Connect with Us

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar.

Mësohet se një  makinë ka përplasur një fëmijë të moshës 6-vjeç  me inicialet A.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e menaxherit të VIP-ave/ Prokuroria pushon akuzat për tre nga të akuzuarit

Publikuar

-

Nga

Janë pushuar akuzat për tre nga të akuzuarit për vrasjen e Jurgen Kurtit. Prokuroria heq arrestin me burg në mungesë për Klodian Banen. Klodian Bane i nohur si “ Buxhaku” konsiderohej nga policia si ekzekutori.

Janë pushuar akuzat dhe për Alesio Berberin dhe Olsi Qaliajn. Esi Levendi akuzohet për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

Kurti i njohur ndryshe dhe si menaxheri I VIP-ave u vra në 18 mars të vitit 2018 në Tiranë.

LEXO EDHE:  Tre kryeministra të Ballkanit mungojnë në takimin në Durrës/ Rama zbulon arsyen

LEXO EDHE:  Makina futet në piceri/Vritet tragjikisht 12-vjeçarja

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Infektohet me Covid/ Shtyhet seanca për gjyqtaren Mimoza Margjeka

Publikuar

-

Nga

Shtyhet seanca gjyqësore për Mimoza Margjekën pasi një prej gjykatësve ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjyqtarja e akuzuar nga SPAK për korrupsion ka kërkuar revokimin e masës së sigurisë arrest shtëpie.

Vijon…

 

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vijon prej 2 vitesh kalvari/ Shtyhet sërish gjyqi për Emiljano Shullazin

Publikuar

-

Nga

Shtyhet sërish gjyqi në Gjykatën e Posaçme të Apelit  ndaj Emiljano Shullazit dhe 4 të dënuarve të tjerë si pjesë e bandës.

Që prej nisjes së procesit në dhjetor të 2018-ës numri i seancave të shtyra në apel është mbi 40 duke futur gjyqin në ngërç.

Arsyeja e shtyrjes së seancës nuk bëhet me dije për shkak të zhvillimit me dyer të mbyllura.

Në fund të korrikut Shullazi u izolua edhe në regjimin “41 bis” ndërsa procesi ndaj tij në apel është në kolaps.

Në vitin 2018 banda e Shullazit u dënua në total me 55 vite burg nën akuzën për “krijim të grupit të strukturuar kriminal”, “kanosje dhe shtrëngim me anë të dhunës për dhënie pasurie”.

LEXO EDHE:  Zbardhet axhenda/Nesër kryeministrat e Ballkanit zbresin në Durrës

LEXO EDHE:  Zbardhet axhenda/Nesër kryeministrat e Ballkanit zbresin në Durrës

Gjyqi ndaj 5 anëtarëve të grupit të Emiljano Shullazit shqyrtohet nga anëtarë të trupës gjykuese: Albana Boksi, Artur Kalaja dhe Astrit Kalaja. /CNA.al.

 

LEXO TE PLOTE