Connect with Us

Europa League/ Short i vështirë për Interin. Buzëqesh Junajtid, ja të gjitha ndeshjet dhe datat

Sport

Europa League/ Short i vështirë për Interin. Buzëqesh Junajtid, ja të gjitha ndeshjet dhe datat

Publikuar

-

Pas shortit të Ligës së Kampionëve, në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Europa Ligës.

Janë përcaktuar disa çifte interesante, siç është ajo mes fituesit të Getafe-Inter përballë fituesit të çiftit Leverkusen-Reinxhërs.

Short disi i lehtë për Junajtid, i cili nëse kalon LASK, në fazën çerekfinale përballet me fituesin e Kopenhagen-Instabul Bashaksehir.

Raundi i 1/8-ve do të luhet më 5 dhe 6 gusht. Çerekfinalja më 10 dhe 11 gusht, gjysmëfinalet më 16 dhe 17 gusht dhe finalja e madhe në Këln më 21 gusht.

Faza çerekfinale:

C1: Fituesi i Shaktor Donjetsk-Volfsburg VS Fituesi i Bazel-Aintraht.

C2: Fituesi i Junajtid-LASK VS Fituesi i Kopenhagen-Istanbul Bashaksehir

C3: Fituesi i Getafe-Inter VS Fituesi i Leverkusen-Reinxhërs

C4: Fituesi i Roma-Sevija VS Fituesi i Uolves-Olimpiakos

Faza gjysmëfinale:

C2-C4

C1-C3

Ndeshjet e para të dueleve të raundit të 1/8
Shakhtar Donjetsk-Volfsburg (2-1)
Bajer Leverkusen-Reinxhërs (3-1)
Uolves-Olimpiakos (1-1)
Mançester Junajtid-LASK (5-0)
Bazel – AintrahtFrankfurt (3-0)
Kopenhagen-Istanbul Basakshehir (0-1)
Getafe-Inter (ndeshje teke)
Roma-Sevija (ndeshje teke)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kampionët e Tiranës nuk ndalen, konfirmojnë goditjen e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Filip Najdovski është zyrtarisht futbollist i Tiranës. Së fundmi ka qenë klubi që nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, ka konfirmuar afrimin e mesfushorit me tipare sulmuese, i cili është bashkuar me skuadrën në Pogradec, ku po zhvillon fazën përgatitore. Vlen të theksohet fakti se 27-vjeçari, ka menaxher, ish-sulmuesin e Flamurtarit, Aleksandër Bajevskin, i cili mundësoi kalimin e tij në Kategorinë Superiore, te kampionët në fuqi.

Kujtojmë që Najdovski, sezonin e fundit ishte pjesë e kampionëve të Vardarit, ku ishte një nga lojtarët më të spikatur në këtë skuadër. Futbollisti vite më parë ka qenë edhe pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut.  Më herët në skuadër bardheblu janë afruar edhe sulmuesi Avdijaj si dhe mbrojtësi Toshevski.

NJOFTIMI I KLUBIT:Filip Najdovski vishet bardheblu! Klubi I Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Filip Najdovski. Mesfushori me tipare sulmuesi ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhebluve për sezonin e ri. 27 vjecari i është bashkuar sot skuadrës në Pogradec ku po zhvillohet faza përgatitore. I urojmë suksese me fanellën e re.

 

LEXO TE PLOTE

Sport

Kukësi bëhet i frikshëm, zyrtarizon edhe “ushtar” Telushin

Publikuar

-

Nga

Bruno Telushi është zyrtarisht lojtar i Kukësit. Mesfushori vlonjat, ka firmosur kontratë 2-vjeçare  me skuadrën verilindore dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Skënder Gega, me të cilin u shpallën kampion para 2 sezonesh me Partizanin.

Menjëherë pasi hodhi firmën nën kontratë 29-vjeçari, nuk ka humbur kohë dhe është nisur drejt Tropojës ku do të bashkohet me ekipin për të nisur përgatitjet për ndeshjen ndaj Slavia Sofias. Lajm i është konfirmuar edhe nga klubi i Kukësit, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. 

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me AEK-un

Publikuar

-

Nga

Mario Mitaj, është ky djaloshi i talentuar nga Vermoshi që shihet me një të ardhme të madhe përpara. Sulmuesi i formuar në akademinë e AEK ka refuzuar tre herë ftesën e Greqisë për t’u mos bashkuar kësaj Kombëtare, pasi vendosi me zemër për Shqipërinë.

Me mbërritjen tek grupmoshat e kuqezinjëve nisi menjëherë që të lërë gjurmë me golat e tij, duke treguar se jo më kot e ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit te AEK U-16. Por ambienti në Greqi u bë i vështirë dhe presionet e shumta po ndikonin keqazi në hapat e parë të karrierës së Mitaj, duke provuar një aventurë tërëissht të re në një akademi në Spanjë, te Huesca.Gjithsesi së fundmi kemi zhvillime të reja dhe Greqia e ka pranuar se nuk mund ta ketë në gjirin e saj këtë lojtar. Vetëm pak minuta më parë është zyrtarizuar se Mitaj ka firmosur kontratën e parë profesioniste në karrierë, për të qenë pjesë e AEK deri në vitin 2023.

LEXO TE PLOTE