Connect with Us

Foto-Në kërkim për vrasjen e efektivit/ Policia ofron 10 mijë euro për kapjen e të “rrezikshmit” të Elbasanit

Kronika

Foto-Në kërkim për vrasjen e efektivit/ Policia ofron 10 mijë euro për kapjen e të “rrezikshmit” të Elbasanit

Publikuar

-

Hapen aplikimet për pranimin në Akademinë e Sigurisë/ Kriteret që duhen plotësuar

Policia e Shtetit bën të ditur se ka vënë në dispozicion shumën prej 10 mijë euro, për kapjen dhe lokalizmin e shtetasit shtetasit Talo Çela, 49 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan.

Talo Çela është person i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, pasi Gjykata për Krimet e Renda Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja e punonjësit të policisë” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, “Vjedhja me armë e kryer në bashkëpunim”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Vrasja me paramendim, kryer në bashkëpunim”.

“Në vijim të punës për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore që janë të shpallur në kërkim, Policia e Shtetit, duke vlerësuar si mjaft të rëndësishëm dhe rezultativ bashkëpunimin me qytetarët, kërkon sërish bashkëpunimin dhe kontributin e tyre për të lokalizuar vendndodhjen e një personi shumë të kërkuar,  shtetasit Talo Çela, 49 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan.

Talo Çela është person i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, pasi Gjykata për Krimet e Renda Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja e punonjësit të policisë” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, “Vjedhja me armë e kryer në bashkëpunim”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Vrasja me paramendim, kryer në bashkëpunim”.

Për këdo që do të japë informacion të vlefshëm që do çojë në lokalizimin dhe kapjen e këtij personi, Policia e Shtetit ka vënë në dispozicion shumën 10 mijë euro.

LEXO EDHE:  Të dehur, me shpejtësi dhe pa leje drejtimi/ Policia rrugore “tund” prangat dhe gjobat

Talo Çela është person i shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, pasi Gjykata për Krimet e Renda Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja e punonjësit të policisë” kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë, “Vjedhja me armë e kryer në bashkëpunim”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Vrasja me paramendim, kryer në bashkëpunim”.

Ky shtetas është autori i dyshuar i ngjarjes së datës 09.04.2019, ndodhur në pistën e aeroportit “Nënë Tereza”, në Rinas, Tiranë, ku persona të maskuar, nën kërcënimin e armëve të zjarrit, kanë arritur të vjedhin një sasi të konsiderueshme vlerash monetare të cilat po ngarkoheshin në avion dhe më pas gjatë shkëmbimit të zjarrit me Policinë, mbeti i vrarë njëri prej autorëve kryesorë të kësaj ngjarjeje.

Gjithashtu ky shtetas është i dyshuar si autor i ngjarjes së datës 27.04.2020, në lagjen 14/1 Durrës, në vendin e quajtur “Tregu i makinave”, Shënvlash, Durrës, ku u vranë me armë zjarri 2 vëllezërit  Haxhia.

Për çdo informacion që i shërben kapjes së këtij personi, qytetarët të telefonojnë në numrin e celularit 069 41 06 823, si dhe në numrin pa pagesë 112 apo në Komisariatin Dixhital, duke iu garantuar anonimat të sigurt.”-thuhet ne njoftimin e policise.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Foto/ Aksidentohen makinat në Vlorë, dy persona nisen me urgjencë drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

Foto/ Aksidentohen makinat në Vlorë, dy persona nisen me urgjencë drejt spitalit

Dy makina janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e  sotme në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e plazhit të vjetër, ku një makinë tip Benz AA 369 PI është përplasur me një mjet tjetër tip Daëood me targa AA 629 GS.

Mësohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur një djalë dhe një vajzë, të cilët kanë marrë plagë në fytyrë dhe kokë.

Ata janë transportuar drejt spitalit rajonal për ndihmë mjekësore dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Të shtënat me armë zjarri në Shkodër/ Shoqërohet një person, dy të tjerë në kërkim

LEXO EDHE:  U deklarua vdekje natyrale/ Policia: E vrau burri, procedohet penalisht mjeku i urgjencës

Nga aksidenti ka dëme të mëdha edhe në mjete, ku makina tip Dawood ka dalë nga rruga duke përfunduar në trotuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Policia e Shkodrës ka dale me informacion zyrtar në lidhje me shpërthimin me tritol që u regjistrua mbrëmjen e sotme pranë një lokali.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:50, në lagjen “Tom Kola”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shpërthimi u regjistrua para lokalit Bar kafe në pronësi të shtetases Hana Foileta, 46 vjeçe.

Këto burime theksojnë se nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale.

LEXO EDHE:  Policia e Shtetit thirrje qytetarëve/ Denonconi! (Video)

LEXO EDHE:  Hodhi bashkëshorten nga kati i katërt/ Dëshmia: E zhvesha, e rraha pastaj e hodha nga dritarja e banjos

Po punohet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Publikuar

-

Nga

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Një shpërthim me tritol ka ndodhur  pak minmuta më parë në  një lokal  qytetin e Shkodrës.

Mësohet se hpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore.

Fatmirësisht, në momentin e shpëthimit të lëndës eksplozive nuk ka pasur njeri në lokal.

Tritoli thuhet se ishte vendosur në derën e lokalit, ndërsa nga shpërthimi janë shkaktuar vetëm dëme materiale./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE