Connect with Us

Derbi i frikës/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Partizani dhe Tirana

Sport

Derbi i frikës/ Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Partizani dhe Tirana

Publikuar

-

Do të startojë në orën 20:45 derbi i frikës mes Partizani dhe Tiranës. Një përballje ndryshe nga ato që jemi mësuar të shikojmë zakonisht. Pa tifozë dhe me një situatë aspak komode, për shkak të infektimit të 5 lojtarëve të Partizanit me Koronavirus. Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet që do të zbresin në fushë në këtë përballje.

Vlen të theksohet se Partizani është hedhur i gjithi në sulm, këtë gjë e tregon edhe formacioni me 3 sulmues, ndërkohë që në krahun tjetër, Egbo i beson formacionit fitues me rikthimin e Dokës dhe Bathës.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Telushi, Trashi, Melo, Broja, Braun, Solomon, Bardhi. Trajner: R.Kalari

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Celhaka, Batha, Torasa, Kobina, Kale, Ngo. Trajner: E.Egbo

GJYQTAR: E.Hamiti

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Dy debutues dhe 1 futbollist nga të rinjtë, Pirlo i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar

Publikuar

-

Nga

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Juventus-Sampdoria për javën e parë të sezonit 2020-2021 në Serinë A. Dejan Kulusevski dhe Ueston MekKini do të debutojnë zyrtarisht sot me fanelën e kampionëve të Italisë. Në formacionin zyrtar të takimit është dhe i riu Xhanluka Frabota dhe Aron Ramsej, ndërsa blerja e merkatos Artur Melo është lënë në stol.

Tekniku Andrea Pirli debuton në këtë sfidë si trajner i Juventusit.Formacionet zyrtare
Juventus (3-5-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini; Kuadrado, Rabio, MekKini, Ramsej, Frabota; Kulusevski, Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

Sampdoria (4-5-1): Audero; Berezinski, Toneli, Kolej, Augelo; Depaoli, Torsbi, Ekdal, Jankto, Leris; Bonacoli. Trajner: Klaudio Ranieri.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

VIDEO/ Dopieta e Mane, kampionët e Liverpool likuidojnë skuadrën e Lampard

Publikuar

-

Nga

Sapo ka përfunduar takimi mes Chelsea dhe Liverpool, e vlefshme për Premeir League (0-2). Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërkohë që Christiansen la blutë me një lojtar më pak në fushë.Në të dytën, të kuqtë e Jurgen Klopp morën frenat në dorë dhe Mane realizoi dy golësh (50′, 54′). Chelsea u përpoq të reagonte, por Jorginho la penalltinë. Kështu, Liverpool merr tre pikët e radhës në kampionat.

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Skënderbeu në elitën e futbollit kroat, Jorgo Pëllumbi debuton si titullar

Publikuar

-

Nga

Ish-futbollisti i Skënderbeu, Jorgo Pëllumbi ka debutuar si titullar me skuadrën e Varazdin, në sfidën e sotme ndaj Osijek të vlefshme për javën e 5-të të kampionatit. Korçari është preferuar nga minuta e parë, duke u pozicionuar në qendër të mbrojtës në këtë përballje tepër delikate.

Ndërkohë për sa i përket ish-futbollistit tjetër të Skënderbeut, Agon Elezi, ai ndodhet në stol, dhe pritet të aktivizohet në pjesën e dytë në qoftë se do të jetë nevoja.Në krahun tjetër, në radhët e Osijekut, futbollisti shqiptare, Eros Grezda nuk është në dispozicion të trajnerit, duke humbur kështu përballjen me Pëllumbin.

LEXO TE PLOTE