Connect with Us

Covid-19 nuk kursen bluzat e bardha/ 234 të infektuar, dy viktima

Shëndeti

Covid-19 nuk kursen bluzat e bardha/ 234 të infektuar, dy viktima

Publikuar

-

Covid-19 nuk kursen bluzat e bardha/ 234 të infektuar, dy viktima

Covid-19 ka treguar se nuk kursen askënd, dhe padyshim më të rrezikuar janë ato në vijën e parë të luftës, mjekët.

Epidemiologia Rovena Daja tregoi sonte në “Repolitix” së deri tani në vendin tonë janë 234 personel mjekësor i prekur, ku pjesa më e madhe e tyre janë infektuar në vendin e punës nga kontaktet me persona që kanë pasur virusin, por dhe ata që e kanë marrë virusin nga kontakte jashtë dhe kanë infektuar më pas kolegët.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Shpërthen në ajër helikopteri, humbin jetën tre persona

“Kemi staf mjekësor të infektuar, aktualisht janë 234 raste që kanë pasur kontakt me persona me Covid-19 dhe janë infektuar në vendin e punës, por ka dhe nga ata që e kanë marrë jashtë si në rastin e disa infermierëve dhe më pas kanë infektuar stafin.

Gjithashtu kemi dhe dy raste të humbjes së jetës tek mjekët”, tha Daja./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Publikuar

-

Nga

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Tre raste të reja me Covid-19, janë konfiruar sot në Përmetit.

Mësohet se ata janë djali dhe babai i arkëtares së OSHEE, e konfirmuar për Covid-19 pak ditë më parë.

Ndërkohë pozitiv me koronavirus ka rezultuar edhe një tjetër arkëtare punonjëse e OSHEE së këtij qyteti.

Kujtojmë që sot në vendin tonë  u konfirmuan 82 raste të reja me COVIS-19./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Shkon në 12 numri i viktimave/ Nxirret i pajetë nga rrënojat e hotelit një person

LEXO EDHE:  Shkon në 12 numri i viktimave/ Nxirret i pajetë nga rrënojat e hotelit një person

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Infektohen me Covid, 4 familjaret e një epidemiologu/ Mjeku në gjendje të rëndë, niset me urgjencë drejt Infektivit

Publikuar

-

Nga

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Pesë raste të reja të prekur nga Covid-19, janë regjistruar në Dibër, mes të cilëve është edhe një mjek epidemiolog dhe katër familjarë të tij.

Mësohet se mjeku, emri i të cilit nuk bëhet me dije ende, ndodhet në gjendje të rëndë dhe po sillet me urgjencë në spitalin Infektiv në Tiranë.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Shpërthen në ajër helikopteri, humbin jetën tre persona

LEXO EDHE:  E rëndë/ Shpërthen në ajër helikopteri, humbin jetën tre persona

Kujtojmë se ditën e sotme kemi patur 82 raste të reja me COVID 19, një shifër tejet alarmante.

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Manastirliu ngre tonet/ Zbatoni rregullat! Situata tek Infektivi tepër serioze, 3 të rinj të intubuar!

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ngritur tonet dhe ka bërë apel të fortë nga foltorja e Kuvendit për qytetarët.

Ajo bëri thirrje për marrjen seriozisht të virusit dhe zbatimin e masave kundër Covid.
Ministrja bëri me dije se në Spitalin Infektiv situata është serioze dhe 6 prej pacientëve të shtruar janë të intubuar. Sipas saj, tre prej tyre janë mosha të reja, 45, 46 dhe 49 vjeç.

LEXO EDHE:  E rëndë/ Shpërthen në ajër helikopteri, humbin jetën tre persona

LEXO EDHE:  12 rastet e reja me COVID-19 në Durrës/ Njëmbëdhjetë prej tyre anëtarë të një familje

“Kush e konsideron lojë këtë virus të rrezikshmë na rrezikon të gjithëve. Rrezikon shëndetin e të gjithë shqiptarëve! Duhet marrë me seriozitet sepse situata është shumë serioze. Janë vetëm 7 vite e pak që është investuar në sistemin shëndetësore dhe nuk mund të përballojmë atë që mund të vijë nga neglizhenca, nga moszbatimi i protokolleve të sigurisë”, tha Manastirliu./

LEXO TE PLOTE