Connect with Us

Covid-19/ Regjistrohen 13 viktima dhe 299 raste të reja në Serbi

Kosova & Rajoni

Covid-19/ Regjistrohen 13 viktima dhe 299 raste të reja në Serbi

Publikuar

-

Covid-19/ Regjistrohen 13 viktima dhe 299 raste të reja në Serbi

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar edhe 13 viktima nga Covid-19, duke e cuar në 330 numrin total të jetëve të humbura.

Ministria e Shëndetësisë e Serbisë njoftoi edhe për 299 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Ndërkaq, në spitalet e Serbisë, 110 pacientë janë duke u trajtuar me respitatorë.

Më 3 korrik, Serbia shpalli gjendje të jashtëzakonshme në Beograd dhe rivendosi një sërë kufizimesh për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit.

LEXO EDHE:  U infektua nga Covid-19/ Meta i uron shërim të shpejtë Roland Xhaxhos dhe bën apelin e fortë

Qeveria njoftoi se mbajtja e maskave është bërë e detyrueshme në hapësirat e mbyllura publike dhe në transportin publik.

Po ashtu u bë e ditur se klubet e natës dhe kafenetë do të qëndrojnë të mbyllura nga ora 23:00 deri në 06:00, ndërsa tubimet do të kufizohen në 100 persona brenda dhe në 500 jashtë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Shifra alarmante në Kosovë/ 13 viktima në 24 orë, konfirmohen 171 raste pozitive

Publikuar

-

Nga

Shifra alarmante në Kosovë/ 13 viktima në 24 orë, konfirmohen 171 raste pozitive

Vijon të mbetet alarmante situata në Kosovë sipasojë e Covid-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 13 persona nga koronavirusi, ndërsa janë regjistruar edhe 171 raste të reja.

Numri i personave që e kanë humbur betejën me këtë sëmundje që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 354.LEXO EDHE:  “Maskat po përdoren si stoli”/ Pipero kritika të forta qytetarëve: Rikthimi i Covid përtej pritshmërive

Sipas IKSHPK-së, po ashtu janë shëruar edhe 190 persona.

LEXO EDHE:  Manastirliu zbulon marrëveshjen/ “Brenda muajit vijnë edhe 50 respiratorë të tjerë”

“Numri total i rasteve pozitive është 10.590 raste nga 41.615 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 354 raste të vdekjes”, thuhet në njoftim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Me avion privat dhe 8 makina luksoze/ Kush është politikani shqiptar me pasuri marramendëse

Publikuar

-

Nga

Me avion privat dhe 8 makina luksoze/ Kush është politikani shqiptar me pasuri marrëmendëse

Ish-zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro. Vetëm avioni privat i tij kushton gati 10 milionë euro, ndërsa hoteli në të cilin ai është pronar kap shifrën prej 42 milionë eurosh.

Në regjistrin për deklarimin e pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit, Pacolli ka deklaruar se ka në pronësi pasuri të paluajtshme jashtë Kosovës në vlerë prej 125 milionë eurosh. Po ashtu, ai ka në pronësi edhe disa toka e lokale që kushtojnë me miliona euro, raporton Gazeta Express. Vetëm një tokë që Pacolli e ka jashtë vendit kushton mbi 7 milionë euro, derisa një nga shtëpitë që ka në pronësi ai kushton rreth 18 milionë euro. Ai ka në pronësi edhe hotelin Sëiss Diamond, vlera e të cilit llogaritet të jetë 42 milionë euro.

LEXO EDHE:  Shifra rekord të infektuarish/ Pipero: Hapja totale ka rritur mundësitë e ekspozimitSi pasuri të luajtshme, ai ka deklaruar se ka avionin e tij privat që kushton rreth 10 milionë euro dhe tetë veturat e tij, vlera e të cilave sillet rreth 1 milion euro.

LEXO EDHE:  Shifra rekord të infektuarish/ Pipero: Hapja totale ka rritur mundësitë e ekspozimit

Pasuria e ish-zëvendëskryeministrit të Kosovës nuk mbaron këtu. Ai ka aksione në vlerë miliona euro në rreth 20 kompani, në disa prej të cilave ka aksione 100 %. Pacolli ka edhe miliona euro të kursyera në banka në Prishtinë. Vetëm në një prej këtyre bankave ai ka të kursyera mbi 4 milionë euro./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën polices shtatzënë

Publikuar

-

Nga

E trishtë/ Covid-19 i merr jetën polices shtatzënë

Në Kosovë, Covid-19 i ka marrë jetën një femre shtatzënë. E reja, me profesion police nuk ka mundur të mbijetojë, pasi gjendja e saj shëndetësore u rëndua.

Sipas mediave kosovare, e ndjera për një kohë u trajtua në Kralevë të Serbisë, ndërsa është personi i tretë në radhët e Policisë që nuk e fiton betejën me koronavirusin.

Policja shtatzëne shërbeu për një kohë të gjatë në Stacionin e Policisë në komunën e Shtërpcës.LEXO EDHE:  U infektua nga Covid-19/ Meta i uron shërim të shpejtë Roland Xhaxhos dhe bën apelin e fortë

Zëdhënësi i PK-së, Baki Kelani ka konfirmuar rastet e vdekjes në institucionin që punon ai.

LEXO EDHE:  Shifra rekord të infektuarish/ Pipero: Hapja totale ka rritur mundësitë e ekspozimit

“Po, 3 zyrtarë deri më tani kanë humbur jetën të cilët kanë qenë të prekur edhe nga Covid-19”, është shprehur ai. /CNA.al

LEXO TE PLOTE