Connect with Us

VIDEO/ Triumf në frymën e fundit, Malçi bën heroi dhe i dhuron 3 pikë Bylisit ndaj Flamurtarit

Sport

VIDEO/ Triumf në frymën e fundit, Malçi bën heroi dhe i dhuron 3 pikë Bylisit ndaj Flamurtarit

Publikuar

-

Ndeshje dramatike, Bylisi ka triumfuar në sekondat e fundit ndaj Flamurtarit me rezultatin 2-3. Frosald Malçi ishte heroi i ballshiotëve, që realizoi dopietë duke i siguruar 3 pikë të arta skuadrës së Dovedan, përballë vlonjatëve që bënë një paraqitje tepër dinjitoze.

FT| FLAMURTARI-BYLIS 2-3
Hoxhaj 36’/ 32′ Malçi, Hidi 63′ (p)

KOMENTI LIVE:

90’+ 7 Dramë në Vlorë! Bylis merr fitoren në frymën e fundit ndaj Flamurtarit. Pas një goditje dënimi, Malçi godet fort brenda zonës së Flamurtarit dhe vulos fundin e takimit. Miqtë në delir. 

 

77′ GOOOL! FLAMURTARI-BYLIS 2-2!! Ribaj nuk gabon para Hidit. Rihapet sërish sfida!!!

 

63′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 1-2!!! Isli Hidi mposht homologun Moçka duke kthyer në gol penalltinë e fituar!

61′ Penallti për Bylisin. Arbitri akordon 11-m. Qarri ndërhyn ndaj Peçit, por vlonjatët kontestojnë gjyqtarin. 

 

36′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 1-1!!!! Vlonjatët kthejnë “reston”! Hidi godet topin, por rikuperohet në mesfushë nga njëri prej lojtarëve të Flamurtarit! Ardit Hoxhaj përditon dhe barazon ndeshjen.

32′ GOOOOL! Flamurtari-Bylis 0-1. Malçi depërton lehtësisht brenda zonës së vlonjatëve, godet fort dhe nuk i jap asnjë mundësi Moçkës.

 

FORMACIONET ZYRTARE: 

FLAMURTARI: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Aliaj, Vrapi, Rrapaj, Lucas Ramos, Haruni, Ribaj. Trajner: Marcelo Troisi

BYLISI: Hidi, Ntephe, Shkalla, Janku, Peposhi, Ujka, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mozzone, Malçi. Trajner: Veljko Dovedan

Gjyqtarë : Blerim Ziri, Erind Burgu, Uran Korra, Roxhers Muska.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Transferimi i Valon Berishës, nuk do ta besoni sa ka paguar klubi francez për shërbimet e mesfushorit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i përfaqësuese së Kosovës, Valon Berisha ka qenë lajm gjatë këtyre dy ditëve të fundit, pas transferimit të tij nga Lazio tek Reims, raporton CNA.al.

Klubi francez që garon në League One, ka paguar 5 milion euro tek ekipi i Lazios, për të marrë shërbimet e mesfushorit kosovarë.

Klubi i Lazios, 2 vite më parë e kishte transferuar Valon Berishën nga ekipi austriak Red Bull Salzburg, për 7.6 milion euro, 2.6 milionë më shumë se sa e ka shitur tani tek Reims. Valoni bashkohet tani me shokun e tij të përfaqësueses, Arbër Zeneli i cili mendohet se kishte rol në afrimin e Valonit tek ekipi francez./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Ky nuk është Milani im”, shpërthen keq Ibrahimoviç

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Milanit Zlatan Ibrahimoviç insiston se ai nuk luan për kontratë dhe pretendon se gjithçka ka ndryshuar në klub. Në një intervistë për “SportMediaset” suedezi u shpreh: “Ky nuk është Milani im, gjithçka tani ka ndryshuar dhe është ndryshe.

Objektivat nuk janë më të njëjtat, që kanë qenë dikur. Unë dua ta shoh ekipin të luftoj për skudeton dhe Ligën e Kampionëve. Unë e dashuroj të luaj, por unë nuk luaj për kontratë. Unë luaj për atë arritur objektivat që më stimulojnë mua. Nuk e di nëse do qëndroj vitin tjetër.

Ibrahimoviç pranoi se nuk e di nëse Gazidis do i ofrojë një kontratë të re. “Askush nuk më ka telefonuar deri tani, nuk e di a do të qëndroj”.

LEXO TE PLOTE

Sport

E BUJSHME/ Arrihet akordi, ja cilën kombëtare do të drejtojë Xhani De Biazi

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi duket se më në fund është realisht pranë pankinës së një kombëtaraje. Ndonëse nuk është një nga emrat më të medhenj në Europë, duket se De Biazi ka rënë parimisht dakord për të nënshkruar pasi bisidimet janë konfirmuar nga drejtuesit e federatës së Azerbajxhanit, vendi që e ka kontaktuar.

zerbajxhani ndër vite ka kontaktuar vazhdimisht me trajnerë të njohur dhe për shumë kohë në pankinë e kësaj kombëtareje ka qëndruar një emër me famë si Berti Vogts. Bisedimet me De Biazin duket se kanë shkuar mirë për momentin siç konfirmohet nga vetë Federata e Azerbajxhanit. Sot në mëngjes, trajneri ka folur me videokonferencë me drejtuesit e federatës, duke diskutuar projektin të cilin duan t’i besojnë.

“Duke pasur parasysh situatën që ka lidhje me pandeminë e COVID-19, pritet të nënshkruhet një akord me Xhani De Biazin, i cili do të emërohet kryetrajner i kombëtares nëse do të pranoëj kushtet që i kemi vendosur. Negociatat për të përcaktuar kushtet e mëtejshme të akordit do të vazhdojnë nëse arrihet maxhoranca në Komitetin Ekzekutiv për emërimin e tij. Zëvendësi do të jetë Arif Asadov”, shkruhej në njoftimin zyrtar të Federatës Azere që i hap rrugë firmës së mundshme të teknikut i cili drejtoi Shqipërinë në Euro 2016. /

LEXO TE PLOTE