Connect with Us

Interi zhgënjen sërish, barazon me Veronën

Seria A

Interi zhgënjen sërish, barazon me Veronën

Publikuar

-

Inter ka lënë sërish pikë, kesaj here në transfertë te Verona. Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Kumbulla e Amir Rrahmani, teksa ky i fundit arriti të regjistronte një asistim, që për të ishte i pari në Serie A, e që pati vlerën e një pike për Veronën.

Takimi u zhbllokua shumë shpejt, kur Verona në minutën e dytë kaloi në epërsi fal golit të Darko Lazovic. Inter reagoi për 1:1 me Antonio Candreva, i cili golin gjeti atëherë kur luhej minuta e 49’ e ndeshjes.

Përmbysja nga ‘Zikaltrit’ erdhi në minutën e 55’, kur Federico Dimarco dërgoi topin në rrjetën e tij. Kur pritej që Inter të dilte me tri pikë nga udhëtimi në veri, Amir Rrahmani asistoi për golin e Miguel Veloso, në minutën e 86’.

Me këtë barazim Verona numëron 43 pikë në pozitën e nëntë, kurse Inter shkon në 65 pikë dhe humbet pozitën e tretë në tabelë, duke mbetur në pozitën e katërt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO / Milani masakron Torinon. Feston edhe Interi me Juventusin. Ja të gjitha rezultatet dhe golat e Serisë A

Publikuar

-

Nga

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Buffon do drejtojë një kombëtare”, agjenti flet rreth “gardianit” legjendar

Publikuar

-

Nga

Gigi Buffon nuk do të rinovojë kontratën me Juventusin. Muajin tjetër del lojtar i lirë, teksa akoma nuk dihet nëse do të firmosë me një ekip tjetër apo do të tërhiqet përfundimisht.

44 vjeç mbush legjenda e portës italiane në janarin e ardhshëm, ndërsa agjenti i tij, Silvano Martina flet për Radio Kiss Kiss rreth situatës së Buffon.

Pikë së pari, dua t’u them që as unë nuk ia kam idenë nëse do të tërhiqet pas largimit nga Juventusi apo do të nisë një tjetër aventurë si portier.

Karriera si trajner? Në të ardhmen e shoh vetëm si trajner kombëtaresh, jo klubesh, por nuk e përjashtoj që të largohet përfundimisht nga bota e futbollit.

Për momentin është i fokusuar te ndeshjet e kampionatit dhe finalja e Kupës së Italisë kundër Atalantës, më pas do të marrë një vendim.

Gigi e di që nuk mund të pretendojë të luajë çdo ndeshje në të ardhmen, por ai mund të japë kontributin e tij edhe falë eksperiencës së madhe që ka.

Të gjithë e dinë historinë e Gigi Buffon“, deklaroi Silvano Martina, menaxheri i një prej portierëve më të mirë të historisë së futbollit.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Menaxheri i Hysajt: Nuk konfirmoj zërat për Fiorentinën. Të isha te Juventusi do merrja Gatuzon

Publikuar

-

Nga

Ditët e fundit në Itali janë shtuar shumë zërat për një transferim të mundshëm të Elseid Hysajt te Fiorentina. Këto zëra kanë lindur nga fakti se Rino Gatuzo ka nisur bisedimet me klubin italian për një transferim të mundshëm atje. Por Mario Xhiufredi, menaxheri i futbollistit, shprehet se nuk mund të bëjë asnjë konfirmim të këtyre bisedimeve.

“Nuk konfirmoj zërat që duan Gatuzon dhe Hysajn te Fiorentina në kampionatin e ardhshëm. Unë uroj që Gatuzo të qëndrojë te Napoli, nëse skuadra shkon në Ligën e Kampioneve, një pjesë e madhe e meritës është e tija. Një vit e gjysmë më parë e mori ekipin në zonën e rënies dhe e çoi drejt fitores së Kupës së Italisë dhe një hap larg Ligës së Kampioneve.

Sipas meje, nëse Gatuzo qëndron, me pak përforcime të përshtatshme Napoli mund të luftojë për të fituar titullin. Nëse do të largohej, do të duhej të niste edhe një herë nga zero, duke çuar dëm punën e bërë që nga dhjetori 2019. Po të isha mes drejtuesve juventinë, do të mendoja seriozisht që të merrja Gatuzon si trajner të ri, pasi ka treguar si te Milani, si te Napoli, se punon shumë mirë në situata të vështirësisë ekstreme”, tha menaxheri i Hysajt.

LEXO TE PLOTE