Connect with Us

Tirana shpëton në fund, por rihapet kampionati

Sport

Tirana shpëton në fund, por rihapet kampionati

Publikuar

-

Është mbyllur 1-1 ndeshja derbi mes Partizanit dhe Tiranës, zhvilluar në 20:45 në Air Albania. Të kuqtë kanë shënuar të parët me Melon në të 76 minutë, ndërsa vetëm në sekondat e fundit Ernest Muçi ka shpëtuar fytyrën e bardhebluve, duke mbajtur të tijtë te rezultatet positive, duke mos lejuar që ndjekësit të afrohen më shumë.

Ndeshja ka qenë e fortë në mesfushë dhe me raste të shumta, ndërsa Partizani kishte një ekip të cunguar edhe prej lojtarëve të karantinuar pas testimit pozitiv me Covid-19. Tirana merr një pikë me vlerë dhe pret nesër rezultatin e rivalëve të Kukësit. Partizani zhvilloi për 90 minuta një ndeshje karakteri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Formacionet zyrtare të Kalajari-Milan/ Trajnerët befasojnë me titullarët

Publikuar

-

Nga

Edhe pse me 8 mungesa, Milani i Stefano Piolit, do të kërkojë të triumfojë në sfidën e mbrëmjes së sotme në transfertë ndaj Kaljarit, për të kryesuar i vetëm me diferencë +3 nga ndjekësit e Interit.

Kuqezinjtë do të kenë përballë skuadrën e Antonio Di Françeskos, që po përjeton një krizë të thellë rezultatesh me 4 humbje në 5 ndeshjet e fundit, duke u pozicionuar në vendin e 17-të.

Leao, Selemekers, Benaser, Teo Hernandez, Çalhanoglu, Rebiç, janë 6 mungesat më të rëndësishme për kryesuesit e kampionatit, duke shtuar këtu edhe Kruniç dhe Gabia, që janë zgjedhje dytësore. Ndërkohë lajm pozitiv është fakti se nga minuta e parë, do të luajë Zllatan Ibrahimoviç, i cili do të jetë një pikë referimi në sulm, për të udhëhequr skuadrën drejt suksesit.

KALJARI – MILAN

FORMACIONET ZYRTARE:

Cagliari (4-3-2-1): Cragno; Zappa, Ceppitelli, Godin, Lykogiannis; Marin, Nainggolan, Duncan; Pereiro, Joao Pedro; Simeone

Milan (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Dalot; Kessie, Tonali; Castillejo, Brahim Diaz, Hauge; Ibrahimovic

LEXO TE PLOTE

Sport

Video/ Goli në minutat e fundit, ish-sulmuesi i Partizanit dhe Skënderbeut bën heroin në… Rumani

Publikuar

-

Nga

Realdo Fili ka bërë heroin, në ndeshjen e sotme ndaj Poli Iasit, ku me golin e tij në minutat e fundit, i dhuroi triumfin 0-1 Botoshanit në transfertë.

Futbollisti fierak, u aktivizua në minutën e 80-të të sfidës, teksa vetëm 9 minuta i mjaftuan për të gjetur rrugën e rrjetës. Ky ishte goli i dytë në kampionat për ish-futbollistin e Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit.

Pavarësisht se minutat kanë qenë me pikatore këtë sezon, sulmuesi i talentuar është përpjekur të japë gjithmonë maksimumin, kur trajneri e ka aktivizuar. Kujtojmë që te skuadra e Botoshanit, aktivizohet edhe mesfushorit tjetër shqiptar, Papa, i cili ishte titullar në këtë takim.

 

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

ZYRTARE/ Futbollisti shqiptar firmos kontratë të re me klubin e Premier Ligës

Publikuar

-

Nga

Shqiptari i Kosovës, Meritan Shabani ka firmosur një kontratë të re me skuadrën e Volvesit në Angli.

Trekuartisti 21-vjeçar ka nënshkruar deri në vitin 2023. Shabani ka qenë pjesë e skuadrës së dytë të Bajernit të Mynihut dhe u transferua në verën e vitit 2019 tek Volvesi.

Ai aktivizohet tek skuadra e U-23 dhe ndeshjen e fundit ndaj Uest Bromuiç Albion në Premier Ligë, trajneri Nunjo Espirito Santo e uli në stol. Lajmin e rinovimit të Shabanit e ka bërë publike vetë klubi anglez me anë të një komunikate.

 

 

LEXO TE PLOTE