Balla mesazh opozitës/ Kuvendi nuk merr urdhëra nga askush, gati të diskutojmë hapjen e listave  

9 Korrik 2020, 12:17, Politikë CNA
Balla mesazh opozitës/ Kuvendi nuk merr urdhëra nga askush, gati

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i ka drejtuar një mesazh opozitës jashtë parlamentit, ndërsa theksoi se Kuvendi i Shqipërisë nuk merr urdhëra dhe as ultimatume nga askush.

?Kuvendi i Shqipërisë nuk merr urdhëra, as ultimatume, apo porosi nga askush. E kam për ata, opozitën jashtë parlamentit, që thonë ?I bëjmë thirrje Kuvendit….

Do ti kërkoja opozitës jashtë parlamentare që ndaj deputetëve që vijnë nga listat e tyre të tregojnë respekt. Ne nuk i kemi votat për të votuar, prandaj iu bëj thirrje ta votojmë Kodin Zgjedhor, të miratuar në atë marrëveshje.

Ne jemi gati të diskutojmë edhe hapjen e listave, me qëllim përmirësimin e zgjedhjeve?-tha ndër të tjera Taulant Balla./ CNA.al

Lajmet e fundit nga