Connect with Us

Derbi i kryeqytetit, FSHF befason me gjyqtarin e supersfidës

Sport

Derbi i kryeqytetit, FSHF befason me gjyqtarin e supersfidës

Publikuar

-

Sot në orën 20:45 në “Air Albania” do të zhvollohet derbi i fundit i kryeqytetit për këtë sezon. Një ndeshje mjaft delikate për objektivat e skuadrave, por edhe për situatën e infektimit të Partizani, çka e ka tensionuar jo pak situatën para ndeshjes. FSHF ka vendosur dhe ekipin e arbitrave të kësaj sfide. Në tre derbit e mëparshëm kishin arbitruar tre gjyqtarë të ndryshëm dhe kështu do ndodhë edhe në të katërtin.

Nëse Enea Jorgji, Kridens Meta dhe Juxhin Xhaja kanë gjykuar në fazat e shkuara, këtë herë do të jetë një tjetër gjyqtar, që do ketë nderin të vërë drejtësi në ndeshjen më të madhe të futbollit tonë. Eldorjan Hamiti do të jetë gjyqtari kryesor i ndeshjes së sotme, që është cilësuar si më e rëndësishmja e javës dhe si rrjedhojë do të ketë edhe vëmendjen më të madhe nga Federata.

Kjo ndeshje do të gjykohet nga gjashtë gjyqtarë, duke iu shtuar edhe dy vijërojtësit pas portave. Hamiti është gjyqtar i FIFA-s, çka e vendos atë më të mirët e vendit tonë. Ndeshja do të luhet pa tifozë dhe të paktën lezhjani do të evitojë presionin e madh që mund të dhurojë stadiumi “Air Albania” i mbushur me spektatorë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Drita do luajë ndaj Legias në Europa League, dalin përgjigjet e tamponave

Publikuar

-

Nga

Te Drita kanë dalë të gjithë negativë për Koronavirus në prag të ndeshjes me polakët e Legias së Varshavës, pas tamponëve të kryer ditën e djeshme dhe me përgjigjet që kanë dalë dot.

Ndeshja e vlefshme për raundin e 3-të kualifikues do të zhvillohet në Poloni të enjten e 24 shtatorit, duke filluar nga ora 20:30, aty ku shanset e Dritës janë të pakta për kualifikim, duke parë edhe kundërshtarin që kanë përballë.Megjithatë kampionët e Kosovës do të kërkojnë të bëjnë surprizën ndaj skuadrës së madhe polake, teksa tashmë kanë hequr edhe një makth të madh siç ishte ai i përgjigjes së tamponëve.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona largon Rey Manajn, ja ku do transferohet sulmuesi i kombëtares

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj nuk ka më vend te Barcelona B. Sulmuesi i Kombëtares nuk është përfshirë në skuadrën katalanase e cila po përgatitet për një turne stërvitor.

Sulmuesit kuqezi i është komunikuar fakti që nuk është më pjesë e listës dhe drejtuesit i kanë bërë me dije që emri i tij është mes atyre që nuk kanë qenë brenda pritshmërive në sezonin e fundit.Teksa më herët është lakuar se për të ka skuadra të Ligës së Dytë spanjolle që janë interesuar, së fundmi nga mediat spanjolle është bërë me dije se për sulmuesin kuqezi Greqia mund të jetë destinacioni i ri. Ndonëse për momentin ende nuk ka negociata zyrtare me Barcelonën apo emra për të ardhmen e sulmuesit, fakt është bërë që klubi katalanas kërkon që ta largojë nga organika.

Manaj iu bashkua Barcelonës B në janar të këtij viti, me të cilën ka zhvilluar 9 ndeshje, të gjitha si titullar, ku edhe ka gjetur rrugën e rrjetës dy herë. Manaj më parë luajti tek Albasete, sërish në Ligën e Dytë spanjolle, ku në një sezon e gjysmë shënoi nëntë herë.

LEXO TE PLOTE

Sport

Apolonia bëhet e frikshme, siguron 4 futbollistë të huaj

Publikuar

-

Nga

Apolonia do të luaj sezonin e ri në Kategorinë Superiore. Të rikthyer në elitë me petkun e kampionit të Kategorisë së Parë, në Fier duket se kërkojnë qëndrimin në Superligë duke besuar te elementët e rinj të talentuar. Bardhjeshilët kanë bërë afrime me pikatore, teksa kanë larguar edhe trajnerin Mërgjyshi duke ulur në stol italianin Giovani Colela.Stafi teknik dhe drejtuesit kanë arritur marrëveshjen me 4 lojtarë nga Gana, të cilët janë në fazën finale të procedurave për t’u nisur drejt Shqipërisë. Në Fier nuk japin detaje për lojtarët, ndërsa pandemia e Covid-19 ka vështirësuar udhëtimin e tyre drejt Europës. Te Apolonia besojnë se lojtarët do vendosen në urdhërat e stafit teknik pa filluar sezoni i ri.

LEXO TE PLOTE