Connect with Us

Robben rrëfen çmendurinë e Guardiolës: Më telefonoi në 2 të natës

BundesLiga

Robben rrëfen çmendurinë e Guardiolës: Më telefonoi në 2 të natës

Publikuar

-

Arjen Robben e ka lavduar tej mase ish-trajnerin e tij te Bayern, Pep Guardiolën. Ylli holandez ka thënë se Pep është njeri që e do futbollin çmendurisht.

“Pep Guardiola është i çmendur për futbollin. Një herë më telefonoi në 2 të mëngjesit. Nuk e dija se cila ishte arsyeja, por u befasova më pas. Ai më telefonoi për të folur për taktikat në futboll”. ka thënë Robben.

Futbollisti holandez para pak ditësh ka befasuar me vendimin e tij për tu rikthyer në futbollin aktiv si lojtar i Groningen.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Matthaus provokon Barcelonën: Lewandowski është më i mirë se Messi!

Publikuar

-

Nga

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Lottar Matthaus vazhdon të ngacmojë në distancën Barcelonën në prag të çerekfinales. I pyetur për rivalitetin Messi-Lewandowski, “guxoi”, ai e konsideroi sulmuesin polak më të mirë se argjentinasi.

“Messi përballet me pasardhësin e tij si lojtarin më të mirë në botë. Robert Lewandowski është lojtari më i mirë, jo vetëm sulmuesi më i mirë në botë.”Bayerni është favorite në këtë super ndeshje për shkak të formës shumë të mirë, por edhe Lionel Messi nuk po kalon aspak një moment të keq.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Përballje zjarri në çerekfinale/ Bayern-Barcelona finalja e parakohshme e Champions League

Publikuar

-

Nga

Bajern Mynihu dhe Barcelona firmosën kualifikimin në çerekfinale duke likujduar pa probleme Çelsin dhe Napolin. Kampionët e Gjermanisë shkatërruan sërish “Blutë” me rezultatin 4-1. Në “Kamp Nou”, katalanasit shuan ëndrrat e Napolit duke i mposhtur me shifrat 3-1.

Skuadra e Hansi Flik nuk neglizhoi aspak ekipin e Frenk Lampardit duke treguar supermaci edhe në ndeshjen e dytë të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Robert Levandovski, Perisiç dhe Toliso realizuan një tjetër mbrëmje spektakolare në futbollin europian.Edhe Barcelona nuk mbeti pas, pasi ekipi i Kike Setien u tregua i papërmbajtshëm ndaj ekipit të Xhenaro Gatuzos. Lengle, Mesi dhe Suarez prenë biletën për fazën e 8 më të mirave të Europës.

Tashmë plotësohen të gjitha skuadrat që do të luajnë në çerekfinale. Mançester Siti-Lion, PSG-Atalanta, Lajpcig-Atletiko Madrid dhe “finalja e parakohshme” Bajern Mynih-Barcelona janë takimet e raundit të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve për këtë sezon.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Do të mungojë ndaj Interit, shpërthen futbollisti kilian: Më iku truri kur e mora vesh…

Publikuar

-

Nga

Bayer Leverkusen nuk hasi probleme për të eliminuar Rangers. “Aspirinat” kishin fituar 3-1 në Skoci, ia dolën edhe mbrëmjen e kaluar në shtëpi me rezultatin 1-0 dhe të hënën në mbrëmje do të ndeshen me Interin në çerekfinalet e Europa League.

Charles Aranguiz dhuroi asistin e golit të fitores, por kartoni i verdhë që mori në minutën e 14-të i kushtoi sfidën ndaj ekipit italian. Mesfushorit nga Kili i ka ikur truri, ai nuk kishte dijeni që një e verdhë do i sillte pezullimin, pasi askush nga klubi gjerman nuk e kishte paralajmëruar.Në një prononcim për Las Ultimas Noticias, 31-vjeçari nuk përmbahet, duke mos e fshehur acarimin dhe zhgënjimin e madh. “Nuk e kisha idenë që rrezikoja pezullimin për ndeshjen e radhës, askush nga klubi nuk më informoi për diçka të tillë. Vetëm kur u mbyll ndeshja me Rangers më treguan… Jam shumë i zemëruar, pasi nuk mund të zbres në fushë të hënën kundër Interit.

Do të tregohesha më i kujdesshëm nëse do të më paralajmëronin që rrezikoj me karton të verdhë. Nuk do e kryerja atë dreq faulli. Sanchez? Nuk e kisha mendjen te dueli kundër tij, rëndësi kishte të zbrisja në fushë të hënën“, deklaron Aranguiz.

LEXO TE PLOTE