Connect with Us

Egbo: Nuk presim të na dhurojnë pikë, ja pse nuk e kam futur Muçin më përpara

Sport

Egbo: Nuk presim të na dhurojnë pikë, ja pse nuk e kam futur Muçin më përpara

Publikuar

-

Trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo, foli pas barazimit në sekondat e fundit në derbin ndaj Tiranës. Në prononcimin e tij për “Gol pas Goli”, tekniku i skuadrës bardheblu u shpreh:

NDESHJA- Është spritni i fundit. Të gjithë skuadrat janë në ankth. Derbi dihet që nuk është një ndeshje e thjeshtë. Ishte një ndeshje që do shumë motivim dhe karikim. Në vinim nga humbja me Kukësin dhe humbja me Bylisin në Kupë që ka ndikuar në vetëbesimin e lojtarë. Duhet të jemi të kënaqur shyqyr zotit që barazuam në fund.

Ndërrimi nuk bëhet thjesht për t’u bërë. Ne shikojmë vendosjen e ekipit dhe gjendjen e lojtarëve. Hoqëm lojtarë krahun dhe futëm 2 sulmuesë. Muçi bëri atë që i kërkuam, të rinte afër Ngosë.

Ne kemi ndeshje në Kupë, pastaj do fillojmë të mendojmë për ndeshjet e kampionatët. Nuk presim që të na dhurojnë pikët, ose të presim nga ekipet e tjera. Është në dorën tonë titulli. Do të futemi në fushë për t’i marrë ndeshjet një nga një. Në fund të kampionatit do t’i bëjmë llogaritë.

A ËSHTË SKUADRA E BASHKUAR? Është e bashkuar, ne arritëm që në momentin e fundit të merrnim barazim. Të gjithë kanë qenë të bashkuar sot për të ndihmuar ekipin për të marrë këtë barazim sot që na takon.  Mbas ndeshjes me Kukësin, çunat na kanë dhënë besim që mund t’ia dalim. Duke qenë të bashkuar, ndihmojmë njëri tjetrin dhe do arrijmë objektivin që na takon. Atë bëmë dhe sot. Të bashkëpunojmë të gjithë brenda dhe jashtë fushe. I falenderoj çunat të gjithë.

STATISTIKAT E ERNEST MUÇIT- Nuk ka qenë në formën e duhur më përpara. Po vjen në formë tani. E kemi çuar edhe te U-19 dhe Tirana B për të arritur formën e duhur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ish-futbollisti i Milanit i befason të gjithë, nuk do ta besoni ku do të aktivizohet këtë sezon

Publikuar

-

Nga

Lukas Bilia kalonte nga Lacio te Milani para 3 viteve, kur kuqezinjtë i paguanin lacialëve plot 20 milionë euro për ta lënë të lirë mesfushorin argjentinas. Megjithatë pas përfundimit të sezonit të fundit, Bilja është një lojtar i lirë dhe po kërkon për një ekip të ri për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.Sipas raportimeve të fundit, thuhet se është arritur marrëveshja dhe mesfushori do të luajë në elitën e kampionatit turk për skuadrën e Karagumruk. Mes palëve është mbyllur gjithçka dhe shumë shpejt pritet të vijë zyrtarizimi.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Fantastik Broja, shqiptari spikat në debutim me skuadrën e Viteses

Publikuar

-

Nga

Armando Broja ka debutuar në Holandë duke u aktivizuar vetëm në minutën e 85 përballë RKC Wallwijk. Pak minuta fillimisht për sulmuesin shqiptar, por kjo nuk do të thotë se nuk ka histori brenda për të. Talenti kuqezi e ka nisur menjëherë me “marsh të pestë” te Viteshe, si të ishte duke luajtur ende me fanellën e Chelseat tek të rinjtë. Aspak problem për ambientimin dhe vështirësinë në elitën e Holandës, por duke i impresionuar menjëherë te Viteshe.

Sapo hyri në fushën e lojës, Broja e nis përshëndetjen me kundërshtarët duke bërë disa driblime. Në minutën e 90 të takimit do të kishte një shans të artë teksa sulmuesi shqiptar i la “targën” në krahun e djathtë mbrojtësit të RKC, duke kaluar me suksesin edhe portierin e kundërshtarëve, por duke u ndalur në minutën e fundit për të shtyrë topin në rrjetë.I papërmbajtshëm ishte edhe në minutën e 92 ku sërish do të dilte nga krahu i djathtë për të nxjerrë një top fantastik në zonë që të shënohej goli i dytë, por nuk u realizua nga shoku i tij i skuadrës, pasi sfera shkoi qëndrore të portieri. Në vetëm 5 minuta dhe me 9 prekje të topit, 3/4 në dhënien e pasime dhe 2 driblimeve të dala me sukses në aq të provuara.

LEXO TE PLOTE

Sport

Çfarë po ndodh me Skënderbeun?! Skuadra korçare nuk mposht dot as… Turbinën e Cërrikut

Publikuar

-

Nga

Pas humbjes 4-1 ditën e djeshme ndaj Dritës së Gjilanit, Skënderbeu i Juljan Ahmatajt, zhvilloi ditën e sotme një tjetër përballje miqësore. Kësaj herë korçarët kishin si kundërshtar Turbinën e Cërrikut që militon në Kategorinë e Parë.Bardhekuqtë, nuk shkuan më shumë se barazimi pa gola gola ndaj verdhekuqve të Marçelo Trosit, që këtë sezon kanë objektiva madhore. Të dy trajnerët provuan lojtarë të shumtë në këtë përballje, teksa pavarësisht përpjekjeve, as Skënderbeu dhe as Turbina nuk arriti të gjente dot rrugën e rrjetës.

LEXO TE PLOTE