Connect with Us

Video/ Gol “alla Nejmar”, futbollisti shqiptar nominohet për…

Sport

Video/ Gol “alla Nejmar”, futbollisti shqiptar nominohet për…

Publikuar

-

Benxhamin Kololli është kthyer në “robot” pas ndalesës për shkak të pandemisë. Sulmuesit të Kosovës mesa duket i është dashur dashur kjo ndalesë e gjatë, pasi në kthim ai vazhdon e vazhdon të shënojë. 28-vjeçari ka mundur të shënojë plot 5 gola dhe të dhurojë dy asiste në gjashtë ndeshjet e fundit të Zyrihut, duke qenë padyshim lojtari më i mirë i klubit helvet gjatë dy muajve të fundit.

Në fund të muajit të shkuar në një ndeshje ndaj St Galen Kololli shënoi një nga golat më të bukur të karrierës, kur arriti të driblojë çdo kundërshtar që i doli para dhe finalizoi në mënyrë perfekte përballë portierit. Pikërisht ky gol është cilësuar si një nga më të bukurit e muajit qershor dhe organizatorët kanë vendosur ta nominojnë në garën për të zgjedhur golin më spektakolar.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

VIDEO/ Ish-futbollisti i Barcelonës i papërmbajtshëm, vrapimi 70 metra që i shtangu të gjithë

Publikuar

-

Nga

Wolverhampton u eliminua nga Europa League mbrëmjen e djeshme pas humbjes minimale kundër Sevillas në çerekfinale. Ndeshjen e vendosi një gol i shënuar nga Ocampos dy minuta nga fundi i kohë së rregullt.

Një nga episodet më të veçanta të duelit ishte padyshim në vrapim spektakolar i Adama Traore, i cili hipnotizoi mbrojtjen spanjolle me një vrapim prej 70 metrash dhe u pengua në zonë nga Diego Carlos.Arbitri dha penallti, teksa nga pika e bardhë Raul Jimenez nuk do të arrinte që të shënonte. Traore është një emër i njohur në arenën europiane, teksa skuadrat e mëdha prej javësh janë në ndjekje të tij.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kampionët e Tiranës nuk ndalen, konfirmojnë goditjen e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Filip Najdovski është zyrtarisht futbollist i Tiranës. Së fundmi ka qenë klubi që nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, ka konfirmuar afrimin e mesfushorit me tipare sulmuese, i cili është bashkuar me skuadrën në Pogradec, ku po zhvillon fazën përgatitore. Vlen të theksohet fakti se 27-vjeçari, ka menaxher, ish-sulmuesin e Flamurtarit, Aleksandër Bajevskin, i cili mundësoi kalimin e tij në Kategorinë Superiore, te kampionët në fuqi.

Kujtojmë që Najdovski, sezonin e fundit ishte pjesë e kampionëve të Vardarit, ku ishte një nga lojtarët më të spikatur në këtë skuadër. Futbollisti vite më parë ka qenë edhe pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.  Më herët në skuadër bardheblu janë afruar edhe sulmuesi Avdijaj si dhe mbrojtësi Toshevski.

NJOFTIMI I KLUBIT:Filip Najdovski vishet bardheblu! Klubi I Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Filip Najdovski. Mesfushori me tipare sulmuesi ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhebluve për sezonin e ri. 27 vjecari i është bashkuar sot skuadrës në Pogradec ku po zhvillohet faza përgatitore. I urojmë suksese me fanellën e re.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Kukësi bëhet i frikshëm, zyrtarizon edhe “ushtar” Telushin

Publikuar

-

Nga

Bruno Telushi është zyrtarisht lojtar i Kukësit. Mesfushori vlonjat, ka firmosur kontratë 2-vjeçare  me skuadrën verilindore dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Skënder Gega, me të cilin u shpallën kampion para 2 sezonesh me Partizanin.

Menjëherë pasi hodhi firmën nën kontratë 29-vjeçari, nuk ka humbur kohë dhe është nisur drejt Tropojës ku do të bashkohet me ekipin për të nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Slavia Sofias. Lajm i është konfirmuar edhe nga klubi i Kukësit, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. 

LEXO TE PLOTE