Connect with Us

Renditja e re/ Partizani rihap kampionatin, distanca me Kukësin mund të shkojë 4 pikë

Sport

Renditja e re/ Partizani rihap kampionatin, distanca me Kukësin mund të shkojë 4 pikë

Publikuar

-

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i frikës mes Partizanit dhe Tiranës. Festë në frymën e fundit për bardheblutë e Emanuel Egbosë të cilët ishin duke u mposhtur me rezultatin 1-0 deri në minutën 90+2, kur talenti Ernest Muçi barazoi shifrat.

Një barazim si fitore për bardheblutë. Partizani zhvilloi një ndeshje të madhe dhe u futi drithërimat bardhebluve me golin e Melos, por Tirana ia doli të shënonte një gol në minutën e dytë shtesë me Muçin, që mund të jetë edhe goli i titullit.

Barazimi për të kuqtë nuk vlen edhe aq shumë, ndërkohë për Tiranën, për mënyrën se si erdhi, mund të konsiderohet edhe si fitore.

Tashmë distanca me Kukësin është 7 pikë, por verilindorët luajnë nesër dhe nëse fitojnë do shkonte në 4 pikë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Tirana shpëton në fund, por rihapet kampionati

Publikuar

-

Nga

Është mbyllur 1-1 ndeshja derbi mes Partizanit dhe Tiranës, zhvilluar në 20:45 në Air Albania. Të kuqtë kanë shënuar të parët me Melon në të 76 minutë, ndërsa vetëm në sekondat e fundit Ernest Muçi ka shpëtuar fytyrën e bardhebluve, duke mbajtur të tijtë te rezultatet positive, duke mos lejuar që ndjekësit të afrohen më shumë.

Ndeshja ka qenë e fortë në mesfushë dhe me raste të shumta, ndërsa Partizani kishte një ekip të cunguar edhe prej lojtarëve të karantinuar pas testimit pozitiv me Covid-19. Tirana merr një pikë me vlerë dhe pret nesër rezultatin e rivalëve të Kukësit. Partizani zhvilloi për 90 minuta një ndeshje karakteri.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zhbllokohet sfida, Partizani kalon në avantazh

Publikuar

-

Nga

LIVE: PARTIZANI – TIRANA 1-0

Melo 76′

Goli:

76′ GOOOOOL PARTIZANI 1-0/ Zhbllokohet sfida! “Demat e Kuq” kalojnë në avantazh. Melon gjen rrugën e rrjetës pas asistit fantastik të Bardhit. Në festë të kuqtë! 

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllet pjesa e parë, ja ç’po ndodh në derbin Partizani-Tirana

Publikuar

-

Nga

Po luhet në këto momente në “Air Albania” derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana.

Aktualisht është mbyllur pjesa e parë me rezultatin 0-0.

Të dyja ekipet kane qene kerkuese, por pa mundur të gjejnë dot golin…

LEXO TE PLOTE