Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ 7 viktima dhe 115 të infektuar me Covid në 24 orë

5 Korrik 2020, 14:31, Kosova & Bota CNA
Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi/ 7 viktima dhe 115 të infektuar me

Në Maqedoninë e Veriut vijon të ketë shtim të rasteve të reja të prekur nga Covid-19.

Mediat raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 7 persona dhe janë konfirmuar pozitive me koronavirus 115 persona.

Numri i përgjithshëm i rasteve me Covid-19 në Maqedoni arrin në 7.046, i të shëruarve në 3.027, ndërsa numri i viktimave në 341. Aktualisht, numri i rasteve aktive është 3678./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga