet se kishte rol në afrimin e Valonit tek ekipi francez./CNA.al

LEXO TE PLOTE