LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Renditja e re/ Partizani rihap kampionatin, distanca me Kukësin mund të shkojë 4 pikë

10 Korrik 2020, 21:01, Sport CNA
Renditja e re/ Partizani rihap kampionatin, distanca me Kukësin mund

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2, kur talenti Ernest Muçi barazoi shifrat.

Një barazim si fitore për bardheblutë. Partizani zhvilloi një ndeshje të madhe dhe u futi drithërimat bardhebluve me golin e Melos, por Tirana ia doli të shënonte një gol në minutën e dytë shtesë me Muçin, që mund të jetë edhe goli i titullit.

Barazimi për të kuqtë nuk vlen edhe aq shumë, ndërkohë për Tiranën, për mënyrën se si erdhi, mund të konsiderohet edhe si fitore.

Tashmë distanca me Kukësin është 7 pikë, por verilindorët luajnë nesër dhe nëse fitojnë do shkonte në 4 pikë…