Connect with Us

VIDEO/ Olsi Rama dokumenton me telefon tifozët e Tiranës, festa me sharje pas golit të barazimit

Sport

VIDEO/ Olsi Rama dokumenton me telefon tifozët e Tiranës, festa me sharje pas golit të barazimit

Publikuar

-

Partizani dhe Tirana kanë ndarë një pikë në derbin e zhvilluar gjatë mbrëmjes së sotme. Me shumë dramë është mbyllur kjo ndeshje, teksa Kordeiro shënoi të parin në minutën e 76.

Kur pritej që gjithçka të mbyllej me fitoren e të kuqve ishte Ernest Muçi që shënoi në minutën e fundit, vetëm pak pas aktivizimit, duke sjellë edhe festën e bardhebluve.

Pas këtij realizimi do të shpërthenin në festë me të shara edhe disa tifozë të Tiranës që ishin të pranishëm në shkallët e stadiumit. Olsi Rama ka marrë menjëherë telefonin për ta dokumentuar me video pamjen, për t’u ankuar rreth pjesëmarrjes së këtyre personave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Egbo: Nuk presim të na dhurojnë pikë, ja pse nuk e kam futur Muçin më përpara

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo, foli pas barazimit në sekondat e fundit në derbin ndaj Tiranës. Në prononcimin e tij për “Gol pas Goli”, tekniku i skuadrës bardheblu u shpreh:

NDESHJA- Është spritni i fundit. Të gjithë skuadrat janë në ankth. Derbi dihet që nuk është një ndeshje e thjeshtë. Ishte një ndeshje që do shumë motivim dhe karikim. Në vinim nga humbja me Kukësin dhe humbja me Bylisin në Kupë që ka ndikuar në vetëbesimin e lojtarë. Duhet të jemi të kënaqur shyqyr zotit që barazuam në fund.

Ndërrimi nuk bëhet thjesht për t’u bërë. Ne shikojmë vendosjen e ekipit dhe gjendjen e lojtarëve. Hoqëm lojtarë krahun dhe futëm 2 sulmuesë. Muçi bëri atë që i kërkuam, të rinte afër Ngosë.

Ne kemi ndeshje në Kupë, pastaj do fillojmë të mendojmë për ndeshjet e kampionatët. Nuk presim që të na dhurojnë pikët, ose të presim nga ekipet e tjera. Është në dorën tonë titulli. Do të futemi në fushë për t’i marrë ndeshjet një nga një. Në fund të kampionatit do t’i bëjmë llogaritë.

A ËSHTË SKUADRA E BASHKUAR? Është e bashkuar, ne arritëm që në momentin e fundit të merrnim barazim. Të gjithë kanë qenë të bashkuar sot për të ndihmuar ekipin për të marrë këtë barazim sot që na takon.  Mbas ndeshjes me Kukësin, çunat na kanë dhënë besim që mund t’ia dalim. Duke qenë të bashkuar, ndihmojmë njëri tjetrin dhe do arrijmë objektivin që na takon. Atë bëmë dhe sot. Të bashkëpunojmë të gjithë brenda dhe jashtë fushe. I falenderoj çunat të gjithë.

STATISTIKAT E ERNEST MUÇIT- Nuk ka qenë në formën e duhur më përpara. Po vjen në formë tani. E kemi çuar edhe te U-19 dhe Tirana B për të arritur formën e duhur.

LEXO TE PLOTE

Sport

Renditja e re/ Partizani rihap kampionatin, distanca me Kukësin mund të shkojë 4 pikë

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2, kur talenti Ernest Muçi barazoi shifrat.

Një barazim si fitore për bardheblutë. Partizani zhvilloi një ndeshje të madhe dhe u futi drithërimat bardhebluve me golin e Melos, por Tirana ia doli të shënonte një gol në minutën e dytë shtesë me Muçin, që mund të jetë edhe goli i titullit.

Barazimi për të kuqtë nuk vlen edhe aq shumë, ndërkohë për Tiranën, për mënyrën se si erdhi, mund të konsiderohet edhe si fitore.

Tashmë distanca me Kukësin është 7 pikë, por verilindorët luajnë nesër dhe nëse fitojnë do shkonte në 4 pikë…

LEXO TE PLOTE

Sport

Tirana shpëton në fund, por rihapet kampionati

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur 1-1 ndeshja derbi mes Partizanit dhe Tiranës, zhvilluar në 20:45 në Air Albania. Të kuqtë kanë shënuar të parët me Melon në të 76 minutë, ndërsa vetëm në sekondat e fundit Ernest Muçi ka shpëtuar fytyrën e bardhebluve, duke mbajtur të tijtë te rezultatet positive, duke mos lejuar që ndjekësit të afrohen më shumë.

Ndeshja ka qenë e fortë në mesfushë dhe me raste të shumta, ndërsa Partizani kishte një ekip të cunguar edhe prej lojtarëve të karantinuar pas testimit pozitiv me Covid-19. Tirana merr një pikë me vlerë dhe pret nesër rezultatin e rivalëve të Kukësit. Partizani zhvilloi për 90 minuta një ndeshje karakteri.

LEXO TE PLOTE