Connect with Us

Zhbllokohet sfida, Partizani kalon në avantazh

Sport

Zhbllokohet sfida, Partizani kalon në avantazh

Publikuar

-

LIVE: PARTIZANI – TIRANA 1-0

Melo 76′

Goli:

76′ GOOOOOL PARTIZANI 1-0/ Zhbllokohet sfida! “Demat e Kuq” kalojnë në avantazh. Melon gjen rrugën e rrjetës pas asistit fantastik të Bardhit. Në festë të kuqtë! 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në derbin Partizani-Tirana

Publikuar

-

Nga

Po luhet në këto momente në “Air Albania” derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana.

Aktualisht është mbyllur pjesa e parë me rezultatin 0-0.

Të dyja ekipet kane qene kerkuese, por pa mundur të gjejnë dot golin…

LEXO TE PLOTE

Sport

“Zhduket” Adolfo Sormani, ja kush do ta drejtojë Partizanin në derbin e sotëm

Publikuar

-

Nga

Infektimi i 5 lojtarëve të Partizanit me koronavirus në 48 orët e fundit e ka detyruar trajnerin e Partizanit Adolfo Sormani të mos ulet sot në pankinë për të drejtuar të kuqtë në derbin kundër Tiranës.

Mësohet se frika prej përhapjes së COVID-19 në kampin e kuq e ka shtyrë teknikun italian t’i besojë administrimin e ndeshjes zv/trajnerit Renaldo Kalari.

LEXO TE PLOTE

Sport

Derbi i frikës/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Partizani dhe Tirana

Publikuar

-

Nga

Do të startojë në orën 20:45 derbi i frikës mes Partizani dhe Tiranës. Një përballje ndryshe nga ato që jemi mësuar të shikojmë zakonisht. Pa tifozë dhe me një situatë aspak komode, për shkak të infektimit të 5 lojtarëve të Partizanit me Koronavirus. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet që do të zbresin në fushë në këtë përballje.

Vlen të theksohet se Partizani është hedhur i gjithi në sulm, këtë gjë e tregon edhe formacioni me 3 sulmues, ndërkohë që në krahun tjetër, Egbo i beson formacionit fitues me rikthimin e Dokës dhe Bathës.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Telushi, Trashi, Melo, Broja, Braun, Solomon, Bardhi. Trajner: R.Kalari

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Celhaka, Batha, Torasa, Kobina, Kale, Ngo. Trajner: E.Egbo

GJYQTAR: E.Hamiti

LEXO TE PLOTE