Connect with Us

Agim Kajmaku shkoi në spital në gjendje të rëndë/ Dalin detaje, si u arrestua ish-kryebashkiaku i Vorës

Kronika

Agim Kajmaku shkoi në spital në gjendje të rëndë/ Dalin detaje, si u arrestua ish-kryebashkiaku i Vorës

Publikuar

-

Agim Kajmaku shkoi në spital në gjendje të rëndë/ Dalin detaje, si u arrestua ish-kryebashkiaku i Vorës

Detaje të reja dalin nga arrestimi i ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku.

Mësohet se ekzekutimi i masës së sigurisë ndaj ish-kryebashkiakut është bërë në një spital privat, ku Kajmaku kishte shkuar pasi vuante nga sëmundje kardiake. Po ashtu mësohet se Kajmaku vuan dhe nga tensioni dhe diabeti, duke e detyruar atë që të shkonte në spital, pavarësisht faktit se ishte në kërkim.

Kanë qenë mjekët që kanë lajmëruar policinë, duke bërë të mundur arrestimin e tij pas disa muajve në kërkim. Prokuroria e akuzon ish-kryebashkiakun për 3 vepra penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”. “Falsifikim i dokumentave” dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të detyrës”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas biçikletën në Korçë/ Një i plagosur transportohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina përplas biçikletën në Korçë/ Një i plagosur transportohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Korçë ku një automjet ka përplasur një qytetar me biçikletë.

Sipas informacioneve paraprake, një 73 vjeçar me iniciale B. D., është përplasur nga nje 41 vjeçarja me iniciale S. T.

I moshuari ka mbetur i plagosur dhe menjëherë pas ngjarjes është transportuar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Piu fostoksinë/ Ndërron jetë në spital 27-vjeçarja nga KamzaPolicia po punon për zbardhjen e rrethanave të plota të aksidentit./CNA.al

 

LEXO EDHE:  “Gënjeu për gjurmët e gishtërinjve”/ PD letër Arta Markut

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Qëlloi me armë zjarri dhe kërcënoi një qytetar/ Arrestohet 19 vjeçari në Vlorë

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një person, i cili dyshohet se ka kanosur me armë një person tjetër për motive të dobëta.

Konkretisht raportohet se është vënë në pranga i riu me iniciale D. Z., 19 vjeç, banues në Vlorë.Kapja dhe arrestimi i tij u bë pasi gjatë orëve të natës, në ambientet e jashtme të një hoteli në lagjen “Ujë i Ftohtë” Vlorë, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në ajër duke kanosur kështu shtetasin T. D, për motive të dobëta.

LEXO EDHE:  Piu fostoksinë/ Ndërron jetë në spital 27-vjeçarja nga Kamza

LEXO EDHE:  28 vjeçari arrestohet për dëshmi të rreme

MNdërkaq, materialet iu referuan Prokurorosë për veprime të mëtejshme në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Kanosja”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Publikuar

-

Nga

Dhunohet me mjete të forta 21 vjeçari në Lezhë/ Dërgohet në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Lezhë.

Sipas asaj që raporton Ballakan web, një i ri, 21 vjeç me inicialet G.K është dhunuar me mjete të forta.I riu është dërguar në gjendje të rëndë shoku në Spitalin e Lezhës, ndërsa rasti është raportuar sot.

Policia ka nisur hetimet, për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe ka shpallur në kërkim autorin./CNA.al

LEXO TE PLOTE